שתף קטע נבחר

השביתה בוטלה, ההורים מוחים: "מאבק של אגו"

הורים רבים העבירו לילה שלם במתח, עד שבדקה ה-90 התקבלה ההודעה על כך שהלימודים מתקיימים היום כסדרם. "הממשלה והרשויות היו יכולות להגיע לאותן הבנות מזמן, ובלי לשגע את כולם. המאבק הזה הוביל רק לבלבול ודאגה", האשימו

ההודעה הבוקר (יום א') על ההחלטה לבטל ברגע האחרון את השביתה הגדולה ברשויות אמנם גרמה להורים רבים לנשום לרוווחה כשהילדים הלכו כרגיל לבתי הספר, אבל גם עוררה לא מעט זעם בעקבות התחושה שהמאבק שניהלו ראשי הרשויות נעשה על גבם.

 

"הממשלה והשלטון המקומי עשו מאיתנו צחוק", אמר שלום ברבי מוועד ההורים בדימונה. "הם היו יכולים להגיע לאותן הבנות כבר מזמן, במקום לשגע את כולם ולגרום לנו לחפש סידור לילדים בלחץ הזה".

 

ברבי סיפר כי "את ההודעה מהרשות המקומית קיבלנו ב-05:30 בבוקר, ומיד קמנו להכין את הילדים ללכת לבית הספר. התחושה שלנו היא שלא סופרים את האזרח הקטן. בשלטון המקומי טענו שהם יוצאים למאבק עבורנו, אבל אני בספק רב אם חוץ מאשר לעורר דאגה ובלבול בקרב ההורים, המאבק הזה באמת השיג תוצאות אמיתיות".

 

יו"ר הנהגת ההורים הארצית, אתי בנימין, בחרה לתקוף את השלטון המקומי במילים חריפות הרבה יותר. "אנו רואים בחומרה את השימוש שעשה השלטון המקומי בילדים. המאבק הזה נוהל ממניעים של אגו, מכיוון שניתן היה לפתור את כל הפרשה הזאת הרבה קודם לכן. לא היה צורך להשאיר את ההורים במתח במשך כל הלילה, בחוסר ידיעה אם יתקיימו לימודים או לא".

 

יו"ר ועד ההורים בתל-אביב, אלי לנדס, אמר כי "התנהלות המאבק הציבורי הייתה טיפוסית מאוד לישראל. מדברים הרבה ובסוף הכל נפתר בשנייה האחרונה. כמו תמיד, זה נעשה על חשבון הילדים וההורים. התחושה היא שאנחנו בסך הכל כלי במשחק של הרשויות והגורמים הפוליטיים".

 

בשלטון המקומי הגיבו לטענות ההורים: "האיום בשביתה נעשה בלית ברירה, לאחר שמוצו כל האפשרויות האחרות. הקיצוץ החמור בתקציבי החינוך הוביל לכך כי בתוך כחודש היו נאלצות מרבית הרשויות להפסיק את התקציב למערכת החינוך ולחינוך המיוחד. על מנת להימנע ממצב זה יצאו ראשי הערים למאבק על תקציבי החינוך והחינוך המיוחד, למען הילדים והוריהם. אנו מתנצלים על אי הנוחות שהייתה עלולה להיגרם לילדים והוריהם, ומזכירים כי מנענו פגיעה חמורה שבעתיים".

 

במסגרת השביתה, אמורים היו להישאר סגורים כ-50 אחוזים מבתי הספר התיכוניים, שעובדיהם נחשבים לעובדי הרשויות. נוסף עליהם, היו צפויים שיבושים בפעילות בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הלימודים התקיימו כרגיל, ההורים התעוררו עם כאב ראש
צילום: חגי אהרון
מומלצים