שתף קטע נבחר

חברתו של טל מור: עישן גראס, שתה בירה וערק

בפתח שלב ההוכחות במשפטו של טל מור, שדרס למוות את שניאור חשין, העידה חברתו של מור שעבדה כברמנית, וסיפרה שעישנו ג'וינט. לדבריה, מור שתה יותר מליטר בירה ושני צ'ייסרים. פרקליטתו של מור ניסתה לערער את אמינות העדה: יש תמונות עירום שלה בבר בו היא עובדת

טל מור, הנהג שדרס למוות את רוכב האופניים, שניאור חשין, היה "מתודלק" ביותר מליטר בירה, צ'ייסרים וגם עישן ג'וינט - כך עולה מעדותה של רעות וויג, ידידתו שעבדה כברמנית בפאב. היא העידה בפתח שלב ההוכחות במשפטו בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה. לדבריה, "החנינו את הרכב והלכנו ברגל ל'אילקה', בדרך ברגל עישנו ג'וינט. טל הביא אותו. סיימנו את כל הג'וינט. נכנסנו וישבנו על הבר, היה מפוצץ כי זה היה בתקופת המונדיאל. הוא הזמין בירה (חצי ליטר) ושתינו צ'ייסר של ערק ואחר כך שתה עוד חצי ליטר בירה".

 

אבל זה לא היה הסוף. משם יצאו השניים לפאב "הטירה" ברחוב לילינבלום בתל-אביב, "שם שתה עוד בירה וצ'ייסר. משם נסענו לדיזנגוף לסקס בוטיק", העידה חברתו. היא סיפרה כי היא מכירה את טל מור כשנתיים. בערב התאונה, אסף מור את רעות לאחר ששהה אצל סבו וסבתו.


טל מור הביא את הג'וינט. רעות וויג, בבית המשפט (צילום: ירון ברנר)

 

למרות שישנם תצלומי אבטחה המראים בבירור את השניים שותים במקומות שונים ניסתה עו"ד תמי אולמן, פרקליטתו של מור, לקעקע את מהימנותה של וויג בחקירה הנגדית. אולמן ניסתה להוכיח כי העדה השתמשה בעבר בקוקאין, שיקרה כאשר לא התגייסה בתואנה שהיא דתייה וכי ישנן תמונות עירום שלה תלויות בבר בו היא עובדת. העדה הכחישה את הטענות, ואילו בית המשפט הזהיר את אולמן כי לא יתיר לחצות גבולות של רלוונטיות וצנעת הפרט. 

 

מור, ששוחרר לאחרונה למעצר בית, אמר בפתח הדיון: "אני מאמין שבסוף כולכם תדעו את האמת". לדבריו, "אני עדיין מאוד נרגש ולא קל לי. אני מצטער אבל העיקרון הוא שכל חתיכות המידע יוצגו בפני בית המשפט ולא כפי שהוצגו בתקשורת". הוא נאשם כי דרס למוות את חשין בתאונה שאירעה בחודש יוני 2010. חודש לאחר מכן הוגש נגדו כתב אישום.

 

במהלך הדיון במשפטו של מור העיד היום חברו הטוב של חשין ושותפו לאימונים, עמית לוי. "התאמנו לתחרות איש הברזל, יצאנו בארבע ועשרה", סיפר לוי. "ליד צומת קסם הבנו שטעינו וחזרנו לאחור. אני הובלתי ושניאור היה מאחור. לאחר זמן מה שמתי לב שהוא מאחר ועצרתי בטרמפיאדה לחכות לבואו כמה דקות".

 

ההגנה: חשין היה עייף ומטושטש

לוי הוסיף בעדותו בבית המשפט כי כשהבחין שחשין לא מגיע, שב על עקבותיו. "ראיתי כמה מכוניות שעצרו בצד הכביש נסערים, ואמרו שיש בחורה על הכביש שצריך לעזור לה". לחשין ז"ל היה שיער פזור ארוך, "המשכתי עוד מאתיים מטר וראיתי דמות שרועה על הכביש. הקסדה שלו עפה מעוצמת פגיעת הרכב. שאלתי אותם מה קרה? הם אמרו שאין לו דופק. מייד התחלתי בפעילות החייאה עד שהגיעו הפרמדיקים והחליפו אותי".

 

עורכת הדין אולמן שאלה את לוי בחקירה הנגדית "מה עשה שניאור ערב קודם ומתי הלך לישון?". לדברי לוי, חשין היה יום לפני התאונה בהופעה של אלטון ג'ון, "נראה לי שחזר בסביבות אחת עשרה, איני יודע מתי נרדם". אולמן רמזה כי חשין היה עייף ומטושטש בעת התאונה:

"העירנות פוחתת ככל ששעות השינה פוחתות".

 

טל מור נאשם כי היה בגילופין כאשר דרס למוות את חשין, בנו של שופט בית המשפט העליון בדימוס מישאל חשין, ב-18 ביוני 2010 לפנות בוקר, ונמלט מהמקום. חודש לאחר מכן הוגש נגדו כתב אישום, שלפיו לאחר התאונה הגיע לביתו בכפר ברוך וכיסה את שמשת רכבו המנופצת בבד. בהמשך התקשר לסוכן הביטוח שלו "והודיע לו בכזב כי החליק עם הרכב ופגע בעץ". הוא הואשם גם בהפקרה אחרי פגיעה, נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים וסמים, החזקת סם מסוכן, שיבוש מהלכי משפט, נהיגה ללא רשיון בתוקף ונהיגה ללא ביטוח.  


פורסם לראשונה 04/01/2011 10:29

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא קל לו. טל מור, היום
צילום: ירון ברנר
הקסדה עפה. עמית לוי
צילום: ירון ברנר
שניאור חשין ז"ל
מומלצים