שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פעילות על טבעית

  אלכס וליטל, הזוג הכי מהמם ב"היפה והחנון 2", ממשיכים לרתק גם מחוץ למסך הקטן. בראיון חגיגי לסילבסטר הוא מספר על קרבות ההישרדות שלו כילד דחוי, השיחות עם אמא על סקס ומזימתו להפוך לסטייליסט; היא עפה על השינוי שעברו שניהם, מתוודה שעשתה לו דרמות כשהיה לו קראש על ענבל וטוענת שהזוגיות עם נלה מזיקה לאור

  לאלכסיי מורוזוב אין פרופיל בפייסבוק, אבל אולי אפשר לשכנע אותו לפתוח אחד רק כדי שיוכל להצטרף לקבוצה בשם "החזירו את המונרכיה", ולהעלות את מניין חבריה מ־295 ל־296. כן, כרגע המאבק הציבורי שהוא מנהל כדי להשיב את המלכים והצארים לא ממש צובר תאוצה עולמית משמעותית. יותר מדי אנשים עדיין מאמינים בדמוקרטיה, אך לאלכס יש נימוקים שאין לזלזל בהם. "דמוקרטיה היא בירוקרטיה של פקידים", הוא גורס, "אני חושב שצריך להחזיר את הקודים והנימוסים שהיו פעם. בני אדם לא יכולים לחיות בלי כבוד הדדי. אני לא יודע אם ישראל בנויה למלך, אבל רוסיה למשל איבדה את כל התרבות שלה במהפכה הקומוניסטית, וצריך להחזיר לה את הקסם".

   

  "אבל אלכס, מה עם שאר העם?", מתערבת שותפתו ל"היפה והחנון", ליטל סמדג'ה, "מה אמורים לעשות אנשים פשוטים שלא נולדו למשפחת אצולה? יבכו על זה שהם באו לעולם?".

  "לא כל תואר אצולה עובר בירושה", אלכס עונה בסבלנות אין קץ, "יש תואר אצולה שהמלך נותן לך, צריך בשביל זה לבצע איזה הישג משמעותי שהמלך יוכל להכיר תודה".

   

  כמו ללכת ל"היפה והחנון"?

  ליטל: "כן, ואז יקראו לו מלך החנונים".

  אלכס: "זה רעיון יפה, אם בתקופת ניקולאי השני היה ריאליטי, אני מניח שמי שהיה זוכה היה מקבל אות כבוד מהמלך או המדינה".

  ליטל: "ואז היינו הולכים לנשפים ולא לאירועי יחצנות".

   

  אז נשף מלוכה אמיתי לא יכולנו לארגן לאלכס, בכל זאת ניקולאי כבר מזמן רוקד בנשפים אחרים לגמרי, אבל עשינו כמיטב יכולתנו, והתוצאות לפניכם. על הפנטזיה האמיתית שלו התוודה כבר בתוכנית: נשף ובו הנשים יעטו על עצמן רק עקבים ותכשיטים, ולא ילבשו שום דבר אחר. אלכס (20) וליטל (23) יכולים לקבל את המחווה שלנו כחגיגת סילבסטר מוקדמת, ולציין באותה הזדמנות את תחילת התקופה החדשה בחייהם.

   

  אם 2010 היתה השנה שבה יצאו כל אחד מהקונכייה האישית שלו, אלכס מחנוניות מבודדת במכללה בצפון, ליטל מחיי החברה של סיר הלחץ המהביל של באר שבע, וחוו חיים חדשים לגמרי בווילה של "היפה והחנון", הרי ש־2011 היא בשלב זה עדיין בסימן הלא נודע. ייתכן שהם יתחילו אותה בניצחון ב"היפה והחנון 2" (אנחנו הכי בעדם), אך האם זה יהפוך את שני האנשים הנפלאים והאקסצנטריים האלה לכוכבי בידור? או שמא יקחו את מה שלמדו במערכת החינוך של ערוץ 10 בעיקר אל החיים האישיים שלהם?

