שתף קטע נבחר

מתנגדי הגיור הצבאי: "הרב עמאר כופר וצבוע"

בפשקווילים שהופצו בירושלים נכתב כי הגיור הצה"לי משמעותו "לקחת גויים ולהצהיר עליהם שהם יהודים". הרבנים המעורבים בניסיון לאשר אותם מואשמים ב"אפיקורסות גמורה"

מתנגדי הגיור הצבאי מסלימים את המאבק ברב הראשי שלמה עמאר, הפועל לאישורם. בפשקווילים (מודעות רחוב)שהופצו בימים האחרונים בריכוזי החרדים בירושלים נטען כי הרב "מפורסם בצביעותו" וכי חברי הוועדה שהקים לדון בנושא הם כופרים.

 

אל הפשקוויל, שעליו חתומים "הוועדה למאבק בהתבוללות בראשות מרנן ורבנן גדולי הדור שליט"א", צורפו גם שני גילויי דעת שפירסמו רבנים ליטאיים בכירים - ובראשם הרב יוסף שלום אלישיב וכן חברי בית הדין (בד"ץ) של העדה החרדית.


 

"לא נוכל להחריש בעת כזאת", מצהירים מארגני המחאה - ומבטיחים להחריפה: "היכונו לעצרות מחאה מול בתי ה'רבנים' שמורדים בה' ועושים תורתו פלסתר כשאיפת הרפורמים".

 

מוסיפים חטא על פשע

תחת הכותרת "ירעדו אמות הספים", נטען בפשקוויל כי במהלכיו של הרב עמאר יש "עזות מצח ועקירת ההלכה, שלא נשמעה בארץ ישראל מזה עשרות שנים". מנסחי המודעה טוענים כי משמעות אישור הגיורים בצה"ל היא "לקחת גויים ולהצהיר עליהם שהם יהודים, ולגרום במישרין להתבוללות בפרהסיא. בזה הם מבצעים למעשה את שיטת אמסלם שגיורים הם בלא קבלת תורה ומצוות".

 

עוד נטען כי הגיור הצבאי מצטרף לנישואי תערובת לכאורה הנגרמים על ידי מערך הגיור האזרחי שבחסות הרבנות: "בדיקות שבדקו וחקרו גורמים

מתוך הרבנות גילו והוכיחו שרוב רובם של הגרים שעל-ידי הרבנות כלל לא שומרים תורה ומצוות. אך בגיורי צה"ל הוסיפו חטא על פשע למרידה בתורת ה'".

 

הרבנים הנוטלים חלק במאמצים לאישור הגיורים, ובהם כאמור גם הרב הראשי עמאר, מואשמים ב"אפיקורסות (כפירה) גמורה" וב"חילול ה'" – מהעבירות הדתיות החמורות בתורה. 

 

"גופים חילונים ורפורמים מנפנפים בגאווה שזה הגיור שהם ייחלו לו, שבו מלמדים חומרי כפירה רחמנא ליצלן ומקבלים אחר כך תעודת יהודי באישור הרבנות", נכתב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עמאר. יהיו גם הפגנות?
צילום: ירון ברנר
תעודת גיור צבאי
מומלצים