שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  הדילמה של הח"כים: אייפון או בלקברי?
  ממתק טכנולוגי חדש לנבחרי העם: במקום מכשירי הנוקיה, מתבקשים חברי הכנסת לבחור בין מכשירי הסמרטפון של אפל או בלקברי. הנהלת הכנסת: "עלות השירותים למשלם המסים רק תפחת"

  120 חברי הכנסת יזכו בקרוב לשדרג את המכשירים הסלולאריים שלהם ל-Iphone4 ובלקברי, מהטלפונים הניידים המתקדמים בעולם, או לבחור במכשירים מתקדמים אחרים Lg-mini, ונוקיה בשני דגמים חדישים: ה-E-5, וה-X-6. כמו כן יזכו עוד כ-720 עובדי הכנסת לשדרוג מכשיריהם לדור 3 לפחות.

   

   

  כיום יש לעובדים מכשירים מדור 2 ולח"כים מכשירים מדור 3. הדגמים שמשמשים אתהח"כים הם E66 ו-E71 של נוקיה

  והדגמים שמשמשים אתהעובדים הם מוטורולה B3 וסמסונג 340. מהנהלת הכנסת נמסר: "עלות השירותים הסלולאריים למשלם המסים רק תפחת, בגלל שהמכרז החדש עם פלאפון מוזיל את עלויות השימוש".

   

  כ-800 חברי הכנסת ועובדי המשכן יזכו למכשירים החדשים בעוד שבועות אחדים, בשל חג המולד וראש השנה האזרחית, שהגביר את הביקוש למכשירים ניידים בעולם. בשלב הראשון יוכלו הח"כים להצטייד במכשירים החדשים, ואילו יתר העובדים יוכלו להצטייד במכשירים החדשים רק בשלב השני בפברואר.

    

  מבדיקת ynet עולה כי העלות של שני דגמי המכשירים הפופולאריים אותם יקבלו הח"כים - ה- Iphone4 והבלקברי - היא 2,500-3,600 שקל בשוק החופשי. מכשירים אלה, כמו יתר הדגמים שיינתנו לעובדי המשכן, שודרגו בפעם האחרונה לפני כשלוש שנים. גם אז זכתה במכרז חברת פלאפון.

    

  בסך הכל יקבלו 82 ח"כים את המכשירים החדשים, בעוד יתר 38 עמיתיהם שרים וסגני שרים, יזכו באותם המכשירים על חשבון לשכותיהם. זאת כחלק מהמכרז של החשב הכללי, המקיפה עשרות אלפי מכשירים ניידים בכל השירות הממשלתי. עוד כ-700 עובדים יזכו בשדרוג הניידים שלהם, מדור 2 לדור 3 לפחות. שדרוג מעבר לכך יכול להיעשות רק אם העובד יהיה מוכן לשלם מכיסו את ההפרש.

   

  המכשירים טרם הושקו ברשת פלאפון

  על פי חוזר שהפיץ מנהל מדור תחבורה ותקשורת בכנסת: "המכשירים המוצעים במכרז הם מכשירים חדשים שטרם הושקו ברשת פלאפון". כלומר, ייתכן שחברת פלאפון שזכתה במכרז החשב הכללי, "משווקת את המכשירים האלה לעובדי הכנסת, כדי להחדירם בצורה נוחה יותר לשוק הישראלי.

    

  העובדים, כולל עוזרים פרלמנטרים, עובדי משמר הכנסת, מנהלי הסיעות, הדוברים ומנהלי הוועדות ויתר עובדי המנהלה של הכנסת, יחולקו לשתי רמות. ברמה ב' (אחרי רמה א' של חברי הכנסת) יזכו לשדרג את מכשירים לדגמים אלה: מוטרולה XT-5 ו-Charm, נוקיה X-3, ו-Lg- Thundre.

   

  רמה ג' יזכו למכשירים פשוטים יותר: סוני אריקסון – Cedar, ו-Lg-Gu280. על פי החוזר שהופץ בכנסת, מכשירים אלה יושקו על ידי פלאפון בסוף פברואר-תחילת מרץ 2011.

    

  החשב הכללי של הכנסת, חיים אבידור, מסר: "הכנסת, ביחד עם שאר המגזר הציבורי מאמצת את המכרז לאספקת שירותי סלולר שנעשה על ידי מנהל הרכש הממשלתי. כתוצאה מהמכרז יוחלפו, ללא עלות, מכשירי הטלפון הניידים שמשמשים את המנויים כבר 3 שנים במכשירים שהוכתבו במכרז על פי הקריטריונים המופיעים בו. כמו כן, כתוצאה מהעלויות בהן התחייב המפעיל לתת את שירותי הסלולר יוזל השימוש כדלקמן: דקת שיחה לכל המפעילים – כ-7%, דקת שיחה מקווים נייחים - כ- 20%, משלוח הודעות SMS – כ-45%, גלישה מזדמנת – כ-45%.

   

  עוד נמסר מנהלת הכנסת: "כחלק מדמי השימוש הקבועים ייהנו המנויים משיחות בתוך המגזר ומשלוח מסרונים ללא תשלום. עלויות שיחות לחו"ל ובחו"ל בהוזלה של 30% עד 50%. מהנ"ל ניתן לראות כי עם התחלת קבלת השירותים הסלולריים בהתאם לעלויות הנ"ל, תחול הוזלה משמעותית בסעיף התקשורת הסלולארית", נמסר.

   

  לדברי איציק כהן, הממונה על התקשורת בכנסת, הקצובה החודשית לעובד תיוותר בעינה. עם זאת יצוין שלחברי הכנסת עצמם אין מגבלה שכזאת ועלויות השימוש שלהם בסלולאריים משתנים חודש בחודשו על פי היקף השימוש שהם עושים בהם.

    

  הכנסת שילמה אשתקד מיליון ו-600 אלף שקל עבור הוצאות הטלפון הסלולארי של חברי הכנסת ועובדיה. חשבונות החכים עלו כמיליון 300 מאות אלף שקל. קצובות עובדי הכנסת שוות עוד כ-300 אלף שקל. הנהלת הכנסת מאמינה שתזכה להוזלה בעקבות העסקה החדשה עם פלאפון בשיעור כ-10% בממוצע – ששוויים הוזלה בהוצאות למשלם המיסים בכ-160 אלף שקל, למרות שדרוג הטלפונים ל-iphone4 ובלקברי ודומיהם.

   

  • לעמוד הפייסבוק של ynet כלכלה וצרכנות

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הדילמה של הח"כים: אייפון או בלקברי?"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בלקברי. משדרגים את התקשורת של הח"כים
  צילום: דודו מאירי, dtown
  אייפון 4
  צילום: חגי דקל
  מומלצים