שתף קטע נבחר

הפרקליטים מסכמים שביתה: "נוצרו נזקים עצומים"

אחרי חודש וחצי של שיבושים קשים, תתחדש פעילות מערכת המשפט כסדרה. בפרקליטות לוקחים נשימה עמוקה לקראת תקופה ארוכה וקשה של כיבוי שריפות: "תיקים רבים פשוט הלכו לאיבוד. ייקח זמן למעזר את הנזק", הודו שם

אחרי 43 ימים של שביתה, גל שחרורים של עבריינים מבתי הסוהר וחצי ביקורת ציבורית נוקבת, יחזרו מחר (יום א') פרקליטי המדינה לעבודתם. אחרי הסערה סביב הכרעת הדין במשפטו של נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, משנסים נציגי התביעה מותניים לקראת תקופה עמוסה שעומדת על הפרק, כשההערכה היא שיחלפו חודשים ואולי אף שנים עד שהנזק שגרמה השביתה הממושכת למערכת המשפט יתוקן במלואו.

 

"אנחנו חוזרים לעבודה קשה וייקח לנו הרבה זמן למזער את הנזק. תיקים רבים, הן אזרחיים והן פליליים, פשוט הלכו לאיבוד", אמרו גורמים בכירים פרקליטות. "נוצרו נזקים כלכליים עצומים בגלל חילוטים שלא חולטו, זיכויים שזוכו, ערעורים שנדחו, ותיקים אחרים שהיו אמורים לכלול עבירות חמורות והסתיימו בסעיפי אישום זניחים כדי שהתביעה המשטרתית תוכל להגיש אותם.

שעות של עבודה של חוקרי משטרה הלכו לפח".

 

נוסף על תיקון הנזק שנגרם לתיקים שעמדו על הפרק במהלך ימי השביתה, מצפים לפרקליטות גם לא מעט תיקים בעלי חשיבות ציבורית שהדיונים בהם צפויים להתחדש כבר בתקופה הקרובה. מדובר, בין היתר, במשפטו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, בפרשת רשות המסים ועוד.

 

נוסף על כך, יקיימו הפרקליטים ישיבות שיעסקו בהליכים מתוקשרים אחרים, דוגמת הפרשות בענייניהם של שר החוץ, אביגדור ליברמן, אורי בר-לב והרב אלון.

 

לקראת חזרתם לעבודה, אמרו בפרקליטות כי המתח עם אנשי האוצר סביב המשא-ומתן על תנאי שכרם עדיין מורגש באוויר, וצפוי להקשות עליהם לעבוד יחד. "אנחנו מייצגים אותם בתיקים אזרחיים רבים, ואין ספק שבעקבות התנהגותם והתנהלותם בחודש וחצי האחרונים, יהיה לנו קשה לייצג אותם בבתי המשפט השונים. כנראה שזה משהו שנצטרך להתגבר עליו, אבל אין ספק שהיחסים הפכו להיות עכורים לחלוטין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בועז גולדנברג, יו"ר ארגון הפרקליטים
צילום: ירון ברנר
מומלצים