שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בגלל חובות: מונה כונס נכסים למודו של דב מורן
  חודש לאחר שהודיעה החברה, המייצרת טלפונים סלולריים זעירים, על ביטול ההנפקה שלה בבורסה ועל פיטורי רוב עובדיה, הגיש דיסקונט בקשה למנות לה כונס נכסים זמני. לטענת הבנק, החברה צברה כלפיו חובות של 21 מיליון שקל וחובות של 123 מיליון דולר כלפי משקיעיה

  התנפצות החזון: לבקשת בנק דיסקונט מונתה היום (א') לחברת מודו של איש העסקים דב מורן כונסת נכסים זמנית. זאת לאחר שבנק דיסקונט טען כי החברה חייבת לבנק כ-21 מיליון שקל וכי חובותיה של החברה כלפי משקיעים ובעלי מניות עומדים על סך של כ-123 מיליון דולר. השופט איתן אורנשטיין מבית המשפט המחוזי בתל-אביב מינה לתפקיד הכונסת את עו"ד חנית נוב.

   

   

  הבקשה של דיסקונט הוגשה בהסכמת חברת מודו. הבנק טען בבקשה שהגיש כי "לפני מספר ימים פנה דב מורן לבנק וביקש כי ימונה לחברה כונס נכסים מטעם הבנק, וזאת בעקבות לחץ ודרישות הולכות וגוברות של ספקים ונושים לפירעון חובותיהם".

   

  חברת מודו היא חברה פרטית אשר עוסקת בתכנון, פיתוח, ייצור ושיווק של טלפונים ניידים מודולריים בארץ ובעולם. מייסד החברה הוא דב מורן, המכהן כמנכ"ל ויו"ר דירקטוריון החברה ואף מחזיק בכ-35% ממניותיה.

   

  דיסקונט ציין בבקשה בחודש שעבר הודיעה החברה לציבור על ביטול ההנפקה המתוכננת שלה. "משכשלה ההנפקה נותרה החברה ללא מקור מימון להמשך קיומה. ניסיונות נוספים של החברה לגייס כספים לפעילותה ממקורות אחרים לא צלחו אף הם".

   

  עוד טוען דיסקונט כי נודע לו ממנהלי החברה כי לאחר כישלונה של החברה בגיוס הון ממשקיעים החלה החברה לפעול באופן הדרגתי לצמצום פעילותה וזאת עד לסגירתה המוחלטת תוך תקופה משוערת של שלושה-ארבעה חודשים. מרבית עובדי החברה (110 עובדים מתוך 130) פוטרו, כאשר יתרת העובדים מועסקים אך ורק לשם מכירת מלאי החברה הקיים וסגירתה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דב מורן
  צילום: ארז בנק
  טלפון סלולרי מתוצרת מודו
  מומלצים