שתף קטע נבחר

מאבק הרשויות: "זה רק פרומו, יהיו הפתעות"

ראשי הרשויות הנאבקים לתוספת תקציב ונגד ייקור המים מתכוונים להחריף היום את המאבק. יו"ר השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, הזהיר כי "האסון הבא בפתח"

מאבק ראשי הרשויות בממשלה עולה שלב: ראשי הרשויות מתכוונים להחריף את מאבקם, בדרישה מהממשלה להשיב להם תקציבים שקוצצו, וגם נגד הכוונה לייקר את מחירי המים שזינקו פי שלושה. יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, הבטיח אמש (יום ג') כי "מה שראינו עד עכשיו זה פרומו, נמשיך במאבק עד שנשיג את המטרות שלנו למען התושבים, ויהיו עוד הפתעות".

 

אתמול חסמו ראשי הערים ועשרות מעובדיהם את משרדי מס הכנסה בתל-אביב במשך כארבע שעות, ומנעו את כניסת העובדים והקהל למקום. הם נשאו שלטים עליהם נכתב "הגיעו מים עד פי שלושה לנפש", וכן "לפני האסון הבא - חייבים להציל את הבית". היום אמור המאבק להימשך.

 

בוחבוט, ראש העיר מעלות, הזהיר כי "האסון הבא בפתח ופקידי המדינה והשרים עומדים מהצד וצוחקים לנו בפנים. האזרחים משלמים מס הכנסה לממשלה בין השאר כדי שזו תעביר את תקציבי החובה לרשויות המקומיות, אך זו עושה בכסף שלהם כברצונה". לדבריו, "אם לא נשים סוף להפקרות השלטונית הזו - בקרוב ימותו עשרות כי לא יהיה כסף לשרותי הרווחה, אנשים ייהרגו בתאונות בגלל שלא יהיה כסף לתאורת הרחובות, ואיכות החיים תספוג מכה אנושה".

 

"ביום שאנחנו נקרוס, המדינה תקרוס"

במסגרת מאבקם דורשים בשלטון המקומי מהממשלה לחוקק את חוק העיריות שיסדיר את היחסים עם השלטון המרכזי. עד היום פועלות הרשויות בהתאם לחוקים מנדטוריים. כמו כן, דורשים בשלטון המקומי שמשרד האוצר יפצה אותם בעקבות הסכמי השכר עליהם חתמה הממשלה עם ההסתדרות, בציפייה כי הרשויות יממנו אותו.

"מאיפה נשלם 700 מיליון שקל?", שאל בוחבוט.

 

"ביום שאנחנו נקרוס - תקרוס מדינת ישראל", אמר בוחבוט, "במקום שהמדינה תיתן את מה שהיא מחויבת על פי חוק, היא מפסיקה לתת לאזרחיה את שירותי החינוך והרווחה, מייקרת להם את המים כדי לממן תאגידים מיותרים, ודורשת מאיתנו להרוס להם את איכות החיים. לא נסכים לגלגל את התשלומים לכיסי האזרחים וכל שאנחנו דורשים הוא שהממשלה תמלא את מחויבותה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחריפים המאבק. זה רק הפרומו
צילום: חגי אהרון
האסון הבא בפתח. בוחבוט
צילום: עופר עמרם
מומלצים