שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הוגש כתב אישום: כך סחט זרקו את דה סילבה

  בבית המשפט נחשפו המסרונים המאיימים ששלח שחקן העבר לבלם הפועל ת"א, ביניהם: "אם לא תשלם, נגיע לבית שלך. אתה חשוב שהמאבטחים יעצרו אותי?". דה סילבה, שהפקיד 200 אלף שקל והחתים חמישה ערבים, קיבל את דרכונו וימריא הערב לזלצבורג. בתמורה, הוא ישוב לארץ למתן עדות נוספת

  כך נראית הסחיטה. בבית משפט השלום בראשון לציון הוגש הבוקר (ב') כתב האישום נגד לירון זרקו, המואשם כי סחט באיומים את דגלאס דה סילבה. עד כה לא פורסמו יותר מדי פרטים על הפרשה, אך מכתב האישום עולה התמונה הברורה של האיומים שאותם העביר שחקן העבר של הפועל כפר סבא לבלם הפועל תל אביב.

   

   

  לפי כתב האישום, זרקו ניסה לסחוט מדה סילבה 400 אלף דולר, בתמורה לאי פרסום תמונות שאותן הגדיר כ"מביכות" עבור הברזילאי. תחילה זרקו הגיע יחד עם אביו, שלמה, לביתו של דה סילבה בראשון לציון וביקש ממנו את הכסף, אך הבלם השיב כי ישלם אחרי שיקבל מענק חתימה מזלצבורג האוסטרית, שרכשה אותו.


  אחד המסרונים המאיימים של זרקו (מתוך כתב האישום)

   

  לכתב האישום מצורפות דוגמאות של מסרונים (הודעות SMS) שאותם שלח זרקו לדה סילבה, באנגלית די עילגת, ביניהם: "אם תרצה לעשות את הדיל, תגיד לי עכשיו. אחרת נגיע לבית שלך".

   

  לאחר תחילת האיומים הציב דה סילבה שמירת מאבטחים בביתו, אך זרקו לא הרפה: "מה אתה חושב שאם אני רוצה לעשות משהו המאבטחים יעצרו אותי... אתה חושב שיש לי בעיה להגיע אליך עוד 3 ימים לתוך הבית שלך באוסטריה, אז יהיה לך מאבטחים שמה? אתה חושב שיש לי בעיה להגיע אליך לברזיל... יהיה לך מאבטחים שמה? אתה רוצה שאני יהיה אויב שלך?".


  לירון זרקו בביהמ"ש. איומים בלתי פוסקים על דה סילבה (צילום: עופר עמרם)

   

  לסיכום הטיח זרקו בדה סילבה: "לא רציתי שכך זה יגמר! רציתי שאתה תתחיל חיים חדשים, ושאני אתחיל עוד שנתיים חיים חדשים! אתה עושה טעות גדולה! אתה הורס לך ולמשפחה שלך את החיים! מה שאני הולך לעשות זה לא בגלל שאני לא אוהב אותך! בגלל שאין לי ברירה!!! היום שברת אותי סופית!!! תמיד תזכור שהיית כמו אח בשבילי!!! שלום דאגלס דה סילבה..."

   

  האיומים של זרקו בהודעות ה-SMS באנגלית

  "Tell me now ! If you want to make the dell that I talk white you ??!! Tell me now!! If not, you go down !!! I swear in god!!!"

   

  "You have 5 mint to call my!! If not I come now! And this time not white my fadher!!!"

   

  דה סילבה קיבל את הדרכון, ימריא הערב לאוסטריה

  דה סילבה קיבל היום (ב') בחזרה את דרכונו, אשר הופקד במשטרה בתחילת חקירת הפרשה בשבוע שעבר. בלם הפועל ת"א, שנמכר לזלצבורג האוסטרית, הפקיד 200 אלף שקל במזומן והחתים חמישה ערבים על אותו סכום, בתמורה לקבלת הדרכון ושובו לארץ למתן עדות נוספת בתאריך שייקבע.


  שחקני הפועל ת"א בביהמ"ש. "מקווים שהכל יסתדר" (צילום: עופר עמרם)

   

  הברזילאי ימריא הערב לזלצבורג, שם יצטרף לקבוצתו החדשה ויעבור בדיקות רפואיות. עורך דינו של דה סילבה, אבי חימי, אמר: "סוף סוף הסתיים הסיוט שלו. עכשיו הוא יקבל את הדרכון ויוכל להתחיל לשחק באוסטריה".

   

  דה סילבה, שהגיע לבית המשפט בליווי מספר שחקנים מהפועל ת"א, ביניהם ערן זהבי, אביחי ידין, סלים טועמה, שי אבוטבול וגליל בן שאנן (החמישה היו הערבים שלו), ביקש צו איסור פרסום על פרטי החקירה ושהמשפט יתקיים בדלתיים סגורות. חימי הסביר: "כפי שאף אחד לא רוצה שיפרסמו עליו דברים אישיים, כך גם מרשי. אנו לא מתעסקים ברכילות, אלו דברים אישיים".

   

  בדיון על צו איסור הפרסום נכחו דה סילבה וחבריו לקבוצה, כשמנגד זרקו כבר הועבר למעצר ולכן עורך דינו, ברק כהן, עמד לבד עבורו. בדיון ביקש עורך דינו של דה סילבה איסור על כל פרט מפרטי הסחיטה. לאחר אי הסכמת הצד של זרקו, החליט השופט להוציא את הנוכחים מהחדר ולהמשיך את הדיון בדלתיים סגורות. בסיום אכן הוחלט צו איסור פרסום על פרטי הסחיטה.


  "הפרקליטות ממשיכה בפסטיבל". לירון זרקו (צילום: עופר עמרם)

   

  שחקני הפועל ת"א הגיעו לתמוך בדה סילבה

  טועמה, שהגיע כאמור לתמוך בדה סילבה, אמר: "דגלאס בחור טוב שנקלע לאיזשהו עניין ואנחנו פה כדי לתמוך בו. אנו מייצגים את כל הקבוצה ומקווים שהכל יסתדר בקרוב". זהבי: "זה באמת לא המקום שאנו רגילים להיות בו, אבל ביקשו מאיתנו לבוא ולעזור אז הגענו. מי ביקש שנבוא? מה זה משנה מי. העיקר שדגלאס ייסע לחו"ל וישחק באירופה כמו שהוא רוצה".

   

  ההתפתחות בעניינו של דה סילבה היא במקביל לפתיחת הדיונים בכתב האישום שהוגש בפרשה נגד זרקו, אשר יישאר במעצר עד תום ההליכים. שחקן העבר אמר בכניסתו לאולם: "כרגע אסור לי להגיב, אבל בקרוב יתבררו הדברים. לי אין מה להסתיר, כנראה שלדה סילבה יש".

   

  אביו של זרקו, שלמה, אמר לבנו בכניסה לאולם 'תהיה חזק' ואחרי שפגש מחוץ לאולם את דה סילבה, אמר לתקשורת: "דגלאס בחור נהדר שהפעם טעה.

  אני לא מצטער שאירחתי אותו בביתי ולא שלקח את לירון לירח דבש בברזיל. לצד כל הדברים הטובים, הוא פשוט טעה הפעם".

   

  כהן, עורך דינו של זרקו, אמר: "הפרקליטות ממשיכה בפסטיבל הזה של העצמת החומרה. יש הרבה מאוד כתבי אישום בגין סחיטה באיומים שלא קיבלו את היחס הזה שעכשיו הם דורשים הוצאת צו איסור פרסום. אנחנו כמובן מתנגדים למהלך הזה, אך צריך לשאול את מר דה סילבה איך דברים שהוא הוציא מפיו, עכשיו הוא מבקש שלא יפורסמו. לירון ממשיך להכחיש את כל המיוחס לו".

   

  משפחת זרקו, אגב, מתכוונת לצרף עורך דין נוסף להגנה שלה במהלך המשפט. כנהוג במקרים הללו, ההגנה קיבלה את כל חומר החקירה של המשטרה לאחר סיום הקראת כתב האישום בבית המשפט בראשל"צ. בינתיים, החדשות הטובות למשפחת זרקו הן שאביו של לירון, שלמה, שוחרר ממעצר בית ושהבן לירון קיבל זכאות לבצע שלוש שיחות טלפון נוספות מתא המעצר שלו. ביום חמישי הקרוב יתקיים דיון נוסף בעניינו של זרקו.

   


  פורסם לראשונה 10/01/2011 11:50

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים