שתף קטע נבחר

הוצתה דירת סודנים באשדוד; חמישה נפגעו קל

אלמוני השליך צמיג בוער אל דלת דירת חדר שבה התגוררו חמישה אזרחים סודנים. הם נחלצו אחרי שעקרו את הסורגים שבחלון היחיד. המשטרה: "אירוע חמור מאוד"

חמישה אזרחים סודנים נפגעו אתמול (שבת) משאיפת עשן, אחרי שאלמוני ניסה להצית את הדירה שבה הם מתגוררים באשדוד. צמיג בוער הושלך לעבר דלת הדירה, ולאחר שחולצו - פונו הפליטים לטיפול בבית החולים קפלן ברחובות. אחד מהם סבל גם מחתך בידו, אחרי שניסה לשבור את חלון הזכוכית כדי להימלט מאימת הלהבות.

 

האירוע התרחש ברחוב יוספטל שברובע ב' באשדוד, שם לפי ההערכה מתגוררים יותר מ-2,000 סודניים. לפני מספר שבועות ערכו תושבים בשכונה כנס גדול נגד נוכחותם של המסתננים במקום, ולאחרונה התקיימו שם לא אחת הפגנות מחאה נגדם.


האש אחזה בדלת (צילום: עופר אשטוקר "המגזין אשדוד")

 

הצמיג שהושלך אמש אל דלת ביתם של הסודנים היה מלא חומר בערה. זמן קצר לאחר שנצמד לדלת, אחזה האש בכולה ויושבי המקום התקשו לצאת דרכה החוצה. החלון היחיד מוגן בסורגים, ובמהלך הניסיונות לעקור אותם ולשבור את הזכוכית נפצע אחד מהם.

 

למרבה המזל, אלה הצליחו בסופו של דבר לקפוץ החוצה - וכך ניצלו. כוחות כיבוי מתחנת אשדוד הגיעו למקום, אחרי שתושבים שהתגוררו בשכנות החלו לסייע לסודניים בכיבוי הדלת הבוערת.

 

"שמענו את הרעש והבחנו בעשן שעולה למעלה", סיפר אחד השכנים.

"ירדנו למטה לעזור להם, ויחד עם מכבי האש הצלחנו לכבות את השריפה". הדיירים ובעלי החנויות באזור אמרו כי הם בטוחים שמוצאם של יושבי הדירה הוא הרקע לאירוע.

 

אחד מבין חמשת הסודנים אמר הערב: "אנחנו עוד לא יודעים מי עשה את זה. בסך הכל רצינו לחיות פה ולא עשינו רע לאף אחד". לאחר ששוחררו מבית החולים וזרם החשמל התחדש, שבו החמישה לדירת החדר המפויחת שבה הם גרים כולם יחד.

 

ממשטרת אשדוד נמסר כי "מדובר באירוע חמור מאוד. כרגע נבחנים מספר כיווני חקירה, וכשיתקבלו הממצאים - נפעל בהתאם".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הצמיג בער
צילום: עופר אשטוקר "המגזין אשדוד"
הכניסה המפויחת
צילום: עופר אשטוקר "המגזין אשדוד"
מומלצים