שתף קטע נבחר

ח"כ בן ארי: "לרדוף שמאלנים בוגדים". האזינו

זמן קצר לאחר החלטת הכנסת לתמוך בוועדת חקירה נגד ארגוני זכויות האדם, קרא הח"כ מהאיחוד הלאומי "לרדוף את אויבי ישראל" והשווה אותם לחיזבאללה ולחמאס. גם שלושה ח"כים מקדימה תמכו בהצעה: "יש להיאבק בחותרים תחת המדינה"

לא רק הימין תמך בהצעת ישראל ביתנו להקים ועדת חקירה על ארגוני זכויות האדם הפועלים בשטחים. גם שלושה מחברי הכנסת של קדימה תמכו בהצעה לבדוק את המימון ואת הפעילות של ארגוני "בצלם", "שוברים שתיקה", "עדאלה", "מחסום ווטש", "יש גבול" ואחרים. השלושה, יוליה שמלוב-ברקוביץ', עתניאל שנלר ורוברט טיבייב, אומרים כי יש "להיאבק בארגונים, שחותרים תחת המדינה". בינתיים, קרא ח"כ מיכאל בן ארי "לרדוף שמאלנים בוגדים". האזינו לדברי הנאצה של בן ארי.

 

בכנס סגור ופנימי של תנועת "ארץ ישראל שלנו", שנערך אמש (ד') בירושלים, שהו כעשרים פעילים של התנועה, ביניהם פעילים בולטים כאיתמר בן גביר. ח"כ בן ארי התייחס בו להחלטת הכנסת להקים ועדת חקירה שתבדוק את התנהלות ארגוני השמאל.

 

בהקלטה שהגיעה ל-ynet נשמע בן ארי תוקף בחריפות את ארגוני השמאל, תוך שהוא מכנה אותם "בוגדים שיש לרדפם בכל מחיר", "חיידק פנימי" ו-"אויבי ישראל". הוא אף השווה אותם לחיזבאללה וחמאס. "פועלים כאן במדינת ישראל גופים שמבקשים לחסל את המדינה היהודית, אלה בוגדים, לא פחות מזה", אמר הח"כ מהאיחוד הלאומי. "הם הופכים להיות הרודפים של חיילי צה"ל, הם רוצים לסרס את כוח העמידה שלנו".

 

 

בן-ארי המשיך להשתלח ואמר: "אני רואה את החבר'ה מ'שלום עכשיו', כל אחד עם רכב צמוד, כל פקיד זוטר עם הציוד הכי טוב. מי מממן את זה? שונאי ישראל הכי גדולים מממנים את זה.  מדובר בחבורה של נהנתנים-סחטנים, שאומרים שהם כאילו אידיאולוגים. צריך לרדוף אותם בכל הדרכים, ואם יהיה צורך לחוקק חוק בכנסת כדי למגר את האויב המסוכן הזה, זה מה שנעשה. מדובר בכשל חיסוני, חיידק פנימי כזה יכול להרוס את החברה הישראלית. זה אויב שמאיים על קיום המדינה".

 

בעוד בן ארי מסר לפעילים את האופי העקרוני של המאבק, בן גביר התייחס לדרכים האופרטיביות בו הוא צריך להתבטא. "אנחנו צריכים להתייחס לארגונים האלה כראוי למי שבוגד במדינה. יש להפגין מול ביתם של ראשיהם, להסביר לשכנים שלהם שמדובר באנשים שפוגעים בחיילי צה"ל ועושים נזק לישראל. צריך להתמודד מולם גם במישור המשפטי, להגיש תביעות ולא להסס ולהראות להם שאנחנו לא פראיירים. מי שפוגע במדינת ישראל ובחיילי צה"ל יבוא על עונשו".

 

שנלר: "יש סיבה שהארגונים מסתירים את המימון"

התמיכה מהצד הימני של המפה להצעה ברורה, אבל גם במפלגתה של ציפי לבני היו שהצביעו בעד ועדת החקירה השנויה במחלוקת.עתניאל שנלר מקדימה, שהצביע עם הימין בעד ועדת החקירה, אמר: "צריך להציב גדר משולבת, דמוקרטית וציונית, נגד השימוש בטיעונים של זכויות אדם על חשבון הפטריוטיות הישראלית. כנראה לארגונים יש סיבה שהם מסתירים את מקורות תקציבם. אני לא מכיר שום מדינה דמוקרטית בעולם המערבי שהיתה מסכימה שמדינה זרה תשקיע מאות מילוני שקלים בתחומה לשם חתירה נגד ערכיה כדי ליצור 'מדינה חדשה'".

 

יוליה שמלוב-ברקוביץ הצביעה אף היא בעד ועדת החקירה: "אני לא חושבת שצריך להגדיר ימין ושמאל בנושא כזה. יש אנשים שיש להם הגיון ואנשים שאין להם הגיון. אני הצבעתי עם אנשים שיש להם היגיון, שכל וחוכמה. אם אני רואה ארגונים ישראלים שפוגעים בקונצנזוס היחיד שיש בארץ, החיילים, אני רוצה לדעת איך זה קורה".  

 

רוברט טיבייב מקדימה תמך בוועדת חקירה פרלמנטרית שתחקור את ארגוני זכויות האדם, אך לא הצביע בעד ועדת חקירה למכירת קרקעות. הוא הסביר: "אני לא חושב שארגונים כמו עדאלה יכולים להמשיך ולפעול בדרך שבה הם פועלים, כנגד צה"ל. אותי הם כינו גזען ופשיסט לאחר שהובלתי הצעת חוק להענקת תעודות לוחם להקלות ללוחמים משוחררים מצה"ל בשנתם הראשונה. צריך להיאבק בארגונים האלה ולכן הצבעתי בעד ועדת החקירה".


פורסם לראשונה 05/01/2011 22:45

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן-ארי. "אלה בוגדים, לא פחות"
צילום: גיל יוחנן
שמלוב-ברקוביץ'. הצטרפה לימין
צילום: עמית מגל
מומלצים