שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  המאבק בדימונה: מפגינים פונו מבריכות המים
  המשטרה פינתה את ועד הפעולה נגד תאגידי המים בדימונה, שהתבצר מיום חמישי בבריכות המים בעיר. חבריו איימו לנתק את העיר ממים, לאות מחאה על ניתוק תושבים שמשתתפים במרד תשלומי המים. "נאבק עד טיפת המים האחרונה"

  בדימונה נאבקים על חשבונות המים של כולנו" ביום חמישי התבצר ועד הפעולה הבלתי נלאה של העיר בבריכות המים הצפוניות למרגלות יער דימונה, המספקות מים לעיר. היום (א') פונו המתבצרים על-ידי המשטרה.  

   

   

  "מיום חמישי אנחנו לנים כאן", אמר ל-ynet, יצחק ג'קי אדרי, מנהיג המאבק. "מדינת ישראל לא סופרת אותנו אבל יודעת לספור את הכסף שלנו, לכן אנו ממשיכים במאבק על המים, שהם מקור חיים.

   

  צילום: יצחק ג'קי אדרי

   

   

   

  "הקמנו מאחז, הנפנו דגלים והתבצרנו במתחם. בבוקר יום שישי הבערנו צמיגים שהעשן מהם אפף את שמי העיר. מאוחר יותר באותו הבוקר, הבערנו שוב כמות של צמיגים וכ-50 נהגי מוניות מדימונה עלו בשיירה ארוכה למתחם בריכות המים לאות סולידריות במאבק נגד תאגידי המים.

   

  המחאה הנוכחית היא חלק ממחאה מתמשכת, נגד ייקור תעריפי המים והעברת השליטה במי העיר לתאגיד מים. תושבי העיר אינם משלמים את חשבונות המים שלהם, במסגרת מרד תשלומים מאורגן. כעת, הם טוענים, תושבים נותקו בגלל חובות שצברו לתאגיד.

   

  "המים לא יהיו מכרה זהב לבעלי ההון"

  "הוצאנו הודעה כתובה מטעם ועד הפעולה, שפונה לשר הפנים החברתי כביכול, להורות לכל תאגידי המים במדינת ישראל לחבר בחזרה את הצרכנים שנותקו מהמים", אומר אדרי. 

   

  "זה בסמכותו וניתוקי המים הם בניגוד לחוק. פנינו גם לרה"מ, בבקשה שיצרף את אחד מחברי ועד הפעולה הארצי לוועדה שהקים לבחינת תאגידי המים. אנו חושבי שהקול שלנו חייב להישמע בתוך אותה וועדה, כי אנו פועלים חברתית ולא מונעים פוליטית".

   

  אדרי עשה את השבת לבדו במתחם, אחרי ששאר המתבצרים עשו את השבת בבית, ושבו למתחם היום. ב-12:00 היום פונו משם על-ידי המשטרה.

   

  לולא פינתה אותם המשטרה, היו מנתקים את דימונה ממים, אומר אדרי. "הבטחתי שאעלה למגוף הראשי של בריכות המים ואסגור את אספקת המים לעיר דימונה".

   

  "כעת אנחנו מתכננים את הצעד הבא. המאבק הזה הוא בשם כולנו למען כולנו. נמשיך להיאבק עד טיפת המים האחרונה לא נאפשר להפוך את המים, שהם מתת האלוהים, למכרה זהב לבעלי ההון. אני חש צער שראש הממשלה ושר הפנים לא מכבדים מאבק לגיטימי, הירואי, ושל אזרחים שומרי חוק". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים