שתף קטע נבחר

נתניהו לליברמן: אל תדבר כך על שרי הליכוד

ראש הממשלה התקשר לשר החוץ בעקבות דבריו החריפים של ליברמן. נתניהו דחה את הדברים שאמר ליברמן נגד ה"מתקרנפים" וה"פיינשמקרים" בליכוד, אך נמנע מלגנות את דבריו נגד ארגוני השמאל: "הליכוד מאוחד בצורך לפעול נגד ארגונים הפועלים בדרך בלתי חוקית נגד ישראל"

אכזבה מצפה הבוקר (יום ג') למי שקיווה שראש הממשלה, בנימין נתניהו, יזדעק נגד דבריו של שר החוץ, אביגדור ליברמן, שהגדיר ארגוני שמאל כ"סייעני טרור נטו". נתניהו שוחח אמש עם ליברמן, אך הסתפק בדחיית דבריו של שותפו הבכיר לממשלה נגד שרי הליכוד, ולא אמר מילה על ההתקפה של ליברמן נגד ארגונים בצד השני של המפה הפוליטית.

 


נתניהו דחה את דבריו של ליברמן על בכירים בליכוד, וציין שבמדינה דמוקרטית חשוב לשמור על מגוון דעות: "הליכוד מאוחד בצורך לפעול נגד ארגונים הפועלים בדרך בלתי חוקית נגד ישראל וצה"ל, אך עם זאת יש מגוון של דעות לגבי הדרך לממש מדיניות זו", הדגיש נתניהו. לדבריו, "הליכוד הוא מפלגה דמוקרטית ופלורליסטית, ולא דיקטטורה של דעה אחת. כל שרי הליכוד חרדים ודואגים לביטחון המדינה ולתושביה ולא זקוקים לשם כך לאישור מאיש".

 

ליברמן, שדיבר אתמול בישיבת סיעת ישראל ביתנו בכנסת, תקף בכירים בליכוד, שהתנגדו להצעה לכונן ועדת חקירה פרלמנטרית שתבדוק את מקורות המימון של ארגוני השמאל: "יש פה תופעה של קרנפים למיניהם והתקרנפות בציבוריות הישראלית, ולאו דווקא פה מדובר על השמאל - בהחלט מדובר גם על הימין. כשראיתי אנשים במחנה הלאומי מצביעים יחד עם אחמד טיבי, דב חנין, חנין זועבי - זה מחזה מוזר".

  

"דווקא אותם מתקרנפים במחנה הלאומי, שמוכנים להקריב את כל האינטרס של המחנה הלאומי, הם אשמים בכך שהמחנה הלאומי מעולם לא שלט במדינת ישראל, גם כשניצחנו בבחירות", אמר ליברמן, "הימין מעולם לא הצליח באמת לשלוט ולנסות להעביר את תפישת העולם שלו, להנהיג את המדינה, בגלל אותם

מתקרנפים שכל הזמן מתעסקים רק בדבר אחד - להוכיח כמה הם צודקים ופשוט חבורה שהפכה לחבורת פיינשמקרים שכל מטרתם היא להצדיק את קיומם".

 

ליברמן אמר הדברים בעקבות החלטת הכנסת לאשר ברוב גדול, 41 מול 16, את ההצעה של מפלגתו להקים ועדת חקירה פרלמנטרית לארגוני השמאל. בשמאל האשימו את ישראל ביתנו והימין ב"מקארתיזם" ו"סתימת פיות".

 

אתמול נחשף ב-ynet דו"ח של ארגון "אם תרצו", שצפוי לשמש כאחד ממקורות המידע של ועדת החקירה. לפי הדו"ח, שני ארגונים פרו-פלסטיניים שמקבלים תרומות בין היתר ממדינות ערב, העבירו מיליונים לארגונים ישראלים בשנים האחרונות. הארגונים המותקפים טענו בתגובה כי מדובר ב"דו"ח מופרך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בלי לומר מילה על השמאל. נתניהו
צילום: AFP
לא דיקטטורה. שיחה לליברמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים