שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אלמנתו של אבי כהן: "לעולם לא תהיה לבד"
  אלפים הגיעו לאצטדיון ר"ג כדי לחלוק כבוד אחרון לכדורגלן העבר, שהלך לעולמו הבוקר. רעייתו, דורית, ספדה לו בדמעות: "אני כבר מתגעגעת אלייך". בנו, תמיר: "היית ווינר ונשארת כזה". יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון: "אני מודה על שזכינו להכיר אדם כמוך"

  ארונו של אבי כהן, שנפטר הבוקר לאחר שלבו נדם, הוצב היום באצטדיון הלאומי ברמת גן, כאשר מאות אנשים מעולם הכדורגל ומחוצה לו חלפו על פניו וחלקו לו כבוד אחרון. כהן הובא היום למנוחות בבית העלמין מורשה ברמת השרון.

   

  לבקשת המשפחה, בתחילת הטקס ובסיומו מחא הקהל כפיים כפי שנהוג באנגליה, במקום דקת דומייה הנהוגה בארץ. את הטקס ליווה ההמנון המפורסם של אוהדי ליברפול, "לעולם לא תצעדי לבד", הקבוצה שבה שיחק כהן במהלך הקריירה שלו באנגליה.

   

  צפו באלפי האנשים שנפרדו בפעם האחרונה מאבי כהן (צילום: אורן אהרוני. עריכה: דרור עינב)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  דורית כהן: "לפני שבוע חרב עליי עולמי"

  אלמנתו של כהן, דורית, ספדה לבעלה בדמעות ובקול רועד: "אבי היקר שלי, לא כתבתי כלום כי לא הצלחתי לכתוב. לפני שבוע חרב עליי עולמי. עליי, על כל המשפחה ועל הספורט במדינת ישראל. היית אדם טוב, שמעולם לא ציפה לקבל תמורה. ביקשנו ממך לקום, ביקשתי ממך שתתעורר, אבל בפעם הזאת לא עשית את מה שביקשתי, לא הצלחת. אני לא כועסת, אני פשוט מתגעגעת אלייך.

   

  "ביום שני באתי אלייך ואמרתי לך 'אביל'ה, תלך. אני רוצה שיהיה לך שקט ושתישן כמו שאהבת'. הבטחתי לך ואקיים, אני אהיה חזקה ולא נישבר. תמיד-תמיד נהיה איתך, ולעולם לא תהיה לבד. אנו אוהבים אותך מאוד".

    

  צילום: דרור עינב

   

   

  תמיר כהן: "אבי כהן יש רק אחד"

  תמיר כהן, בנו של אבי כהן, ושחקן בולטון האנגלית, ספד לאביו: "איך אפשר להספיד אדם כמוך? איזה סיפור אני יכול לספר שיתאר מי היית ומה היית? גידלת משפחה לתפארת, אהבת את אמא כמו שרק אתה יודע. גידלת אותנו בצורה שאני מאחל לכל ילד לגדול, נטעת בנו אמונה, לימדת אותנו ערכים ורצית שתמיד נהיה שמחים ולעולם לא נתלונן, שנסתכל על חצי הכוס המלאה ותמיד נהיה מאושרים.

   

  "הענקת לנו כוח בכל רגע ובכל שעה, אתה הגדול מכולם. היית ווינר ונשארת כזה, לא הפסדת, ניצחת. הגעת לאן שרצית להגיע. עכשיו, אחרי שנכנסת לכולם בלב וכולם יודעים מי זה אבי כהן. מדינה שלמה ועוד המון אנשים בעולם התפללו רק כדי שאתה תישאר עדיין איתנו. הם לא יודעים עד כמה גדול אתה באמת.

  צפו בטקס הפרידה מאבי כהן באצטדיון ר"ג (צילום: אמיר לוי, עריכה: תמר אברהם)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "השם 'כהן' הביא לנו כל כך הרבה כבוד, היום אני מבטיח ונשבע לך שהשם הזה יהיה הרבה יותר גדול. אתה אבי כהן ויש רק אבי כהן אחד, ואני תמיר כהן לא מתיימר להיות אתה. אכנס לנעליך, אנהיג את המשפחה ואצעיד אותה קדימה. אני נשבע לך עכשיו שתמיד תהיה איתנו בלב, תשמור עלינו מכל משמר. אנחנו אוהבים אותך מאוד. יהיה זכרך ברוך".

   

  אבי לוזון: "קשה לדבר עלייך בזמן עבר"

  יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון: "כל כך קשה לדבר עלייך בזמן עבר, הרי רק לפני מספר ימים צחקנו, דיברנו, חייכנו ועשינו תכניות עבור דור השחקנים הבא שרצית לדאוג להם. למרות שהגעת כל כך רחוק, תמיד נשארת אבי הצנוע שמדבר עם כולם בגובה העיניים.

   

  "היית מזוהה עם קבוצה אחת, אבל גם בצד השני כולם אהבו אותך. עבור כל מי שאוהב כדורגל וגם עבור מי שלא אוהב, היית הישראלי היפה, מודל וחיקוי להערצה. אתה הצבר היפה, הגבוה ששורד בכל מצב. לצערנו לא שרדת את התאונה האחרונה, הארורה.


  לימור לבנת ואבי לוזון באצטדיון רמת גן (צילום: דרור עינב)

   

  "היית אמיתי, אוהב את החיים, עם רגליים על הקרקע. בשם משפחת הכדורגל אבי, אני רוצה לומר לך תודה על מה שנתת לנו ועל שזכינו להכיר איש גדול כמוך. משפחת כהן, לא תישארו לבד. כמו שאבי היה אבי של כולם, מעתה אתם שייכים למשפחת כדורגל. נמצא את הדרך להנציח את זכרך, יהיה נשמתך צרורה".

   

  אריה אלטר: "אני אוהב אותך חבר יקר"

  שותפו של כהן בארגון השחקנים, אריה אלטר, ספד: "היתה באבי אהבה עצומה לכל המשפחה. אנו נמשיך את דרכו, על מנת שנכדים שלו יידעו איזה סבא היה להם ואיזה איש ענק. לעולם לא נשכח אותך. אני אוהב אותך חבר יקר וכבר מתגעגע. תהיה נשמתך צרורה בצרור החיים". 

   

  שרת הספורט, לימור לבנת, נאמה: "אבי, באופן נדיר הפכת את חייך לאגדה, גלי ההערצה הרבים אלייך הפכו כל פינה. למרות פציעתך הקשה, האמנו שהווינריות, שהיתה כל כך אופיינית לך, תנצח גם הפעם. למרות ההצלחה הגדולה בפרסום והכבוד הרב מהכדורגל, נותרת מעל הכל אדם צנוע ובן אדם ישר.


  דביר, תמיר ולי כהן. ספדו לאביהם בקול חנוק מבכי (צילום: אורן אהרוני)

   

  "זה לא מקרה שהיית השגריר הראשון שלנו באנגליה. אבי היה באופיו פורץ דורך, מחוץ ובתוך המגרש, דמות מופת להערצה. כשנפגשו איתו ועם אריה אלטר, אי אפשר היה להתעלם מהקסם שלו. תודה לך על כל מה שעשית, על מי שאתה ועל מה שאתה. יהיה זכרך ברוך".

   

  מאמן נבחרת ישראל לשעבר, דרור קשטן, נכח גם הוא בטקס: "זה יום עצוב לספורט הישראלי. אני חושב שהלך מאיתנו ספורטאי גדול, כדורגלן גדול, אדם שאהב את החיים וכל רגע בחייו, אחד שאהב לצחוק ולהתבדח. הוא פרץ דרך בכדורגל הישראלי, גם בתפקידו במכבי תל אביב כליברו עם כדורגל התקפי מאחור, אני חושב שזו היתה הדרך שלו להגיע לאנגליה ולמועדון גדול כמו ליברפול.


  ארונו של אבי כהן באצטדיון רמת גן (צילום: דרור עינב)

   

  "שמחת החיים ייחדה אותו. רק לפני עשרה ימים היינו באירוע יחד כשחזר מלונדון, כולו צחוק ושמחה. התעניין בנעשה בבני יהודה, ואחרי ארבעה ימים קרה האסון. הייתי לילות בבית החולים, שם כולנו קיווינו כי יצליח להתגבר על התאונה אך לצערנו לא כך פני הדברים. אנחנו נפרדים היום מספורטאי ואדם גדול".

   

  שמעון פרס: "קשה לעכל אובדנו"

  "קשה לעכל אובדנו של אדם ששמחת החיים ואהבת האדם היתה תמצית חייו", סיפר נשיא המדינה, שמעון פרס, במברק תנחומים ששיגר למשפחה. "הוא האמין כי הספורט בכלל ומשחק הכדורגל בפרט הם מכשירים חברתיים ומדיניים נפלאים. בגישור על פערים, בקידום שלום ואחווה בין עמים, בחיבור בין תרבויות ובהגברת השוויון בעולמנו".

   

  "עקבתי בהערכה אחר הקריירה הספורטיבית של אבי ז"ל, שהביאה אותו לשיאים שרק מעטים זוכים להגיע לפסגתם והוקרתי את פעילותו הברוכה לשמירה על טוהר הספורט, בהתייצבותו החד משמעית בראשות המאבק נגד האלימות במגרשי הכדורגל".

   

  הבוקר: לבו של אבי כהן נדם

  ועדה רפואית של משרד הבריאות קבעה אתמול (ג') כי שחקן העבר נפטר מוות מוחי בשעה 13:15, ובני המשפחה התלבטו ארוכות האם לנתקו מהמכשירים ולתרום את איבריו. פחות מ-24 שעות לאחר הודעת המוות המוחי נדם הבוקר לבו של כהן בסביבות השעה שש בבוקר.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים