שתף קטע נבחר
צילום: index open

לא נפרדים לרגע: עם חבר על ארבע בעבודה

בובה הכלבה מפיצה שמחה במכללת "מגן דוד-ירוק" ברמת-גן, הלקוחות של חנות צעצועים בגבעתיים מתבלבלים וחושבים שטופי השמנמנה, היא אחד מהצעצועים בחנות. האנשים שלוקחים את חיות המחמד לעבודה - פרק שלישי בסדרה

איך הייתם מגיבים אם שבוע לאחר שהתקבלתם לעבודה חדשה, המנהל שלכם היה מציע להביא את הכלבה הביתית למשרד? זה בדיוק מה שקרה לתהילה אוזן, שהחלה לעבוד במשרדי ההנהלה של מכללת "מגן דוד-ירוק" ללימודים קדם ווטרינריים ברמת-גן לפני מספר חודשים.
 
 
"בובה איתי כבר חמש שנים ואני מאוד אוהבת אותה. זה לא קל לעזוב אותה לבד בבית, אבל צריך להתפרנס", אומרת תהילה בת ה-20 בחיוך. "כשסיפרתי למנהל המשרד שיש לי כלבה, הוא הציע לי להביא אותה לעבודה, כאילו שמדובר בדבר מובן מאליו שלוקחים את החיה לעבודה". תהילה החליטה להיענות להזמנה ובובה, כלבת קינג צ'ארלס קוואליר ספנייל, זכתה לשינוי בשיגרה היומית שלה ובבילוי שעות רבות יותר ביחד עם בעליה.
 

שרות עקוב אחרי במשרד

"בואי, בובה, עולים למעלה", אומרת תהילה לכלבה בתחילת יום העבודה ומשחררת לה את הרצועה מהקולר. בובה לוקחת נשימה ארוכה ומתחילה בזינוק בעליה אל הקומה השנייה. כפות הרגליים שלה חובטות במדרגות המתכת והיא מסיימת את הטיפוס במפגש עם קערת מים ליד אחד הארונות. תהילה מתיישבת ליד שולחן המחשב ובובה כבר מבקשת ליטוף של תחילת יום.

 

תהילה מצהירה על עצמה כחובבת בעלי חיים מושבעת. "למקום העבודה שלי יש נגיעה גדולה בבעלי חיים ואני שמחה שהיא מסתדרת פה עם העובדים. היא כלבה שקטה", היא מגלה. "כלב במקום העבודה שומר על אווירה חיובית. זה כיף שאתה יודע שמישהו עוקב אחרי כל מה שאתה עושה עם העיניים ומחכה לליטוף. מבחינתי, זה עדיף מלהשאיר אותה כל כך הרבה שעות לבד בבית".

 

כך בזמן שתהילה שוקעת לנתונים במחשב, בובה משוטטת בקומה הקטנה, מתיישבת בקרבתה וצופה בה. רוב הזמן היא מנמנמת, אבל ברגע שתהילה קמה מהכסא או ניגשת לאחד המדפים, כבר יש כאן מפגש חברי מלבב. "אם אני יורדת לקומה התחתונה, בובה איתי. אם אני הולכת לבקר במרפאה הווטרינרית הסמוכה, אז היא גם מצטרפת. זה כמו ילד קטן שמפיץ שמחה פה לכולם". 


צילום: רועי גזית 
בובה ותהילה במשרד (צילום: רועי גזית)
 

העבודה יחד גרמה לבובה גם לחזור הביתה בסוף יום עבודה מעט תשושה. "כשאנחנו אחת ליד השניה כל היום, היא יותר רגועה ופחות אנרגטית. אני ממליצה לכל מי שרוצה להביא איתו כלב לעבודה, שידאג לספק לו מים טריים, אבל גם לדאוג לכלב לגירויים", היא אומרת. "אם יש לכם דקה פנויה, אפשר לקרוא לו, לשחק איתו קצת ולא לצפות שהוא יעבור את יום העבודה, כשהוא יושב לבד בצד".   

