שתף קטע נבחר

הרמטכ"ל, ה'רנטגן' ונועם שליט הכניסו ספר תורה

"כשסיפרו לי על האירוע אמרתי שאפנה כל דבר בלוח הזמנים כדי לכבד את המעמד", אמר הרמטכ"ל, שהוזמן להכנסת ספר תורה בקריה, למען שלום השבויים והנעדרים

הרמטכ"ל גבי אשכנזי, הרב יעקב איפרגן ("הרנטגן") ומשפחות השבויים והנעדרים - בהם גם נועם שליט, אביו של גלעד המוחזק בידי חמאס, השתתפו בצהריים (יום ג') בטקס הכנסת ספר תורה למען שלום חיילי צה"ל השבויים והנעדרים, בבית הכנסת במחנה "הקריה". 

 

"כשסיפרו לי על האירוע אמרתי שאפנה כל דבר בלוח הזמנים כדי לכבד את המעמד", אמר הרמטכ"ל. "זה מאוד מרגש להכניס ספר תורה שמוקדש לשלומם של השבויים והנעדרים אל המטה הכללי. הנושא הזה מאוד טעון וחשוב.

 

"כשנכנסתי לתפקיד עברתי אצל כל המשפחות הללו. בכל מקום שבו אני מופיע אין מישהו שלא שואל אותי מה קורה עם החיילים השבויים והנעדרים. זה רק מראה כמה העניין חשוב ודחוף לכולם. אנחנו, ששלחנו את החיילים, לא נסיים את המשימה עד שיחזרו אלינו. אנחנו עושים כל מאמץ כדי להשיב אותם הביתה וכך יעשה צה"ל גם בעתיד. אין בכך הקלה רבה למשפחות, אך יש את הידיעה שבניהם מופיעים תמיד לנגד עינינו, לא נפסיק בכך. זו המורשת שלנו, אני מקווה שבקרוב נהיה אנשי בשורה".


הרמטכ"ל עם הרב איפרגן (צילום באדיבות דובר צה"ל)

 

לאחר שספר התורה נחתם, וגם נועם שליט השתתף בכתיבת סיומו, עברו הנוכחים, בליווי כ-300 בני אדם, לאולם בית הכנסת בקריה - שם הכניסו את ספר התורה לארון הקודש. בריקודים השתתפו חרדים וחיילים, שחגגו את האירוע.  

 

הרב יעקב איפרגן, הידוע בכינויו "הרנטגן", נשא דברים בבית הכנסת: "הייתי בחדרו של הרב הראשי לצה"ל ודיברתי קצת עם המשפחות. סיפרתי להן שביום-יום אנו מקבלים פניות רבות בנוגע לבניהם. זה מראה כמה עם ישראל מאוחד, וכועס, וכואב את המצב. רבים פונים אליי ברחוב וכולם מבקשים ברכה

לגלעד שליט בן אביבה, שיהיו לו ימים טובים. צריך להתפלל לכך...

 

"כשיקראו את האותיות בספר התורה הזה, זה ירים את האור של כל מי שלא כאן עמנו היום. אני אומר למשפחות ולנועם היקר שכולנו איתם, כל עם ישראל. יהי רצון והקב"ה יעשה ניסים ונפלאות וישובו בנים לגבולם במהרה".

 

הרב הראשי לצה"ל, הרב רפי פרץ, הקריא תפילת "מי שברך" לשבויים ולנעדרים. ואמר: "הבנים לא חסרים רק רגשית, הם חסרים כמו אותיות החסרות בספר תורה. הבנים הם עם ישראל, חלק מהקב"ה. ספר התורה המהודר, כשהם יחזרו - הוא יהיה יותר מהודר. אנו נתפללים הקב"ה יחזיר אותם שלמים ובריאים בגופם ובנפשם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרמטכ"ל אשכנזי מסיים את כתיבת הספר
צילום: חגי דקל
נועם שליט עם הספר
צילום: באדיבות דובר צה"ל
מומלצים