שתף קטע נבחר

הפגנת ראשי הרשויות: "עלינו להציל את הבית"

עשרות ראשי רשויות הפגינו בדרישה לתוספת תקציב ונגד ייקור תעריפי המים. שר הפנים אלי ישי: "אעלה את בעיית השלטון המקומי בפני רה"מ". יו"ר מרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט: "אני קורא לאזרחים להצטרף במאבק"

מאבק השלטון המקומי: ראשי הרשויות המקומיות הפגינו היום (א') מול משרד ראש הממשלה בירושלים, בדרישה לתוספות תקציביות ונגד הכוונה לייקר את תעריפי המים. כחלק מהמחאה נגד התייקרות המים, הובאו למקום גמלים כסמל לייבוש.

 

 

בין ראשי הערים שהשתתפו בהפגנה היו ראש העיר רמת גן, צבי בר, ראש העיר רעננה, נחום חופרי, ראש העיר נס ציונה, יוסי שבו, ראש העיר רמת השרון, יצחק רוכברגר, ראש העיר מודיעין מכבים רעות, חיים ביבס, ראש העיר בת ים, שלומי לחיאני ועוד עשרות ראשי ערים נוספים. להפגנה הגיעו גם שר הפנים, אלי ישי ושר הביטחון, אהוד ברק.


 

שר הפנים, אלי ישי אמר "אני מתכוון להעלות את בעיית השלטון המקומי בפני ראש הממשלה. לצערי, הממשלה החלישה את השלטון המקומי ואני יודע כי ראשי הערים היום שנבחרו בבחירה ישירה מנהלים את הרשויות באופן תקין ולמופת, יש לתת לשלטון המקומי את הכלים לתת לתושבים את השירותים ולא לקצץ לו מילארדים".

 

יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, אמר: "אני קורא לאזרחי ישראל להצטרף במאבק למען הוזלת מחירי המים וחיזוק תקציבי החינוך. האסונות הבאים של רעידת אדמה וקריסת מערכות החינוך והרווחה לפנינו. למה הממשלה מחכה? אסור לנו לחכות שיפגעו אזרחים, עלינו להציל את הבית ולמנוע את האסון הבא עוד היום".

 

יו"ר מטה המאבק וראש העיר דימונה, מאיר כהן: "לצערי, זהו מאבק של אין ברירה. אנחנו נאלצים לצאת למאבקים על מנת לתת לתושבים שלנו שירותים עירוניים. אני קורא לציבור לא לשבת בבית אלא להצטרף למאבק חברתי שאין צודק ממנו על המחויבות של הממשלה לתושביה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת ראשי הרשויות
צילום: ישראל מלובני (פאצ'ו)
מומלצים