שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מזמור לגלעד: אייל גולן שר לשליט

  הזמר חשף לראשונה שיר שהלחין, שכל הכנסותיו קודש למאבק להחזרתו של החייל החטוף. במפגש עם האב נועם שליט, אמר גולן: "אני לא מסוגל לראות את הבן שלי ארבע דקות וחצי מחוץ לבית, ולא יכול לדמיין מהן ארבע שנים וחצי"

   

  הזמר אייל גולן נרתם למען החזרתו הביתה של גלעד שליט. הבוקר (יום ג') באולפן הקלטות בראשון לציון חשף גולן לראשונה שיר בשם "מזמור לגלעד", אותו הלחין בעצמו למילותיו של יוסי גיספן, שיר שכל הכנסותיו יועברו למטה המאבק להחזרתו של שליט. האזינו לו כאן:

  באולפן פגש הבוקר גולן את אביו של החייל החטוף, נועם שליט, והשניים סיפרו לעיתונאים על היוזמה החדשה להגיע אל מקבלי ההחלטות גם דרך המוזיקה. גולן סיפר שהשיר נוצר לאחר שיושב ראש הכנסת לשעבר, ח"כ דליה איציק, פנתה אליו במטרה לבצע שיר עבור שליט. "אני, כמובן, מיד הרמתי את הכפפה", אמר גולן הבוקר, "ופניתי ליוסי גיספן, שיכתוב את המלים.

   

  בואו להגיב בעמוד של ynet בפייסבוק

   

  "לאחר שקיבלתי את המילים המרגשות, בפעם הראשונה בקריירה הארוכה שלי, גם הלחנתי את השיר והחלטתי שכל ההכנסות יועברו למטה המאבק להחזרתו של שליט הביתה. כל הנוגעים בשיר, כולל כל מפיציו השונים, הצטרפו ליוזמה בהתנדבות. זהו אחד הדברים המרגשים שעשיתי בחיי. אני לא מסוגל לראות את הבן שלי ארבע וחצי דקות מחוץ לבית, אז אני ודאי לא יכול לדמיין מהן ארבע וחצי שנים. אני לא מחפש לעשות להיט", מוסיף גולן, "המטרה של השיר, בין היתר, היא לעורר אמנים אחרים להצטרף למשימה ולהחזיר את הילד הזה הביתה".


  גולן ושליט. "אחד הדברים המרגשים שעשיתי" (צילום: עופר עמרם)

   

  במפגש הודה נועם שליט לגולן וליוצרי השיר על היוזמה והתרומה המרגשת. "אנחנו מאמינים שתפילות הן מרגשות", אמר שליט, "אבל צריך גם לזכור שהחזרתו של גלעד נמצאת בידי אדם ובימים אלה, בידיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. הזעקה בשיר מופנית לאלה ששלחו את גלעד למשימה, ועד היום לא ענו לקריאתו וזעקתו. אנחנו מקווים שהכמיהה הגדולה לראות את גלעד בבית תתעצם בעקבות השיר, ותגרום לראש הממשלה לקחת סיכונים".

   

  אייל גולן - מזמור לגלעד / מילים: יוסי גיספן, לחן: אייל גולן

  מזמור לגלעד, ה' רועי לא אפחד

  שפתיי לוחשות הנני

  רחוק מאבי מאימי, אליך אקרא מקימי

  מבור אסורים השיבני

  חיים אשאל אל תחרש, ענני אבי אף כי אלחש

   

  פזמון:

   

  ענני, מעיר מצור אקרא

  ענני מן הדממה

  אני האיש החפץ חיים

  מהר להושיעני

   

  למנצח שיר, מזמור לגלעד

  לך גורלי עושה שמיים

  שמעתי קולות רחוקים אומרים להשיב חירותי

  מילים חצובות על מים

  גם איש שלומי היה לי זר, בטחתי בך, אותך לא אחסר

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גולן. המטרה לעורר אמנים להצטרף למשימה
  צילום: חגי דקל
  לאתר ההטבות
  מומלצים