שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  אטיאס נגד ישי: הפכנו חרדים יותר מהחרדים

  בישיבת סיעת ש"ס נחשפו המאבקים הפנימיים במפלגה. שר הבינוי דרש לבצע חשבון נפש: "צריך לבדוק איך הפכנו כל כך חבוטים ושנואים". הוא אמר כי ש"ס מנהלת את המאבקים הדתיים במקום יהדות התורה והציע להתרכז בנושאים חברתיים

  המאבקים הפנימיים בש"ס יוצאים לאור. שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס, תקף בחריפות את מצבה של המפלגה, אחרי הסערות האחרונות בנוגע להארכת מתן הקצבאות לאברכים וחוק הגיור הצבאי. "צריך לעשות חשבון נפש איך הפכנו כל-כך חבוטים, כל-כך שנואים. הפכנו חרדים יותר מהחרדים", אמר אטיאס בדברים שצוטטו בערוץ 2.

   

  בישיבת סיעת ש"ס אמר אטיאס כי המפלגה מנהלת את המאבקים הדתיים במקומה של יהדות התורה, לה אין חברים בממשלה. "אנחנו בש"ס מנהלים מאבקים על גיור, פטור משירות בצה"ל, הבטחת הכנסה, בית החולים ברזילי - בלי אף מאבק חברתי אחד גדול לצד כל הנושאים האלה. זה כישלון שלנו".

   

  "הסיטואציה שבה אנחנו בממשלה ויהדות התורה רק בכנסת, ורוב ההכרעות בנושא דת ומדינה מגיעות לממשלה, מביא למצב שהסדר יום של ש"ס, גם אם זה באופן מוטעה מבחינה ציבורית תקשורתית, הוא רק בנושא דת ומדינה", הוסיף אטיאס, בדברים שכוונו גם נגד יו"ר המפלגה, אלי ישי. "כשאנחנו יושבים בממשלה עם הליכוד, תמיד זה צף ועולה בטונים הרבה יותר גבוהים".

   

  אטיאס טען כי "בכל יום ראשון יש פרופגנדה נגד ש"ס", וקרא למפלגה לטפל בנושאים חברתיים מרכזיים "כמו זוגות צעירים, כמו הדיור, כמו סבסוד משכנאות. צריך לקחת את הנושאים הללו, ולעשות מאבק. אם צריך לצאת נגד הליכוד, אז נצא גם נגד הליכוד".

   

  היום כינס ישי מסיבת עיתונאים והאשים כי לאחרונה גברו גלי ההסתה נגד הציבור החרדי. "אני קורא לכל המנהיגים מכל המפלגות לעצור את גלי ההסתה הזו. זה יוצר שסעים בעם, וזה מיותר לחלוטין. בציבור החרדי יש שינוייים גדולים מאוד", אמר ישי. הוא טען גם כי שרי הליכוד חוששים מכניסתו הצפויה של יאיר לפיד לפוליטיקה: "הם מתחרים למי יהיו יותר כותרות נגד החרדים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אטיאס. "לבצע חשבון נפש"
  צילום: אבישג שאר ישוב
  ישי. מתיחות במפלגה
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים