שתף קטע נבחר

ח"כ כ"ץ: כדור בראש לבדואים שעוזרים למסתננים

איש האיחוד הלאומי אמר בכנסת שניתן לעצור את ההסתננות ביום אחד ומבלי להרוג אף פליט. הוא גם קרא למשטר חירום לצורך המאבק במסתננים, "שבג"ץ ואוגדות השמאל לא יפריעו". ראש העיר אילת: "העיר נכבשת. אולי זו תוכנית פח"עית?"

כך מציע חבר כנסת מהאיחוד הלאומי לעצור את הפליטים הנכנסים לישראל דרך גבול מצרים. ח"כ יעקב כ"ץ אמר היום (ג') כי אם הוא ימונה לשר הביטחון, לא ייהרג אף מסתנן. "צריך לעצור את כל הבדואים ונכסיהם, להכניסם למכלאה, ולהוריד בכדור בראש את הבדואים המובילים את השיירות. ייהרגו שלושה-ארבעה - אין יותר שיירות. יכניסו למכלאה את כל הבדואים - ההברחות ייפסקו", הצהיר חבר הכנסת.

 

בכנס שנערך בכנסת להקמת שדולה נגד ההסתננות לישראל, הסביר ח"כ כ"ץ את משנתו. "ניתן להפסיק את התופעה הזאת

ביום אחד בלי להרוג אף מסתנן", אמר. "אני מאשים את ראש הממשלה, שעד לרגע זה לא נתן הוראה לשר הביטחון לעצור את הטרור הדמוגרפי. לפי הנתונים, מיליון וחצי מסתננים בדרכם לישראל. תושביה היהודים של תל-אביב הופכים להיות פליטים. אנחנו ביהודה ושומרון לא נערכנו לקלוט את כל הפליטים של תל-אביב".

 

ח"כ כ"ץ הוסיף כי "לו ראש הממשלה היה מבין את הקטסטרופה, הוא היה מכריז על משטר חירום, והיה ממנה שר ביטחון שמסוגל לפתור את הבעיה, ולא שר ביטחון שכולנו יודעים את מצבו היום". הוא הגדיר את הפיתרונות שיושמו עד כה "גלותיים", ופירט את תוכניתו: "להודיע על משטר חירום, שבג"ץ לא יוכל להפריע עם כל אוגדות השמאל".

 

בכנסת השתתפו בין השאר אזרחים מדרום תל-אביב, שם העלו לאחרונה התושבים הילוך במאבק נגד תופעת המסתננים, חברי הכנסת מיכאל בן-ארי, יוליה שמאלוב ברקוביץ', מרינה סולודקין ואורי אריאל וראש העיר אילת, מאיר יצחק הלוי.


ההפגנה בדרום תל-אביב. "אין לנו מקום לפליטי ת"א" (צילום: ירון ברנר)

 

ראש העיר אילת אמר בכנס כי כיום יש יותר מ-6,000 פליטים ש"נדחפים על-ידי בדואים מסיני", וקרא לאלה המשמיעים אמירות הומניות "להתעשת". "אלה לא פליטים מדרפור. אלה מסתננים בלתי לגאליים. המצב של גבול פרוץ במדינה שאמורה להיות מדינה ריבונית, הוא בלתי נכון בעליל. במצרים נמצאים בין מיליון למיליון וחצי מסתנני עבודה, הרואים בישראל יעד לכבוש אותו. אף אחד לא הבטיח לי שאין כאן תוכנית פח"עית".

 

ח"כ זאב: המוסלמים רוצים להשתלט על העולם

הלוי אמר כי תושבים בעירו באים אליו בטענות מוצדקות, ואומרים לו כי הם מצפים שישמור על השטחים הציבוריים. "הכל נכבש. לא עולה על הדעת שעיר מסודרת תקלוט במשך שנה מעל ל-11 אחוז מתושביה. אנחנו מכניסים לתוכנו סכנה המאיימת על מדינת ישראל. ואלה לא קלישאות. המדינה נכבשת אט-אט. אני מקווה שלא מדובר בפעולה יזומה על ידי גורמים עוינים". 

 

ח"כ שמאלוב ברקוביץ' מקדימה אמרה: "יש לנו נטייה להיות יותר קדושים מהאפיפיור, ואנחנו קצת שוכחים שאנחנו מדינה מאוד קטנה, האחת והיחידה שיש לעם היהודי. גם אם זה נראה כמו שנאת זרים כשאנחנו מנסים לגרש אנשים ושאנחנו לא הומניים - הגיע הזמן לשים את הדברים על השולחן". היא פנתה אל תומכי המסתננים, המתנגדים למאבקם של תושבי

השכונות: "אני מציעה להם לכתוב אלינו ולומר 'אנחנו בעד המסתננים, והנה - הקצבנו להם בחצר חדר לגור אצלנו'".

 

ח"כ ניסים זאב מש"ס אמר כי המוסלמים מאיימים לכבוש את העולם. "זו המדיניות האיסלאמית, אנחנו חייבים לעצור את המגפה הזאת בכל הכוח", אמר ח"כ זאב. "הלוואי שזה היה בשליטת משרד הפנים. זה היה מטופל".

 

ח"כ בן-ארי אמר כי אחד הדברים שהניעו את הכנס הוא תושבי השכונות. "המטרה של השדולה היא להראות את אחד הפנים של תופעת המסתננים הבלתי חוקיים. יש קבוצה נפגעת אחת, קבוצת השכונות שחייה הפכו לגיהינום. מדברים על זכויות המסתננים ומוחקים את זכויות תושבי הארץ הזו. לכן השדולה היא למען נפגעי המסתננים הבלתי חוקיים".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעקב כ"ץ. "תושבי דרום תל-אביב הופכים לפליטים"
צילום: גיל יוחנן
ראש העיר אילת. "אלה לא פליטים מדרפור" ה
צילום: אליעד לוי
ח"כ נסים זאב. "לעצור את המגפה"
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים