שתף קטע נבחר

מודיעין עילית: הרב דורש פינוי שוכרים נוכרים

רב העיר החרדית מודיעין עילית שיגר מכתבים לשלושה בעלי בתים: "אין להשכיר מקום מגורים בשום פנים ואופן לעובדים זרים, ללא שום הוראת היתר". לשכת הרב ל-ynet: "המכתבים אישיים, ולא קשורים למאבק הארצי"

מכתב הרבנים נגד השכרת דירות לנוכרים עורר סערה גדולה, אבל במודיעין עילית לא מוותרים: רב העיר, מאיר קסלר, דרש ממספר תושבים בעירו לפנות לאלתר דירות שהם משכירים לעובדים זרים, המועסקים באזור.

 

במכתב ששלחה לשכת הרב לשלושה בעלי דירות לפחות, ושנחשף באתר "כיכר השבת", נכתב: "על פי הוראת רבני העיר שליט"א, אין להשכיר מקום מגורים בשום פנים ואופן לעובדים זרים, ללא שום הוראת היתר. אשר על כן, עליך לפנות באופן מיידי את השוכרים מהמבנה שבבעלותך". ההערכה היא כי בעיר ישנן עוד כמה דירות בודדות המושכרות לנוכרים, אך נראה כי הלשנות הובילו לבקשות הפינוי שנשלחו כעת. 

 

קבלן ניקיון תושב העיר, המעסיק כמה פליטים אריתראים ומכיר את בעלי הדירות, טען בשיחה עם ynet כי הרב המקומי דרש מהם לפנות את השוכרים עד לסוף שבוע זה. לדבריו, המשכירים נוטים לציית להוראה משום שהם חשים מאוימים בסנקציות חברתיות שונות כסילוק ילדיהם ממוסדות החינוך.

 

לטענת הקבלן, שהביע הסתייגות מהמהלך של הרב, לא ניתן לנתק אותו ממכתב רבני הערים נגד השכרה ומכירה של דירות לנוכרים. הוא הביע פליאה על כך שרבה של מודיעין עילית אינו מתחשב

בחששות המנהיגים החרדים, לפיהם העיסוק בנושא עלול לחזור כבומרנג ולפגוע ביהודים בעולם.

 

עוד טען כי רבני העיר אסרו את השכרת הדירות לעובדים זרים מכוח ועדת איכלוס הפועלת בה, שתפקידה לקבוע מי רשאי לגור במודיעין עילית – בבית משלו או בשכירות. לדבריו, ועדה זו מפלה לרעה כל מי שהוא בעיניה "זר", ופוגעת למשל גם בציבור הספרדי בעיר.

 

מלשכת הרב מאיר קסלר נמסר ל-ynet כי המכתבים הם אישיים ונשלחו אל המשכירים בלבד וכי הם אינם קשורים לוועדת האיכלוס או למאבק הארצי נגד מכירה והשכרה של דירות לנוכרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מודיעין עילית
צילום: איי פי
מומלצים