   

  אם היה עליי להמר, הייתי הולכת על האופציה השנייה. לא שאין לליטל ואלכס פוטנציאל למנף את הפרסום שקיבלו בעונה המצליחה שהצליחה להשתוות בממוצע הרייטינג ל"הישרדות 2", אך נראה כי כרגע הם עסוקים בחייהם האישיים. בעוד חברותיה לתוכנית צובאות על אירועים ועושות פדיחות, כמו האמירה האומללה של חופית וענבל שקישרה בין הקהילה ההומואית לנשאי איידס, ליטל בקושי עוזבת את בית הוריה בשכונה ב' בבאר שבע. אומנם היא כבר לא עובדת בחנות הבגדים בקניון ("כי כולם מזהים אותי ולא מבינים למה אני צריכה לעבוד, איך זה שהתוכנית לא הפכה אותי למיליונרית"), אבל היא גם לא ממהרת להיות סלבריטי־פח, ומתכננת להתחיל ללמוד פסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה, בעידודו הנמרץ של אלכס. גם אלכס הפך לשם דבר במכללה שבה הוא לומד כעתודאי והשבוע נמשח לסלב באופן רשמי כשזה לחיקוי בתוכנית הפתיחה של העונה החדשה של "ארץ נהדרת".

   

  כאשר טל פרידמן אמר בדמותו כאלכס שהוא מתרגש להיות ער בשעה כזו, אלכס, שישב בבית עם משפחתו מול המסך, נשפך בצחוק היסטרי. "אפשר לומר שיש צדק בדברים, אני באמת הולך לישון מוקדם. ההתרשמות שלי היתה חיובית בהחלט. טל פרידמן עשה את זה מצוין. הייתי נותן לזה ציון 85, אני מוריד 15 נקודות כי הוא לא התייחס לנושאים שמעניינים אותי כמו הצאר ניקולאי השני או 'האמן ומרגריטה', אבל מבחינה ויזואלית ומבחינת הקול זה לגמרי אני. סבתא שלי אפילו חשבה שזה באמת אני בטלוויזיה".


  חנון - משקפת דרך ואופי (צילומים: אוהד רומנו)

   

  וחוץ ממנה, המשפחה היתה מרוצה?

  "מאוד. חיקוי זה סוג של זכות. זה נעשה בטוב טעם ובלי לצחוק עליי יותר מדי, אז אני זורם עם זה. ההפקה סידרה לי לדבר עם טל פרידמן ופרגנתי לו, והוא הזמין אותי להופעה של להקת הרוק שלו. אמרו לי שהוא חנון כמוני, אז ברור שאני אלך".

   

  איך הגעתם לתוכנית?

  אלכס: "הלכתי לאודישן בעקבות חברים מהמכללה, לא ראיתי בכלל ריאליטי לפני כן, אבל הם אמרו לי שאני מתאים, שאני יכול לעשות שינוי".

   

  זה לא מעליב, שאומרים שאתה צריך להשתנות?

  אלכס: "בכלל לא. גם חנון זאת לא מילה מעליבה, היא משקפת דרך חיים ואופי, זה תיאור של אישיות".

   

  ליטל: "אלכס לא נעלב מאנשים. אני מאחלת לכולנו את התכונה הזו שלו. ובכל זאת, הוא תמיד מכבד את מי שעומד מולו וזה אחת התכונות הקטלניות. אני לא מקבלת את הסטיגמה של הבנות בתוכנית. הרי היו קוראים לתוכנית 'הסתומה והחנון' אם היו יכולים. עליי את יכולה להגיד שאני שתוטניקית או ברוטלית, אבל לא מטומטמת. אני בכלל הגעתי לאודישנים של 'הישרדות'. עברתי את כל השלבים אבל לפני שהם טסו, המשקל שלי היה נמוך מדי ואי אפשר לקחת סיכון שם".

   

  אלכס: "המשפחה שלי לא רצתה שאלך לתוכנית. הם הצהירו שהיא מפוקפקת, שזה קשור לכל מיני דברים לא מכובדים ולא סולידיים. אני מרשה לעצמי להגיד שסבא שלי הכי הגדיל עם ההגזמות, אפילו העלה השערות שהתוכנית קשורה לפורנו. התאכזבתי והתעצבנתי, כי אף פעם לא נתקלתי בדבר כזה".

