שתף קטע נבחר

צפו ברגעי הפיצוץ בכנסייה במצרים: "אל תפחדו"

כלי תקשורת במדינה פרסמו קטעי וידאו שתיעדו את הרגעים שבהם התפוצצה מכונית התופת סמוך לבית התפילה הנוצרי, וגבתה את חייהם של 21 בני אדם. ארגון לא מוכר המזוהה כזרוע של אל-קאעידה קיבל על עצמו את האחריות לאירוע

פחות מיממה אחרי שפיצוץ מכונית התופת סמוך לכנסייה הקופטית באלכסנדריה הטביע את חגיגות השנה החדשה בדמם של 21 ההרוגים באירוע, קיבל על עצמו אתמול (שבת) ארגון "מרכז אל-מוג'הדין", המזוהה כזרוע של אל-קאעידה, את האחריות לפיגוע. כלי תקשורת במצרים פרסמו, במקביל, תיעוד מצולם של רגעי הפיצוץ בתוך הכנסייה עצמה ומחוצה לה.

 

 

בסרטון שהוצג בתקשורת המצרית, נראים המוני המתפללים כשהם אחוזים בהלה אחרי שקולות הנפץ החרידו את האזור. אחד מראשי הכנסייה ניסה להרגיע את הרוחות וצעק לקהל המאמינים: "אל תפחדו". בשל העובדה כי הארגון שהוזכר אינו מוכר, אמינות קבלת האחריות בספק.


שרידי מכונית התופת שהתפוצצה בפתח הכנסייה (צילום: AFP)

 

בהודעה שמסרו אלו שהזדהו כאחראים לפיצוץ כיוונו מסר חד וברור לעבר קהילת הקופטים במצרים, מיעוט נוצרי המהווה 10 אחוזים מאוכלוסיית המדינה, שבשנים האחרונות נתון לאיומים גוברים.

 

"לא שכחנו את מה שעשיתם במצרים ואת העובדה שחטפתם מוסלמיות. על כל מוסלמי הקנאי לדתו לראות בעין יפה את הפיצוץ בכנסייה, במיוחד בשל העובדה שהוא אירע כשהמקום היה הומה אדם לרגל חג המולד", נמסר בהודעה. "יש לראות בחיוב אירועים מסוג זה שיתרחשו בכל פעם שהכנסיות יהיו מלאות, כדי להזכיר להם שמדובר בתגובה למעשיו של ראש הכנסייה ואנשיו".

 

כנסיית "אל-קידסין" שסמוך לה התרחש הפיגוע כבר נבחרה בעבר כיעד מועדף על גורמי טרור איסלאמיים שונים, ובאפריל 2006 נדקר בה למוות מתפלל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפיגוע במצרים, אמש
צילום: AP
מומלצים