שתף קטע נבחר

הרב קנייבסקי: להוסיף לאבי כהן את השם "חיים"

לאחר שבירך את אביו, פנה תמיר כהן שנית אל הרב חיים קנייבסקי ושאל אותו בדמעות מה עוד ניתן לעשות. "באמצעות החלפת השם מנסים לשנות את המזל", הסביר מקורב לרב

לאחר שבירך אתמול את הכדורגלן אבי כהן והתפלל לרפואתו, הציע הבוקר (יום ד') הרב חיים קנייבסקי לבני משפחתו להוסיף לשמו את השם "חיים", בתקווה שהדבר יסייע בשיפור מצבו.

 

תמיר כהן, בנו של הכדורגלן שנפצע קשה מאוד בתאונה, לא היה מסוגל לעזוב אתמול את מיטת אביו וביקש ממנכ"ל ארגון השחקנים, אריה אלטר, להגיע לבית

הרב  - מבכירי הרבנים החרדים - ולבקש את ברכתו. היום נסע תמיר בעצמו אל הרב, ביקש ממנו בדמעות שיברך, שוב, את אביו ושאל לעצתו - מה עוד ניתן לעשות כדי לשפר את מצבו. 

 

"תמיר הגיע אל הרב ושהה אצלו חצי שעה, כשהוא בוכה כל הזמן", סיפר אחד ממקורביו של הרב. "הרב הסביר לו שלחולה מסוכן נוהגים להוסיף שם, בתקווה שזה ישנה את מזלו, כי המזל של האדם נגרם גם לפי השם. כשמשנים או מוסיפים שם, זה כאילו מדובר באדם אחר. הרב הציע לו להוסיף את השם 'חיים'. אם הוא יחלים, השם 'חיים' יתווסף ויהיה חלק משמו. אם חלילה לא יחלים - השם שהוסיפו יימחק. גם היום הרב ברך את אביו בברכות טובות, ואמר לבן שהם צריכים להתפלל ברצינות".

 

אתמול סיפר אלטר: "על אף שהרב אדם עסוק ולא נוהג לשוחח עם מי שמגיע אליו, הוא ישב לדבר איתי מספר דקות. ביקשתי ממנו ברכה, ושיתפלל למען אבי.

הוא בירך אותו פעמיים ברפואה שלימה והרבה ישועות".

 

"כשהגעתי לבית הרב, גיליתי שהוא גר ברחוב שבו נולדתי, והוא הכיר את סבא שלי. אני צאצא של רב גדול, ואני רוצה להאמין. אם יקרה לנו נס, אז אני אהיה האדם הכי מאמין. בחיים קורים לנו לא פעם דברים קשים, ולא תמיד התפילות עוזרות, אבל אני רוצה להאמין שלמרות שאנחנו פה רק עוברי אורח, הכל בידי שמיים, ונסים יכולים לקרות".

 

כהן נפצע באורח קשה בתאונת דרכים שאירעה שלשום ברמת גן, סמוך למתחם הבורסה ליהלומים. הוא רכב על אופנוע ונפגע ממכונית שעברה במקום. צוות ניידת טיפול נמרץ של מד"א טיפל בכהן, ופינה אותו במצב קשה לבית החולים "איכילוב" בתל אביב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמיר כהן. פנייה אישית
צילום: עוז מועלם
הרב קנייבסקי
מומלצים