שתף קטע נבחר

נתניהו אחרי המחאה: נעביר המון כסף לכבאות

ראש הממשלה לוקח ברצינות את נושא העברת הכספים למערך החירום. בטקס חנוכת הנתיב המהיר לתל-אביב הוא אמר: "אני הולך להעביר המון כסף להקמת מערך החירום"

בבוקר שלאחר המבוכה בטקס הזכרון הממלכתי ל-44 הנספים באסון הכרמל, נראה שראש הממשלה, בנימין נתניהו, לוקח ברצינות את נושא העברת הכספים למערך החירום ובכלל זה לשירותי הכבאות. בטקס שנערך הבוקר (יום ה') התייחס נתניהו לכספים שיועברו למערך החירום.

 

 

מיד אחרי אסון הכרמל החליטה הממשלה להעביר 300 מיליון שקלים לכבאים ובהמשך התחייבה הממשלה להעביר כ-850 מיליון שקלים למערך החירום. כעת כבר מדובר ב"המון כסף". בטקס חנוכת הנתיב המהיר, מכביש מספר 1 לתל-אביב, אמר ראש הממשלה: "אני הולך להעביר המון כסף להקמת מערך החירום".

 

בהמשך דבריו הוא פנה למנכ"ל משרד התחבורה היוצא, יעקב גנות, שאמור להתמונות למנכ"ל המשרד לבטחון הפנים, ואמר לו: "עבדת קשה, שלא תחשוב שאתה עומד לנוח. אני הולך להעביר המון כסף להקמת מערך החירום, ההצלה והכבאות ואתה הולך לעבוד מאוד קשה גם על זה".

 

משרד ראש הממשלה העביר ביום ראשון טיוטת הצעת החלטה לממשלה שמטרתה להגדיל ב-850 מיליוני שקלים את תקציבי החירום. על פי ההצעה, מערך הכבאות יועבר ממשרד הפנים למשרד לביטחון הפנים, והאחריות על היערכות לרעידות אדמה תועבר ממשרד התשתיות למשרד הביטחון.

 

במסגרת שיפור היערכות העורף, יוקצו 350 מיליוני שקל להתגוננות אזרחית, וישמשו בין היתר להיערכות לרעידות אדמה ושחזור יכולת כיבוי האש של פיקוד העורף. 350 מיליון שקל נוספים יוקצו למערך הכבאות ולהקמת מערך כיבוי מן האוויר.

 

בהמשך הטקס התייחס נתניהו לנתיב המהיר, שייפתח לנסיעה מחר, אמר ראש הממשלה שהנתיב המהיר יסייע בהשלמת יעדים, שהם חלק מחיבור הפריפריה למרכז ועל כך שהוא מתכונן להמשיך ולחבר את מדינת ישראל גיאוגרפית וגאו-פוליטית על ידי

 סלילת נתיבי תחבורה ורכבות. את ים סוף עם הים התיכון, על ידי רכבת לאילת ואף את ירדן וישראל על ידי אפשור שינוע סחורות מחיפה ועד גשר חוסיין מזרחה.

 

הוא גם הזכיר את הפגישה הצפויה לו עם נשיא מצרים. "כשאני הולך לדבר עם מובארק בשארם א-שייח' על ביטחון ושלום, גם אני צריך להגיע לשם ולעלות על הכביש ולרדת בנתב"ג. הנתיב הזה מסייע לעשות זאת בצורה מהירה וטובה ומאפשר לא רק לי, אלא לכל עם ישראל לעשות זאת באותה מהירות. ישראל נעה ברוח הזמן, מתעדכנת ומשתדרגת, הטכנולוגיה שמופעלת כאן בנתיב היא מדהימה ואני מברך על כך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. כמה כסף?
צילום: שי וקנין
מומלצים