שתף קטע נבחר

לנדאו תוקף: נתניהו רק דוחה ודוחה, זו הפקרות

שר התשתיות מישראל ביתנו חושף שיניים, תוקף את ראש הממשלה ומזהיר מהמחדל הבא - במשק החשמל. "במקום החלטות, מקימים עוד ועדה ועוד ועדה. יש שיקולים זרים שאני לא מבין. איפה שלא תשים את היד, רק דוחים ודוחים"

"דחיינות, שליפת שפנים מהכובע, הפקרות והקמת ועדות" - כך מתנהלת המדינה תחת שרביטו של בנימין נתניהו. הביקורת הזו לא באה מהאופוזיציה או ממפלגת העבודה המפולגת, אלא משר בכיר מהימין. שר התשתיות עוזי לנדאו תקף היום (א') בחריפות בשיחה עם ynet את התנהלות ראש הממשלה ושר האוצר והזהיר: ב-2012 לא יהיה מספיק חשמל לאזרחי המדינה.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של ynet

 

"אני כועס היום, כי אני רואה את הדרך שבה מתנהלת הממשלה בנוגע למשק החמשל, ויש כאן דפוס של אי קבלת החלטות לכל אורך הקדנציה כולה", קובע לנדאו, ומצטרף לדברים הקשים של אלי ישי בנוגע לתקציב לכיבוי, ומנגד - של בוז'י הרצוג על חוקים גזעניים. "מה שעושה הממשלה זו הפקרה מוחלטת של עתיד משק החשמל, והאחריות מוטלת על כתפי ראש הממשלה ועל משרד האוצר. יש כאן דוגמה לאיך לא מתקבלות החלטות. ראש הממשלה דוחה ודוחה החלטות, והמצב נעשה גרוע וגרוע".


היום בישיבה בירושלים. עברו חמישה חודשים, וכלום לא קרה (צילום: AP)

 

משרד התשתיות דורש הקמת תחנות כוח נוספות, למנוע חוסר מסוכן. באוגוסט אשתקד קיימה הממשלה דיון ארוך בנושא, ולדנאו דרש לקיים החלטה בנושא שהתקבלה עוד בממשלה הקודמת, ב-2008.

 "מתרחב הפער בין הצרכים ובין החשמל. גם באוגוסט, מצא ראש הממשלה סיבות להקים עוד ועדה בראשות מנכ"ל משרד האוצר, שצריך היה להביא את מסקנותיו למנכ"ל משרד ראש הממשלה תוך 90 יום. עברו מאז לא 90 יום, אלא חמישה חודשים, ושום דבר לא קרה.

 

"היום, ההצעה בנושא שוב לא עלתה, וזה מכעיס אותי מאוד", קובל לנדאו. "אם היינו מקבלים ההחלטה לפני חמישה חודשים, היינו יכולים עם אחת מתחנות הכוח החדשות להיערך ל-2010. אלא שבגלל העיכוב שבהקמת הוועדה, הפתרון שהיה טוב בקיץ, לא יועיל ל-2012. עכשיו נלחמים על 2013. אין פתרון אלא עוד דחייה ועוד דחייה, ובמקום החלטות, מחליטים על עוד ועדה ועוד ועדה, ועוד מנכ"ל ועוד מנכ"ל. בממשלה הזו משליכים עבודת אנשי מקצוע מול שיקולים זרים שאני לא מבין מה הם. ראש הממשלה מובל שולל על ידי אנשי האוצר, ובמקום להחליט, שולפים עוד שפן מן הכובע - וראש הממשלה בולע".

 

שר התשתיות מזהה אצל ראש הממשלה "דפוס התנהגות של הקמת ועדות. מקבלים החלטות, ודוחים אותן שוב ושוב, מבלי לפתור את הבעיות. במקום להטיל על חברת החשמל את מה שהממשלה כבר החליטה לפני שלוש שנים,

 וזה להקים תחנה אחת, מקימים ועדות ודוחים החלטות. יש דפוס התנהגות של הקמת ועדות. ככה לא פותרים את הבעיה".

 

לנדאו אמנם מתמקד בחשמל, אבל בטוח שזו לא הבעיה היחידה. "אותו הדבר קורה גם במשק המים. גם עכשיו אנחנו מתקדמים לתקופת חירום במים. את התשובות צריך לספק משרד האוצר. ויש גם בעיות עם הרכבת הקלה בתל אביב, וגם בתחום הגז מקימים את ועדת ששינסקי, למרות שברור שישראל לא תראה שקל אלא בעוד עשר שנים. איפה שלא תשים את היד, דוחים ודוחים. האחראי הוא ראש הממשלה, ועל כתפיו אישית מוטלת האחריות להבטיח את הדברים האלה לאזרחי ישראל".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עוזי לנדאו. מישהו יפסיק את הזרם
צילום: אוהד צויגנברג
נתניהו, היום בממשלה
צילום: AFP
מומלצים