שתף קטע נבחר

אושרה הריסת הדולפינריום לטובת טיילת לבת ים

הוועדה המקומית בת"א אישרה את פינוי מבנה הדולפינריום, שמהווה את החסם האחרון ליצירת רצף בטיילת התל אביבית.בעל השטח, יוסף בוכמן, יקבל בתמורה 12 דונם סמוכים המשמשים כיום שטח ציבורי, עליו יוכל לבנות שני מגדלים

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב אישרה אתמול (ד') את פינוי מבנה הדולפינריום, שמהווה את החסם האחרון ליצירת רצף בטיילת התל אביבית. מדובר בסופו של תהליך ארוך אשר במרכזו עמד חשד למתן הטבות מוגזמות מהעירייה לחברת השער לישראל של איש העסקים יוסף בוכמן, להקים שני מגדלים במקום.

 

 

על פי ההסכם שנחתם, החברה תקים מלון ודירות מגורים ותשלם דמי היתר והשבחה מלאים, לפי שווי שיקבע השמאי הממשלתי. בדצמבר 2007 אישרה מועצת מקרקעי ישראל את מתווה העסקה שגובשה בין המינהל, עיריית תל אביב, וחברת השער לישראל של יוסף בוכמן לגבי מתחם הדולפינריום בתל אביב.

 

כמו כן, עיריית תל אביב תקדם תוכנית איחוד וחלוקה במסגרתה ישונה יעוד מתחם הדולפינריום, שבבעלות המדינה, מאזור מסחרי מיוחד לשטח ציבורי שיהווה המשך לטיילת. בתמורה לכך, תשנה העירייה את ייעודו של שטח קרקע שבבעלותה ברחוב הרברט סמואל, ששטחו 12 דונם ומשמש היום שטח ציבורי (חלקו משמש כחניון הגרירה של העירייה), לייעוד מלונאות, מגורים ומסחר.

 

על שטח זה תתאפשר בנייה של 23 אלף מ"ר לתיירות ומלונאות, 23 אלף מ"ר של מגורים ו-2,000 מ"ר נוספים למטרות מסחר. המשך התהליך יהיה קביעת שווי הקרקע של הדולפינריום והשטח הציבורי והמשך חתימת ההסכם. הסכם דומה כבר נחתם בשנת 2003, אולם היזם החליט ברגע האחרון לסגת מהעסקה. שווי המתחם הוערך אז ב-44.5 מיליון שקל, ושווי מתחם העירייה כשטח קרקע ריק ופנוי הוערך ב-283 מיליון שקל.

 

  • לעמוד הפייסבוק של ynet כלכלה וצרכנות

 


פורסם לראשונה 05/01/2011 18:56

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתחם הדולפינריום
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים