שתף קטע נבחר

זירת הקניות

שיקום הטבע בכרמל יעלה יותר מההערכות

תוכנית השיקום של החי והצומח נאמדת ב-200 אלף שקל. במשרד להערכת הסביבה מעריכים שהשריפה גרמה לשחרור 390 אלף טונות גזי חממה

עלות שיקום החי והצומח בכרמל עולה על התחזיות המוקדמות ונאמדת בכ-200 מיליון שקל. כך עולה מתוכנית השיקום שהגיש היום (א') המשרד להגנת סביבה לוועדת ההיגוי הבינמישרדית לשיקום נזקי השריפה בכרמל.

 

התוכנית, שתתפרש על ארבע שנים, נועדה לשקם את החי והצומח שנפגעו בשריפה, למנוע שריפה חוזרת בסדר גודל דומה ולצמצם נזקי שריפות עתידיות בכרמל. ההערכות הקודמות באשר לעלויות השיקום עמדו על כ-140 מיליון שקל. עוד מעריכים במשרד, כי השריפה גרמה לשחרור גזי חממה בהיקף כולל של 390 אלף טון.

 

ההמלצות בתוכנית כוללות פעולות מיידיות לשמירה על בטיחות הציבור, מניעת נזקים ביכולת ההתחדשות של היער, וכן פעולות לטווח הארוך להתחדשות מיטבית, שתתבסס בעיקר על צמיחה טבעית, פעולות דילול וגיזום ומרעה להפחתת החומר הדליק ביער.

 

כן מודגש, שיש לתת לחי והצומח ביער להשתקם בכוחות עצמם ואין לבצע שתילה מסיבית של עצים בתקופה הראשונה, למעט גיזום וכריתת עצים המהווים מפגע בטיחותי.

 

השר להגנת הסביבה גלעד ארדן הודיע, כי ידרוש שהתקציב לשיקום יינתן באופן מיידי כדי שאפשר יהיה ליישם את המלצות הוועדה.

 

"יישום ההמלצות ייתן את המענה ההכרחי לשיקום ולשמירה על הריאה הירוקה המשרתת את איכות החיים של מיליוני אזרחים בכל שנה ותאפשר לציבור לחזור למרחבים הפתוחים וליהנות בהם בביטחון", מסר ארדן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים