שתף קטע נבחר

משרד החוץ שובת: נשיא רוסיה ביטל ביקור בארץ

נשיא רוסיה דמיטרי מדבדב ביטל את ביקורו בישראל בעקבות העיצומים של ועד עובדי משרד החוץ, הנמשכים זה השבוע השני. אתמול פורסם ב-ynet כי רוסיה שלחה מסר לישראל בו היא דורשת למנוע מבוכות דיפלומטיות

ישראל משלמת מחיר מדיני כבד בעקבות השביתה במשרד החוץ: נשיא רוסיה, דמיטרי מדבדב, הודיע היום (ב') על ביטול ביקורו בישראל שהיה אמור להתרחש בעוד כשבועיים, בעקבות העיצומים של ועד עובדי משרד החוץ. כך נודע ל-ynet.

 

הנשיא מדבדב היה אמור לבוא לישראל בתאריכים 17-19 בינואר יחד עם משלחת של כ-500 איש, מתוכם כ-300 אנשי עסקים, שרים בכירים, אנשי קבינט ומכובדים נוספים. הביקור שתוכנן חודשים מראש הוא בעל חשיבות מדינית עליונה לישראל.

 

אתמול פורסם ב-ynet כי הביקור על סף ביטול, וכי רוסיה שלחה מסר לישראל ובו ביקשה למנוע מבוכות דיפלומטיות. בימים האחרונים קיבלו מנהלי משרד החוץ בירושלים והאגפים המקצועיים מסר מרוסיה שאינו משתמע לשתי פנים: "אל תביכו אותנו". הדיפולמטים הרוסים דרשו ממשרד החוץ לנקוט פעולות למניעת שיבושים במהלך הביקור, כתוצאה מהעיצומים של עובדי המשרד. 

 

ועד עובדי משרד החוץ הודיע בתגובה לביטול הביקור כי "לצערנו, האטימות והרשלנות של שר האוצר ופקידיו פוגעים שוב בחוסן הלאומי וביחסי החוץ של מדינת ישראל". הם קראו לראש הממשלה ולשר החוץ "לקחת אחריות ולפעול באופן מיידי כדי להציל את שירות החוץ של מדינת ישראל".

 

יעקב ליבנה, חבר בוועד העובדים של משרד החוץ אמר כי ביטול הביקור פוגע "פגיעה ממשית" ביחסי החוץ של ישראל. "חבל מאוד שהביקור בוטל. מדובר בביקור חשוב מאוד ואפילו מאורע היסטורי. ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר שטייניץ צריכים להכנס לסיפור ולמצוא פתרון לפני שתהיה פגיעה ממשית נוספת".

 

עובדי משרד החוץ ממשיכים זה השבוע השני במחאה על תנאי שכרם. אתמול הגיעו העובדים למשרד בלבוש לא-רשמי, שכלל מכנסי ג'ינס וחולצות שחורות, ועליהן הכיתוב: "אני דיפלומט עני".

במשרד החוץ לא מתקיימת כעת חלופת מברקים רשמיים עם נציגויות ישראל בעולם או העברת מסרים רשמיים ומסווגים.

 

אם תימשך השביתה צפויים להיפגע ביקורים נוספים בקרוב. בין היתר מדובר בנסיעת עבודה של שר החקלאות, שלום שמחון, לסרי לנקה בהמשך השבוע, ביקור דיפלומטים מסלובניה ומקרואטיה בישראל, ואם ייגררו העיצומים עד לסוף החודש - עלולים להירשם שיבושים גם בביקור הקבינט הגרמני בראשות הקנצלרית, אנגלה מרקל.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נשאר במוסקבה. מדבדב
צילום: AP
מומלצים