   

  רק אחרי שההפקה שלחה נציגים לביתו של אלכס בטבריה ואף גייסה את סגל המכללה למסע שכנועים, אמו הסכימה לשחרר אותו לצילומי התוכנית. אלכס מצא את עצמו ביום הצילומים הראשון עומד עם פפיון כמו שהוא אוהב, ומציג את עצמו בפני 11 בחורות בבגד ים כאדם שמעריץ את ניקולאי השני וסולד מסלנג. בסוף אותו יום הוא הצהיר שהמעמד המפתיע להדחה נתן לו "מכה חזקה בעצבים".


  מכבדים זה את זה ולכן זה עובד

   

  אלכס: "זה היה מלחיץ, ירדתי מהמדרגות, יושבות בנות עם בגדי ים והייתי בהלם. לא ידעתי שהן יהיו ככה. כולן מחכות למה שאני אמור להגיד. הרגשתי שהן צוחקות עליי, אבל ניסיתי להתעלם ולקחת את זה בפרופורציה. בחיים שלי צחקו עליי לא מעט, ויש לי די הרבה ניסיון בדברים כאלה, לצערי".

   

  ליטל: "ספר לה איך פוצצת פעם מישהו שהתחיל איתך".

  אלכס: "במהלך בית הספר היסודי היו פעמים שבהן מישהו הרביץ לי ונאלצתי להחזיר. עליתי לארץ מאוקראינה בגיל שש, ולא ידעתי את השפה והיו תלמידים שהתנכלו לי בגלל זה. כשעברנו מחולון לטבריה, נתקלתי בהתנהגות אלימה וחריגה מצד התלמידים, אפילו הגעתי לבית חולים פעם אחת. בסוף הגעתי לבית ספר חב"ד, הקפיצו אותי כיתה אחת בתיכון והתחלתי להשתלב בחברה".

   

  ליטל ואני מתכווצות בכיסא כשאלכס מדבר על אלימות. אנחנו לא מצליחות להבין איך אפשר לפגוע בילד הזה. ליטל ממש כועסת שהיא לא היתה שם כדי להגן, אבל אלכס מנסה להרגיע אותנו ומסביר שזו דרכו של עולם.

   

  אלכס: "הייתי עולה חדש, אדם סגור, לא ממש חברותי. היו אנשים שהתנכלו לי בגלל זה. אבל אני חושב שזה חישל אותי".

   

  ליטל: "זה כואב לי לשמוע. ילדים זה עם רע. אבל עכשיו זה לא יקרה יותר, יש לך גב. אם אני הייתי רואה דבר כזה מול העיניים, הייתי מגנה עליו. אני לא יכולה לסבול שנטפלים לחלשים. מה, אלכס, אמא שלך לא באה לבית ספר להתלונן?".

   

  אלכס: "היא ניסתה, אבל היה לה קשה בעצמה. ההורים שלי התגרשו כשהייתי תינוק ואבא שלי עד היום ברוסיה, אני לא בקשר איתו. לאמא שלי היה עצוב לראות באיזה מצב אני, אבל צריך לזכור שהיא היתה חדשה בארץ בעצמה

   ובקושי הסתדרה. היום היא עובדת כמסז'יסטית, אבל יש לה תואר ראשון בלשון וספרות רוסית. עם אבא שלי אני לא בקשר, הם התגרשו כשהייתי בן פחות משנה".

   

  ליטל: "תאר לך שיש לך אחים ברוסיה, אלכס? איזה בלוגאקובים כמוך? וואו, טלנובלה זה יהיה".

   

  אז עכשיו זה אלכס ואמא נגד העולם?

  אלכס: "כן, אני ואמא שלי חברים טובים, היא מאוד דומה לי. גדלתי גם עם סבא וסבתא שלי, והם השפיעו עליי מאוד ויש לי קונפליקטים איתם. הם לא מבינים את החיים בארץ, אפילו אם הייתי מוציא מאה במבחן, הם לא שמחו, כי בכל מקרה הם חושבים שהרמה כאן נמוכה. ככה גדלתי ולא הייתי מודע לכך שיש עוד דברים מחוץ לבית".

   

  ליטל: "כל דבר שמדברים עליו הוא ראשוני לאלכס, זה הוא. לא האמנתי עד כמה הוא היה מנותק. אתה משהו, אלכס, איזה טיפוס אתה. אפילו ריטה הוא לא ידע מי היא".

