שתף קטע נבחר

סרטון מתוך קרב האבנים: פלסטיני רוגם ומצלם

תושבי יצהר טענו אתמול כי העימות האלים בינם לבין פלסטינים נערך באופן מגמתי בסרטון של "בצלם", ושבפועל צלמים הנהיגו את המתפרעים הפלסטינים - ויידו אבנים בעודם מתעדים. הערב הפיצו המתנחלים סרטון שבו אכן נראה צלם מיידה אבנים

ארגון "ועד מתיישבי השומרון" הפיץ הערב (יום ג') סרטון וידאו, שבו נראים פלסטינים מהכפר בורין מיידים אבנים לעבר מתנחלים בקרב האבנים שהתחולל שלשום סמוך ליצהר. בעקבות העימות האלים טענו אתמול המתנחלים כי צלמים ש"ביד אחת צילמו וביד השנייה יידו אבנים" הכווינו את ההמון הפלסטיני למקום, ובסרטון שלהם הערב אכן נראה צלם מכווין את הפלסטינים ובסוף הסרטון - גם מידה אבנים.

 

יחד עם זאת, יש לציין כי הסרטון שהפיץ אמש ארגון "בצלם" צולם מתוך בית, ולא על-ידי אחד ממיידי האבנים בשטח, כפי שנראה בסרטון של המתנחלים. "בצלם" לא הכחיש אתמול שגם פלסטינים יידו אבנים.

 

"אין זו הפעם הראשונה שמאשימים אותנו בשקרים", אמרו הערב ל-ynet מתנחלים מיצהר. "ארגון 'בצלם' מפיץ מצלמות לפלסטינים שמעורבים באלימות, ואלה יוצרים פרובוקציות, מצלמים אירוע מזווית מסוימת, ועורכים אותו, וכך נראה כאילו שוב המתנחלים מתעללים בפלסטינים המסכנים. נוח לארגוני השמאל להציג את תושבי יצהר כקבוצה של קיצונים, אך הדבר הזה קשור להתנהלות שקרית ולכוונה גדולה יותר נגד מדינת ישראל וצה"ל".

 

המתנחלים טענו כי הארגונים האלה פעלו באותה שיטה של "ביצוע פרובוקציות ואז בישולן והכנתן בצורה מגמתית לתקשורת" גם ב"עופרת יצוקה" ובסיוע לדו"ח גולדסטון. בוועד מתיישבי השומרון, שהפיץ הערב את הסרטון, אמרו: "זה כשנתיים אנו זועקים באוזני כל מי שרק מוכן לשמוע כי רובם המוחלט של אירועי האלימות ביהודה ושומרון שמתרחשים הינם אירועי פרובוקציה של ארגוני שמאל קיצוני, למטרות צילום והפצת סרטונים ערוכים בצורה מגמתית לתקשורת".

 

בוועד אמרו כי "על משטרת ישראל ורשויות החוק להפסיק את מדיניות היד הקלה כלפי הפרובוקטורים מהשמאל הקיצוני

ולהרחיקם מהאזור". דובר היישוב יצהר, אברהם בנימין, מסר בתגובה: "מה שעשה דו"ח גולדסטון למדינת ישראל, עושים ארגוני השמאל הקיצוני להתיישבות. במשך שנים סובל היישוב יצהר מהתנכלויות, הצקות וחבלות מצד הערבים תושבי הכפרים השכנים, והפעם לא רק 'בצלם' תיעדו".

 

מארגון "בצלם" נמסר בתגובה: "אתמול הפצנו קלטת מלאה שתעדה אירוע שלם, שבמהלכו כעשרים מתנחלים רעולי פנים תקפו בית פלסטיני. 'בצלם' הצהיר באופן ברור שגם הפלסטינים ידו אבנים באירוע הזה, וסיפק את כל החומר המצולם באירוע בלי להסתיר עובדה זו. מגוחך שהמתנחלים מתלוננים נגד בצלם, כשהם עצמם מספקים סרטון ערוך בן דקה וחצי המציג באורח פלא רק יידוי אבנים פלסטיני".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העימותים אתמול. "מבשלים לתקשורת סרטים מגמתיים"
צילום: ארגון בצלם
תמונה מהסרט של "בצלם". "פרובוקציה של השמאל הקיצוני"
צילום: ארגון בצלם
מומלצים