שתף קטע נבחר

ראש העיר חולון נגד נתניהו: "חיכה לדקה ה-90"

מוטי ששון מתח ביקורת נוקבת על התנהלות ראש הממשלה והאוצר בדרך לפתרון המשבר ברשויות: "זו התנהלות קלוקלת, לא ראויה ולא מכובדת. אין לי אמון בהבטחות שניתנו הלילה". נתניהו ושטייניץ בירכו: "בוקר מוצלח, השכל הישר ניצח"

אחרי שההורים ששלחו את ילדיהם לבית הספר רק ברגע האחרון כבר האשימו את הצדדים בניהול מאבק על גבם, נשמעים היום (א') גם בקרב ראשי הרשויות קולות המוחים על האופן שבו נוהל המאבק ועל הדרך שבה הסתיים. ראש העיר חולון, מוטי ששון, מתח ביקורת חריפה על התנהלותו של ראש הממשלה בנושא, שהחליט להתערב במשא ומתן רק שעות לפני שהשביתה הגדולה הייתה אמורה לצאת לדרך.

 

בשבועות האחרונים לקח ששון חלק פעיל במאבק נגד קיצוץ מאות מיליוני שקלים מתקציבי החינוך והרווחה. את קבלת התביעות שהציגו הוא ויתר ראשי הרשויות, היה יכול ראש הממשלה לקבל, לדעת ששון, גם זמן רב קודם לכן - ובכך היה בכוחו למנוע את חוסר הוודאות של האזרחים וההיערכות לעיצומים מצד עובדי הרשויות המקומיות.

 

"זו התנהלות קלוקלת, לא ראויה ולא מכובדת", האשים ראש העיר חולון. "כל המערכת נערכה לשביתה. למה לבזבז כל כך הרבה אנרגיות, אם רק בדקה ה-90 ראש ההמשלה קורא לנו להיפגש, ומקבל את הסיכומים שלנו לפיתרון המשבר? השביתה הייתה מוצדקת מאוד והחלטית, במיוחד לגבי השבתת החינוך המיוחד - מהלך שנחשב לאחד החמורים ביותר".

 

ראשי השלטון המקומי הוזמנו לפגישה דחופה עם נתניהו ושר האוצר, יובל שטייניץ, ב-01:00 הלילה - שבסיומה הצליחו הצדדים להגיע לעמק השווה, סמוך לשעה 6 בבוקר. "פתאום ביבי התקשר ורצה לפגוש אותנו. אין לנו מושג למה הוא לא עשה את זה קודם. מבחינתנו, הגיעו מים עד נפש. לא יכולנו לסחוב יותר את העגלה בגלל ההתנהלות השערורייתית של האוצר, שתמיד עקץ את הרשויות המקומיות".

 

בעיני ששון, מצבן של הרשויות מקביל באופיו למצבם של מי שרק היום שבו לעבודתם אחרי שביתה ארוכה שגרמה נזקים עצומים למדינה - פרקליטי המדינה.  "הרבה עבריינים שוחררו, וגם שם נזכרו להתערב ולטפל אחרי שהנזק נגרם. זהו אותו דפוס התנהלות", קבע ראש העיר חולון.

 

הוא סיפר גם כי בנושא התייקרות המים, נועד לפני כשנה עם נתניהו שהבטיח לו וליו"ר המרכז לשלטון מקומי, שלמה בוחבוט, להקים ועדה לבחינת הנושא. "מאז לא קמה שום ועדה. זה היה שטויות במיץ עגבניות. זו הסיבה שאין לי אמון בהתנהלות הנוכחית, וגם לא בהבטחות שניתנו הלילה שלפיהן בתוך 45 ימים יימצאו תשובות לבעיות שהעלנו. אם אכן כך יהיה, נצא לשביתה. לא כדאי לשחק איתנו". 

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ראה דווקא בעין אופטימית את הסיכומים שאליהם הגיע הלילה בפגישתו עם ראשי הרשויות. "עברנו לילה לבן, ואני שמח שקמנו לבוקר מוצלח", אמר נתניהו בישיבת הממשלה השבועית. "אני רוצה לברך את כולם על כך שנהגו באחריות. הגענו להסדר טוב, וכמו כן נקים ועדה בנושא תאגידי המים - כדי למנוע סבל רב מאזרחי ישראל".

 

שר האוצר, יובל שטייניץ, ברך גם הוא על ביטול השביתה, "הלילה הצלחנו להגיע לפשרה סבירה והגיונית עם השלטון המקומי. אני שמח שהשכל הישר וההיגיון ניצחו, ונמנעה שביתה כואבת לעם ישראל. לדעתי, לא הייתה מראש סיבה לפתוח בשביתה". כשנשאל מדוע המתינו הוא וראש הממשלה לרגע האחרון כדי לקיים הידברות עם ראשי הרשויות, השיב שטייניץ כי "כנראה שבלילה כולנו חושבים בצורה סבירה והגיונית יותר".

 

בהכנת הכתבה השתתף רונן מדזיני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוטי ששון. "שטויות במיץ עגבניות"
צילום: קובי קואנקס
נתניהו, היום בישיבת הממשלה
צילום: רויטרס
מומלצים