   

  אבל נראה שמהתחלה הסתדרתם מצוין.

  ליטל: "נכון, גם הפסיכולוגית אמרה שאנחנו מאוד מכבדים זה את זה ולכן זה עובד. ברור שאנחנו שונים, אבל חייתי איתו וישנתי איתו ומצאתי למה להתחבר. היה לי נעים לשמוע אותו, כיף לראות נער מדבר ככה, בחיים לא נתקלתי בדבר כזה, זאת אטרקציה בשבילי. חשבתי שיבוא מישהו שילמד אותי קצת ידע כללי, לא תיארתי לעצמי שהוא ידבר על היסטוריה רוסית וילבש חליפות. אלכס, תספר לה שנהיית סוג של סטייליסט".

   

  אלכס: "כן, גיליתי שיש לי טעם, ואני מאוד מתעניין באופנה בעקבות המשימה. אני חושב לעסוק בזה בעתיד. אני אומנם לומד אלקטרוניקה אבל יש לי זיקה גם לזה".

   

  ליטל: "הוא איש אשכולות. ממש אשכול".

   

  ואלכס, איך אתה עיכלת את ליטל?

  אלכס: "תמיד נמשכתי לבנות שמנוגדות לאופי שלי. ליטל הצליחה להרשים אותי. החום, הקלילות הזרימה".

   

  ליטל: "שמת לב שהוא התחיל להגיד זורמת? אני נגנבת על כל מילה שהוא מוציא. איך הוא השתנה בלקסיקון, וואו".

   

  אלכס: "בהתחלה היה לי קשה עם הסלנג, לא השתמשתי בזה בעצמי, אבל אולי הגזמתי בהתנגדות שלי. היום השתנתה לי הגישה, הבנתי שזה אחד הסימנים להתפתחות השפה, קראתי כמה מאמרים בעניין הזה של בלשנים רוסיים, שאומרים שזה אחד הכיוונים של ההתפתחות. שפה לא יכולה לעמוד במקום. מה שהיה במאה ה־17 זה לא מה שהיה במאה ה־18".

   

  ליטל: "תגיד לה 'נשמה', הוא אוהב את המילה הזו".

   

  אלכס: "כן, יש סוג של חמימות במילה הזו. בהתחלה שמעתי מליטל מילים שלא הכרתי. אבל עם הזמן התרגלתי. זה מזכיר לי, בגרמניה הנאצית היתה עמדה שתמכה בביטול המונחים הבינלאומיים כמו טלפון, והציעו במקומה מילה בת 20 אותיות, אבל אנשים לא רצו להשתמש בה. אז לפעמים כדאי להשתמש במילים המקובלות ולא בשפה הרשמית".

   

  איזה סלנג אתה לא אוהב?

  ליטל: "הוא לא יכול להגיד כוסית. הוא תמיד היה אומר במקום 'את נאה מאוד', או 'השמלה הולמת אותך'".

   

  אלכס: "אני לא מתלהב מהביטוי הזה. הוא אומר שאשה היא אובייקט מיני בלבד. אני לא נוהג להשתמש בזה".

   

  גם לליטל יש קאץ' פרייז - סלב. הוכרזת כ"סלב בבאר שבע".

  ליטל: "ככה חברות שלי ואני מדברות. סלב זה משהו שהוא בתחושה, שאף אחד לא יוכל להגיד לי שום דבר. אני לא בתקשורת שמבינה איך הדברים עובדים, אמרתי את זה מנקודה אישית, שאני מרגישה סלב. זה מה יש, ולכו תתפוצצו, וזה הפך להיות לקטע בווילה. בכלל, הייתי הבאר שבעית הלא מובנת שכל מילה שנייה צריכה לעשות סוגריים שיבינו. אני מביאה את השפה הבאר שבעית, אבל יש לי גם את הקטע של לעוות כל מילה. זה לא בקטע רע, זה פשוט אני".

   

  • את הראיון המלא תוכלו לקרוא בגליון החדש של "פנאי פלוס"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הנרקוד? אלכס וליטל
  צילום: אוהד רומנו
  לאתר ההטבות
  מומלצים