שתף קטע נבחר

בונים בשייח ג'ראח: החלה הריסת מלון שפרד

למרות מחאות השמאל והפלסטינים, יוצאת לדרך בניית השכונה היהודית בשייח ג'ראח. הבוקר החלה הריסתו של מלון שפרד. על חורבותיו ייבנו 20 יחידות דיור ליהודים

הבוקר (יום א') החלה הריסתו של מלון שפרד בשכונת שייח ג'ראח, מוקד רגיש במזרח העיר, לקראת בניית שכונה יהודית חדשה, שתתחבר לשכונת שמעון הצדיק הסמוכה. בשכונה החדשה יוקמו כ-20 יחידות דיור המיועדות ליהודים. היזם של השטח הוא מי שנחשב כפטרון הבנייה היהודית במזרח ירושלים, ארווין מוסקוביץ'.

 

 

בתחילת השנה נחשף ב-ynet אישור הבנייה שנתנה עיריית ירושלים ליזמים היהודיים, שבבעלותם שטח המלון, להתחיל ולבנות במקום, בעת פגישתם של ראש הממשלה נתניהו עם נשיא ארצות הברית, ברק אובמה. עובדה זו הובילה לפיצוץ הפגישה. האמריקנים הביעו בעבר את התנגדותם לשינוי הסטטוס קוו במקום באופן נחרץ מספר פעמים.

 

עיריית ירושלים מסרה בתגובה שככל עירייה בארץ, היא נותנת אישורי בניה בשטחים פרטיים בכל רחבי העיר על-פי התאמתם לקריטריונים המקצועיים בלבד, "וללא כל בדיקה של דת, גזע ומין האסורה על פי החוק. אם יזם פרטי מגיש תוכנית בניה לשטח שקנה כחוק והיא תואמת את הקריטריונים המקצועיים הנדרשים, העירייה מחויבת לאשר זאת ללא קשר לדתו. יש לציין כי העירייה מאשרת בכל שבוע לעשרות יזמים, יהודים וערבים כאחד, לבנות בשטחים הפרטיים שקנו. כל ניסיון להציג זאת אחרת נובע מבורות בהליכי הבניה ובחוק".

 

יו"ר סיעת הליכוד בעיריית ירושלים, עורך הדין אלישע פלג, בירך על תחילת הבנייה ש"תחזק את האחיזה היהודית במזרח ירושלים. ירושלים זקוקה לפרויקטים רבים על מנת להוריד את מחירי הדירות הגבוהים בעיר. אני קורא להקמת שכונות יהודיות נוספות רבות במזרח ירושלים על מנת למנוע את חלוקתה של העיר ולשמור על שלמותה".


הורסים את מלון שפרד, הבוקר (צילום: נועם מושקוביץ)

 

מזכ"ל ארגון שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, אמר בתגובה להריסת המלון כי "נתניהו וברקת החליטו סופית להתנתק מהעולם ולאפשר למוסקוביץ', וחבריו בימין הקיצוני להשתלט על מזרח ירושלים כגנבים בלילה ובגיבוי הממשלה מצליחים המתנחלים לפגוע במעמדה הבינלאומי של ישראל ולהרוס כל סיכוי להסדר".  

   

מתנועת סולידריות שייח ג'ראח נמסר: "כנופיית המתנחלים ההזויים ממשיכה להחזיק את המדינה כולה בביצים ועושי דברם הרופסים, ביבי וברק, ממשיכים להרוס את המדינה. הקמת התנחלות חדשה בירושלים מנוגדת לכל אינטרס ישראלי, מאיימת לחרב את מה שעוד נשאר מהדיפלומטיה הישראלית ולהצית תבערה נוספת בירושלים. נמשיך להאבק במלאכי החבלה העוורים הללו בכל הכוח".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שכונה יהודית במקום מלון שפרד
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים