שתף קטע נבחר

אהוד בנאי שר לרפואתו של הרב פרומן

עשרות ממכריו של הרב פרומן נהרו ליישוב תקוע, לערב לימוד ושירה לרפואתו. בין הנוכחים - גם ידידו, הזמר אהוד בנאי, ששר עמו. "נוכח המצב אנשים החליטו שהם רוצים להיפגש אתו", אמר אחד המשתתפים. צפו בקטעים מהערב המרגש

ערב לימוד ושירה התקיים בתחילת השבוע בתקוע, לרפואתו של רב היישוב מנחם פרומן, שאובחן כחולה בסרטן המעי הגס. בערב השתתף הזמר אהוד בנאי, המקורב לרב ולמשפחתו.

 

 

מטרת הערב, שאורגן על-ידי המשפחה ונערך בבית הכנסת ביישוב תקוע ב', היתה לחזק את אבי המשפחה. מאז התגלה כי הוא חולה בסרטן, נוהג הרב פרומן לשוחח בשיעוריו על ההתמודדות עם המחלה הקשה.

 

לימוד "לרפואתם של תלמידי חכמים"

ההודעה על קיום הערב עברה מפה לאוזן, ואל המקום נהרו עשרות מתלמידיו וקרובי משפחתו. את הערב פתח הרב פרומן עצמו, שנתן שיעור בזוהר על פרשת "ויחי". את הלימוד הקדיש הרב לרפואתם של תלמידי חכמים, ונמנע מלציין את שמו שלו. את הברכה להחלמתו הוסיף אחד הנוכחים.

 

 

לבנאי ולרב פרומן זמן במה משותף מן העבר: השניים הופיעו על במה אחת במספר אירועים, בין היתר בפסטיבל "עד עלות השחר" ובפסטיבל "אחרית הימים" שנערכו בגוש עציון. במהלך הערב שר בנאי משיריו הישנים לצד שירים מהאלבום החדש, ובהם מזמורי תהילים שהלחין. באחד מרגעי השיא של הערב הוא שר את פיוט הסליחות הידוע "הנשמה לך והגוף פועלך, חוסה על עמלך".

 

הופעתו של בנאי הרימה את הנוכחים על הרגליים, ובמקום פרצו מעגלי ריקוד סוערים, אליהם הצטרף אף הרב החולה. תלמידיו של הרב סירבו לעזוב אותו, והקיפו אותו בחיבוקים חמים. רק בשעה שתיים לפנות בוקר - חמש שעות מתחילת האירוע - הסכימו הנוכחים להתפזר.  

 

 

"היתה אווירה מיוחדת מאוד", מעיד עמיחי יאנטיפוביץ, תלמיד בישיבת ההסדר תקוע. "אנשים הגיעו אל המקום ברגשות מעורבים - מצד אחד, הם באו לערב לימוד ותפילה להחלמתו של הרב, ומצד שני, הרב היה נוכח במקום, כך שהם חששו שזה יגרום לאי נעימות. בפועל זה יצר אווירה מאוד קרובה. היינו בערך 120 איש, רובם תלמידים של הרב".

 

השמועה עברה מפה לאוזן

יאנטיפוביץ מספר כי הערב אורגן בשל המצב הרפואי הקשה של הרב: "אני הבנתי שהרופאים החליטו כבר לא לנתח אותו. נוכח המציאות, אנשים החליטו שהם רוצים לא רק להתפלל לרפואתו, אלא גם להיפגש עמו", הוא אומר. "אני קיבלתי הודעה על הערב בסמס. אף אחד לא

פירסם את זה באופן רשמי, אך זה תפס תאוצה מאוד גדולה.

 

"הרב לא דיבר על המחלה שלו באופן ישיר, ולמעשה אף אחד לא דיבר עליה. הוא פשוט רקד והתחבק עם האנשים שבאו בשבילו. היו שם המון חיבוקים. הרב חיבק את התלמידים שלו, והם חיבקו אותו בחזרה. הוא היה נראה מאוד חזק. זה היה מאוד מיוחד לראות אותו כך. יש אנשים שבמצב דומה נוטים להסתגר, ולא מוכנים להיפתח ולקבל אהבה. זה היה מאוד לא רגיל לראות אותו בין כל תלמידיו כשהוא מקבל מהם כזו אהבה".

 

הרב פרומן נודע בהשקפותיו הייחודיות על תהליך השלום, ובזמנו אף נפגש עם יאסר ערפאת ועם מנהיגים ערביים אחרים. לאחר משבר המשט לעזה אף נפגש עם ראש ממשלת טורקיה, רג'ב טאיס ארדואן, בניסיון לייצר נוסחה ליוזמת שלום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בא לחזק. אהוד בנאי - בערב לרפואת הרב
צילום: אפי שריר
הרב מנחם פרומן
צילום: אפי שריר
מומלצים