שתף קטע נבחר

הוארך הצו המונע איחוד משפחות עם פלסטינים

בהוראת הקבינט הביטחוני, תוארך בחצי שנה הוראת השעה שאוסרת על הענקת מעמד לבני זוג פלסטינים של אזרחים ישראלים. השרים גם קראו להשלים בהקדם את החקיקה בנושא, כדי "להבטיח האינטרסים הביטחוניים והלאומיים של המדינה"

הקבינט הביטחוני החליט הערב (יום א') להאריך את הוראת השעה בעניין איחוד משפחות פלסטיניות וערביות ישראליות לתקופה של שישה חודשים נוספים. במקביל, הנחו השרים את שר המשפטים, יעקב נאמן, להשלים בהקדם האפשרי את פרק איחוד המשפחות בחוק ההגירה, על מנת "להבטיח את האינטרסים הביטחוניים והלאומיים ארוכי הטווח של מדינת ישראל בנושא זה".

 

בחודש יולי אשתקד הורתה הכנסת על הארכת צו השעה, השולל הענקת אזרחות ישראלית או תושבות לבני זוג פלסטינים, בחצי שנה, עד ל-31 בינואר. 53 ח"כים הצביעו בעד ההארכה, רק 13 התנגדו. שר הדתות, יעקב מרגי, הסביר אז כי "המציאות הביטחונית הראתה מעורבות הולכת וגוברת של פלסטינים תושבי

האזור, שניצלו את מעמדם בישראל בעקבות הליכי איחוד משפחות עם ישראלים, לשם מעורבות בפעילות טרור, ובכלל זה סיוע לביצוע פיגועי התאבדות. תעודות הזהות הישראליות הפכו אותם לאוכלוסיה מועדפת לפיגועים".

 

מאידך, טען ח"כ ג'מאל זחאלקה כי הארכת הוראת השעה מדי שנה מראה על הכוונות הנסתרות מאחוריה: "להגיד עליה גזענות זו מחמאה גדולה. זה חוק רטרואקטיבי, חסר רחמים. זוג שנפגש והתחתן לפני חקיקת החוק - גם עליו הוא חל. מעבר לכל דבר אחר, זה חוק לא הומניטרי". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נאמן. התבקש להזדרז
צילום: גיל יוחנן
מומלצים