שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ברגע האחרון: אין שביתה ברשויות המקומיות

  רה"מ, נתניהו, חתם על הסכם עם יו"ר מרכז השלטון המקומי, בוחבוט, ועם יו"ר פורום ה-15, חולדאי, לפיו השביתה הגדולה שתוכננה להיום תבוטל. כל השירותים העירוניים יינתנו כרגיל. מהשלטון המקומי נמסר, כי הרשויות יקבלו תוספת של כ-850 מיליון שקל למענקי האיזון ותוקם ועדה לבחינת נושא המים

  שביתת הרשויות המקומיות  נמנעה ברגע האחרון: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, זימן הלילה (א') את שר האוצר, יובל שטייניץ, ואת שר הפנים, אלי ישי, יחד עם ראשי השלטון המקומי במטרה למצוא דרכים לגשר על הפערים בין הצדדים. הפגישה החלה ב-01:00 בלילה, ולפנות בוקר הושג הסכם עם יו"ר השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, ויו"ר פורום ה-15, רון חולדאי.

   

  לעמוד הפייסבוק של ynet כלכלה וצרכנות

   

  מהשלטון המקומי נמסר, כי הרשויות יקבלו תוספת למענקי האיזון בסך של קצת יותר מ-850 מיליון שקלים בשנתיים הקרובות. מדובר בהגדלה של מענקי האיזון מ-2.4 מיליארד שקל, כפי שנקבע בתקציב המדינה, לרמה של 2.775 מיליארד שקל בשנת 2011, ול-2.8 מיליארד שקל בשנת 2012.

   

  בנוסף, סוכם על הגדלה של מענקי הפיתוח מ-230 ל-280 מיליון שקל בשנה וכן על סיוע של המדינה לחלק מהרשויות, במימוש הסכם השכר שנחתם בין האוצר להסתדרות.

   

  בנוגע לתעריפי המים, סוכם כי תוקם ועדה משותפת לבחינת נושא המים, שתגיש מסקנותיה תוך 45 יום. לטענת הרשויות, היועץ המשפטי לממשלה יתבקש לאשר למי שעדיין לא הקים תאגיד - שלא להקים תאגיד מים ולבטל את הסנקציות שהופעלו כנגד רשויות מקומיות שטרם הקימו תאגיד מים.

   

  עוד סוכם כי תוקם מסגרת קבועה להדברות, ובמסגרתה יוקם שולחן עגול קבוע בין בכירי השלטון המקומי ובין בכירי הממשלה שיתכנס אחת לחודשיים, להסרת חסמים שונים בירוקרטים וכלליים בכל הקשור לשלטון המקומי בישראל.

   

  מחר יכנס יו"ר מרכז השלטון המקומי את האסיפה הכללית לאישור מתווה ההסכם, פורום ה-15, המאגד ערים שאינן מקבלות מענקי איזון, אישר כי יתמוך בהסכם.


  פורסם לראשונה 01/01/2011 22:42

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פגישת גישור. נתניהו
  צילום: משה מילנר, לע"מ
  שולחן עגול אחת לחודשיים. בוחבוט
  צילום: עידו ארז
  מומלצים