 

הלקוחות מתבלבלים בין הכלבה לצעצועים

טופי, כלבת פאג בת שש שנים, מזנקת מהאופנוע הישר על המדרכה ברחוב כצנלסון בגבעתיים ומחכה לבעלים שלה, אלי אליאס, שיחנה את הדו-גלגלי וילווה אותה כמו מלכה לחנות הצעצועים של הוריו.

 

ליליאן אליאס, אימו של אלי, מקבלת את פניה של כלבת הפאג המשפחתית בחיבוק גדול. "לכי לסבתא", מצווה אלי על הכלבה והיא רצה פנימה. מאחור הדלפק, עומדת ליליאן וממיינת צעצועים. "בואי חמודה", היא מחייכת לעברה ומרימה אותה אליה. 

 

כלבת הפאג השמנמנה מתיישבת על הדלפק ובוחנת את העולם. "זה כבר הבית השני שלה", מגלה ליליאן. עד לפני מספר חודשים שימש המקום למשרד הובלות וכעת עבר הסבה לחנות צעצועים צבעונית.


ליליאן אליאס וטופי (צילום: רועי גזית)

 

"טופי מגיעה אלינו כל יום ומבלה איתנו שעות רבות ביחד. היא מכירה את כולם, משחקת איתם ולא פעם, אנשים מתבלבלים בינה לבין צעצועי הכלבים שיש בחנות", צוחקת ליליאן. "הרבה ילדים שעוברים פה ברחוב בחזרה מבית הספר, עוצרים לומר לה שלום. היא סלב מקומית כאן".

 

טופי אחוזת תזזית. רגע אחד היא בדלפק, רגע שני היא מרחרחת צמד בובות קטנות על הדשא המלאכותי בכניסה לחנות. אביו של אלי, אברהם, מתפעל מקטרת בסמוך ומסתכל על השתיים משחקות ביחד וצוחק.

 

"להיות עם הכלב בעבודה זה פנטסטי, כי ככה לא צריך להיפרד ממנו במשך היום. הוא צריך את הבעלים שלו, כמו שילד צריך את ההורים שלו", מסבירה ליליאן. "אסור לקחת בעלי חיים ולהזניח אותם שעות רבות לבד בבית. זה פשע ואם הם לא מפריעים בעבודה ויש גם זמן לטפל ולהשגיח עליהם, אז מה טוב".


צילום: אלי אליאס

טופי וצעצועים בחנות. אנשים מתבלבלים (צילום: אלי אליאס)

 

טופי מטיילת בין הצעצועים והופכת כמה מהם. "את רוצה לעזור לי לסדר את החנות או לעשות לי בלגן", תוהה ליליאן בקול וניגשת לסדר אחרי הכלבה. "לכי לסבא קצת, אבל תיזהרי שלא ידרכו על הרגליים שלך".  

 

מהעבר השני אומר אברהם, שכלבי הפאג הם צעצועים מודרניים למי שחי בעיר. "אני כבר מגדל 50 שנה כלבים ופעם היו לי כלבים גדולים, אז עברנו לצעצוע קטן שלא יברח ושיהיה אפשר לקחת אותו לכל מקום", הוא אומר בין שאיפה ונשיפה במקטרת. "אין ספק שהכלבה מקרבת לבבות גם של הבעלים של החנות וגם של הלקוחות. יש לנו גם חתולת רחוב בבית שמסתדרת איתה יופי". 

 

לדברי השניים, חלק מהלקוחות אוהבים אותה ואחרים מתעלמים ממנה. "לא כל אחד אוהב כלבים ומי שמנהל עסק, צריך גם לקחת את זה בחשבון. אבל מה שבטוח, כלב לעולם לא יכשיל אותך, יש לו אהבה טהורה בלי אינטרסים", הוא אומר. אלי בנו מסכם, כי "יותר טוב כלב חבר מאשר חבר כלב". 

 

  • לוקחים את חיית המחמד שלכם לעבודה? ספרו לנו לדוא"ל ynetpic@gmail.com 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בובה אמיתית. הכלבה בובה
צילום: רועי גזית
תהילה אוזן ובובה. ביחד במשרד
צילום: רועי גזית
ליליאן וטופי בחנות הצעצועים
צילום: רועי גזית
הקונים מתבלבלים בין הבובות לכלבה
צילום: אלי אליאס
מומלצים