שתף קטע נבחר

העיתונאי דב יודקובסקי נפטר בגיל 87

העורך ומייסד בית הספר לעיתונות "כותרת" הלך לעולמו היום. איתן הבר ספד לו: "הוא היה בעל הנוסחה המנצחת. לא היה איש בתקשורת הישראלית שהשפיע כמוהו על האנשים והתכנים"

העיתונאי דב יודקובסקי הלך לעולמו היום (ג') בגיל 87. יודקובסקי כיהן בעבר כעורך של העיתון "ידיעות אחרונות" וכעורך הראשי של "מעריב". הוא הקים את בית הספר לתקשורת "כותרת" ובשנת 2002 זכה בפרס ישראל בתקשורת. הלווייתו תתקיים מחר ב-15:45 בבית העלמין קריית שאול, במעמד נשיא המדינה.

 

יודקובסקי נולד ב-1923 בוורשה ולאחר השואה עלה לישראל ב-1945. הוא למד פילוסופיה, יחסים בינלאומיים ותרבות צרפת באוניברסיטה העברית בירושלים. משנת 1953 שימש רכז המערכת של "ידיעות אחרונות", לצדו של העורך האחראי נח מוזס, ובין 1986 ל-1989 היה לעורך העיתון, אחרי פרישתו של ד"ר הרצל רוזנבלום. מוזס ויודקובסקי הובילו את "ידיעות אחרונות" להיות העיתון הנקרא ביותר בישראל.

  

הוא התפטר מ"ידיעות אחרונות" ב-1989 ועבר ל"מעריב". בין השנים 1989 ל-1992 שימש יודקובסקי כעורך הראשי של העיתון "מעריב", ובשנת 1991 הקים את בית הספר "כותרת" לעיתונות, כיום חלק מאוניברסיטת תל-אביב. הוא שימש יו"ר מועצת המנהלים של בית הספר והיה חבר בוועד המנהל של אוניברסיטת תל-אביב.

  

העיתונאי איתן הבר ספד ליודקובסקי. בשיחה עם ynet, אמר שיודקובסקי "היה אגדה בחייו. נח מוזס ז"ל והוא יצרו את 'ידיעות אחרונות' במתכונותו הנוכחית, עם הנוסחה המנצחת בעיתונות הישראלית שהתבררה כנוסחה מנצחת גם בעיתונות העולמית. הם הפכו את 'ידיעות אחרונות', יחד עם אחרים, מעיתון דל תפוצה לעיתון עם התפוצה הגדולה בעולם ביחס למספר הנפשות באוכלוסיה. במשך שנות דור העמיד יודקובסקי דורות של תלמידים בעולם העיתונות, ולדעתי לא היה איש בתקשורת הישראלית שהשפיע כמוהו על האנשים והתכנים".

 

הבר ליווה את יודקובסקי במשך החודשים האחרונים, "עבורי, כאדם וכעיתונאי, היה דב יודקובסקי מורה דרך בעבודתי המקצועית, ובמידה לא מבוטלת גם בחיי האישיים. הוא היה מעין אבא שני. כמוני, כמו רבים אחרים, אנו חבים לו את הקריירה המקצועית שלנו כעיתונאים במשך עשרות שנים".

 

זאב פרי, מרכז לימודי עיתונות כתובה בבית הספר "כותרת", ספד: "בית הספר מתאבל אבל כבד על מותו של המייסד. דב נתן השראה ב-20 השנים האחרונות, רוח של מקצוענות ובזכותו הפך בית הספר למקור חשוב מאוד לעיתונאים צעירים שנקלטים בכלי תקשורת. אני חש עצב גדול על מותו של אחד המורים, מורי דרך של העיתונות הישראלית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גידל דורות של עיתונאים. דב יודקובסקי
צילום: שאול גולן
מומלצים