שתף קטע נבחר

בדרום ת"א יפגינו נגד מסתננים: "נתנער מגזענים"

אחרי כמה כנסים נגד המסתננים, מקווים מובילי המחאה בתל-אביב שמאות יגיעו להפגנה הערב בשוק התקווה, אך חוששים שפוליטיקאים ישלהבו עם הערות גזעניות: "נתנער ממי שיעשה זאת". ארגון למען הזרים: 3 אפריקניות הותקפו בשכונת התקווה

אחרי שורה של כנסים שבהם נתפשו התבטאויות תושבים בדרום תל-אביב נגד המסתננים כגזעניות, מנסים מובילי הקמפיין נגד המסתננים להילחם על תדמיתם. לקראת ההפגנה שתיערך הערב (יום ג') ב-18:00 בכניסה לשוק התקווה, אמר חבר מועצת העיר תל-אביב ואחד ממובילי ההפגנה, שלמה ממסלווי: "נקבל כל מי שיגיע לתמוך במאבק שלנו, בתנאי שלא יציג טיעונים גזעניים. מי שיעשה זאת - נתנער ממנו".

 

לקראת ההפגנה פוזרו בשכונות הדרומיות של העיר, בהן שכונת התקווה, שכונת שפירא ושכונת קריית-שלום, כרוזים הקוראים לתושבים להגיע להפגנה. על הכרוזים מתנוססת הכותרת "די לפחד בשכונות, להחזיר את המסתננים הביתה". המארגנים מקווים שמאות תושבים, ואולי יותר מכך, יקחו חלק באירוע. "נחדד היטב את המסר שההפגנה אינה נגד המסתננים, אלא נגד הממשלה שמפגינה אוזלת יד בהתמודדות שלה עם התופעה הגוברת", הדגיש ממסלווי.

 

יו"ר סיעת הליכוד בתל-אביב וחבר מועצת העיר, ארנון גלעדי, שיגיע גם הוא להפגין, אמר ל-ynet כי תופעת המסתננים היא איום דמוגרפי על ישראל ופוגעת בביטחון האישי של תושבי דרום תל-אביב. עם זאת, הבהיר גם הוא: "פוליטיקאים שעלולים להציג אותנו כגזענים רק יפגעו במאבק לשמירה על איכות חיינו, ילדינו ורכושנו. אותם פוליטיקאים מנסים להתסיס את השטח בקריאות גזעניות".


הכרזה שהופצה בדרום העיר. "לא להתסיס עם גזענות" (צילום: יואב זיתון)

 

לאירוע הערב אמורים להגיע כמה חברי כנסת, בהם מיכאל בן-ארי מהאיחוד הלאומי, וכן פעיל הימין איתמר בן-גביר. יתלוו אליו פעילי תנועת להב"ה, הפועלת נגד התבוללות ברחבי הארץ. ההכנות להפגנה גברו בימים האחרונים, ושלשום נערך במתנ"ס בית דני בשכונת התקווה כנס שבו הכינו בני נוער מהשכונה כרזות להפגנה הערב. בשעות הצהריים היום יצאו מארגני ההפגנה לשכונות וכרזו לתושבים להגיע ולהפגין.

 

בינתיים הזהיר מוקד הסיוע לעובדים זרים מפני גל הסתה ואלימות שהולך וגובר לטענתו נגד זרים בשכונות. אנשי

המוקד שלחו לראש העיר תל-אביב, רון חולדאי, מכתב שבו כתבו כי בימים האחרונים ליוו מקרה שבו הוכו שלוש נערות ממוצא אפריקני בשכונת התקווה על-ידי שבע נערות תושבות השכונה. לדבריהם, אחת הנערות המכות נשאה סכין, והתוקפות כינו את השלוש "כושיות מלוכלכות", בעטו בהן ונשכו אותן.

 

במוקד הסיוע אמרו כי הנערות מכירות זו את זו מבית הספר ומהשכונה, וכי לאחר התקיפה נזקקה אחת הנערות האפריקניות לטיפול רפואי. הם הדגישו כי המקרה הזה מצטרף להצתה של דירת הפליטים באשדוד בסוף השבוע. "אנחנו חוששים כי ישראל עומדת מול גל של 'פשעי שנאה' - פשעים שהמניע היחיד שלהם הוא שנאת זרים'", התריעו בארגון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כנס מחאה בתל-אביב נגד מסתננים
צילום: עופר עמרם
דירת הסודנים באשדוד, שהוצתה
צילום: עופר אשטוקר "המגזין אשדוד"
איום דמוגרפי. ארנון גלעדי
צילום: עופר עמרם
מומלצים