שתף קטע נבחר

צילום: חגי אהרון

הנאנסת א' בדמעות של הקלה: "הצדק יצא לאור"

א' ממשרד התיירות עקבה אחר הדיווחים מבית המשפט המחוזי בתל אביב והביעה שמחה רבה מהרשעת הנשיא לשעבר בשני מעשי אונס. "סיוט בן עשור הגיע לקצו", אמר מקורבה. יועצה של א' מבית הנשיא: בוחנים איך להחזירה לאישום

לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע את נשיא המדינה משה קצב בשני מעשי אונס וקבע כי עדותו "זרועה בשקרים", א' ממשרד התיירות יכולה לנשום לרווחה. "דמעות של הקלה מילאו את פניה", אמר ל-ynet עורך הדין דני סרור, המייצג אותה.

 

כל הדיווחים בעמוד מיוחד ב-ynet

 • יום הדין - העמוד המיוחד עם כל הכתבות
 • ציר הזמן של פרשת קצב: נקודות ציון מרכזיות

   

  ידידה הקרוב ירון ארמוזה, שהיה לידה הבוקר בשעה הדרמטית, סיפרה שהיא אמרה לו: "שמתי את מבטחי בבית המשפט לאורך כל הדרך והצדק יצא לאור". ארמוזה סיפר כי הוא וא' עקבו אחר השידורים, והביעו שמחה מקביעת השופטים שעדותה אמינה. "סיוט בן עשור הגיע לקצו", הוא הוסיף.

 • קצב בכניסה לבית המשפט. "הסיוט הגיע לקצו" (צילום: רויטרס)

   

  לדברי ארמוזה, "האמנו לכל הדרך ותמכתי בה וחשוב שאנשים בישראל שעברו תקיפה מינית בעבר לא יפחדו, ולא יתביישו וייצאו עם האמת שלהם החוצה. בטח שזה קשה. עכשיו הכל מתחיל לצוף".

   

  עו"ד סרור הוסיף: "היא הגיבה בהקלה רבה. צריך להבין שהיא הייתה נתונה כמה שנים רצופות תחת מסכת בלתי פוסקת של הכפשות - דברים שלא היו ולא נבראו, וכאשר בא הגורם המוסמך לקבוע את האמת היא חשה הקלה ורווחה. זה ציון דרך במדינת ישראל שקשור לגבולות במערכת היחסים בינו ובינה".

   

  בדיון בבית המשפט, בהכרעת דין מפורטת, מוטט השופט ג'ורג' קרא את גרסתו של הנשיא לשעבר, וקבע כי עדותו זרועה בשקרים. הוא קיבל את גרסתה של א', שהתלוננה על אונס, וקבע כי הוכח שהמעשים בוצעו בניגוד להסכמתה. אחד מקרובי הנשיא לשעבר קטע את השופט וצעק "זה לא נכון". "ניסיונותיו של הנאשם לסתור את טענות א' על ידי הבאת עדים שטענו על תפקוד לקוי של א' - התגלו כמשענת קנה רצוץ", קבע השופט. הנשיא לשעבר נראה חיוור ומתוח, ונשען עם ראשו על הקיר. הוא שתק והביט בבני משפחתו בזמן שהשופט מתח עליו ביקורת וקבע כי "אין להחשיד את א' בעלילה".

   

  "הגיבורה האמיתית"

  השופט המשיך בדבריו הקשים והוסיף: "אנו מקבלים את הסבריה של א' בדבר הסיפור טיפין טיפין". הוא טען כי קצב נטע בה את התחושה שהיא מלכה. "כל ההתבטאויות של א' על ההטרדות המיניות בפני מכריה סתרו את טענותיו של קצב", קבע. "האירוע בלשכה (במהלכו נאנסה לטענתה) התרחש גם התרחש", הבהיר השופט. 

   

  כתב האישום בעניינה של א' ממשרד התיירות, שבגינו הורשע קצב מתייחס לאירוע שהתקיים באפריל 1998 בתל-אביב. במהלך האירוע, פנה, קצב שכיהן אז כשר התיירות, לא' ממשרדו ואמר לה כי שכח דבר מה, וביקש ממנה להתלוות אליו כדי לקחתו. במשרד, הוא אנס אותה. עוד מתאר כתב האישום כי חודשיים לאחר מכן ביקש קצב להיפגש עם א' בבית מלון - שם הוא אנס אותה שוב, ואמר לה: "תירגעי, את תיהני".

   

  ומה עם זו שאיתה החלה הפרשה, א' מבית הנשיא? יועצה נסים דואק אמר בשמה של א' כי

   "היא הגיבורה האמיתית של הפרשה, וכל מה שקורה היום קורה בזכותה. אשה אחת צעירה שעמדה איתנה מול מערכת עצומה של מקורבים, חברים, עבריינים ועורכי דין שעשו הכל כדי להכפיש אותה ולחזק את העמידות שלה וזה לא עלה בידם.

   

  "כל מה שהיא אמרה על האיש – היא צדקה, ובית המשפט אימץ היום את טענותיה אחד לאחד. כואב לה מאוד שהיא לא הייתה היום בבית המשפט והתחושות שלה קשות מאוד, ואנחנו נעשה הכל לשנות זאת. אנחנו בוחנים כעת מהלך משפטי להחזיר אותה חזרה לכתב האישום כמתלוננת נגד הנשיא קצב".


 •  

  בהכנת הידיעה השתתפו רועי קייס, מיטל יסעור בית-אור ותומר ולמר
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קצב מגיע לביהמ"ש. "עדות זרועה בשקרים"
  צילום: רויטרס
  א' מבית הנשיא, היום ליד ביתה
  צילום: נועם מושקוביץ'
  מומלצים