שתף קטע נבחר

"עלייה חדה בביקוש לדירות יד שנייה בפריפריה"

מנכ"ל אנגלו סכסון עדינה חכם צופה כי בשנה הקרובה יתייצבו מחירי הדירות ברחבי הארץ. לדבריה, חל זינוק חד בכמות העסקאות באשקלון, חדרה ופרדס חנה

הביקוש לדירות יד שנייה בערי המרכז הגדולות נותר ללא שינוי מ-2009, זאת לעומת זינוק גדול שחל בכמות העסקאות בערי הפריפריה, כך אומרת מנכ"ל רשת אנגלו סכסון, עדינה חכם.

 

כך למשל, באשקלון נרשם גידול משמעותי של 200% בעסקאות בין השנים 2010 לעומת 2009. בחדרה נרשם גידול של 120% בעסקאות יד שניה לעומת אשתקד. בפרדס חנה חל גידול של כ- 140% בביקושים. בעפולה, גדלו הביקושים בכ- 135% ואילו במודיעין, לפי נתוני הרשת, חלה עליה של כ- 28% בהיקף העסקאות שנחתמו.

 

"ישנה הגירה חיובית לערי הפריפריה בשנה שנתיים האחרונות, זאת לאחר שמחירי הדירות בערי המרכז עלו מאוד. הדבר הוביל זוגות צעירים רבים ומשפחות מהמעמד הבינוני, לעבור למעגל הערים השני והשלישי, וכמובן גם בשל העובדה כי הנגישות השתפרה באופן משמעותי הודות כביש 6 ולרכבת", אומרת חכם.

 

מנתוני אנגלו סכסון עולה כי מחיה של דירה ממוצעת בתל אביב עמד ב- 2009 על כ- 2.211 מיליון שקל וב- 2010 על כ- 2.257 מיליון שקל.

 

"ההיצע טרם הדביק את הביקושים"

בחדרה, מחיר ממוצע לדירה עמד ב-2009 על 995 אלף שקל, לעומת 1.17 מיליון שקל ב- 2010 - עלייה של כ- 15%.

עוד עולה כי אין הבדל משמעותי בין 2010 ל- 2009 ברכישות ובמכירות של דירות על ידי תושבי חוץ.

 

חכם צופה כי בשנה הקרובה המחירים יתייצבו ויתכן שתורגש אף ירידה קלה באיזורים מסוימים ובסוגי דירות, ללא שינוי ברמות הביקושים, פרט לשינוי קל בקהל המשקיעים.

 

"אני מעריכה שחלק מקהל המשקיעים יצא משוק זה, בשל הריבית העולה ובשל הפעולות האחרונות עליהן הכריז האוצר", היא טוענת. "מבחינת רמות מחירים, ההיצע טרם הדביק את הביקושים ולכן אני לא רואה שינוי משמעותי". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חדרה. עלייה של 120%
צילום: נמרוד גליקמן
עדינה חכם
אייל פרידמן
מומלצים