שתף קטע נבחר

ח"כ בן סימון רוצה סיעת יחיד: זה הזמן להתגרש

בהודעה שפרסם ח"כ דניאל בן סימון, נאמר כי יפרוש ויקים סיעת יחיד, משום שלא הצליח להביא לפרישת המפלגה מהקואליציה. בן סימון אמר ל-ynet: "אני לא יכול לחיות עם הקואליציה הזאת. המסקנה המתבקשת היא להתגרש. כי הזיווג לא עלה יפה"

מפלגת העבודה הולכת ומתפוררת: חבר הכנסת דניאל בן סימון הודיע בצהריים (יום ג') כי הוא מתכוון לפרוש ממפלגת העבודה ולהקים סיעת יחיד בכנסת. המהלך מצריך את חתימתם של כל חברי הכנסת מהמפלגה, כולל היו"ר אהוד ברק.

 

 

מלשכתו של הח"כ הפורש נמסר: "על פי הצעתו של השר אהוד ברק ויו"ר הסיעה שלום שמחון, בן סימון יזכה למעמד של סיעה עצמאית וכעת הוא פועל להחתמת שאר חברי הסיעה על מסמך הפרישה". בן סימון אמר שיפרוש כי לא הצליח להביא לפרישת המפלגה מהקואליציה.


בן סימון וברק בימים טובים יותר (צילום ארכיון: ירון ברנר)

 

לאחרונה התנפל ברק על בן סימון בישיבת סיעת העבודה, ומתח עליו ביקורת חריפה, על שלא הצביע בעד תקציב המדינה. בן סימון אמר ל-ynet: "זה כבר כמה שבועות שאין בינינו שום קומוניקציה, ובאה ההצבעה על התקציב, ובא ברק ואמר שאי אפשר להמשיך ככה. על פי התקנון, מי שמצביע נגד התקציב, מוצא ממפלגת העבודה. קיבלתי הצעה לפרוש לסיעה עצמאית. אמרתי שזה מקובל. לכן, זה על דעת ברק ושמחון".

 

בן סימון הוסיף כי הוא קיבל אתמול את המסמך המשפטי על הפרישה מהכנסת. "יו"ר הסיעה שמחון חתם על המסמך, אך ברק עדיין לא חתם. הוא צריך לחתום ראשון. אני משתומם מהמהלך הזה. הוא לא יכול להציע לי לפרוש ולהיות אחרון החותמים. שמחון הודיע כי יפעל בכיוון הנכון".

 

על הסיבות לפרישה, הוא הוסיף: "זה כבר כמה חודשים שאני לא רואה עין בעין גם עם הסיעה, וגם עם הקואליציה. נגמרו תקוותי. כיוון שאי אפשר היה לפרוש בקבוצה, החלטתי בעצם להאיץ את המהלך הזה. מפלגת העבודה גדולה עליי בכמה מידות. המיזוג לא עלה יפה, ואני אומר זאת בצער. אני לא יכול לחיות עם הקואליציה הזאת. כל יום שאני יושב בתוכה, ייסוריי גוברים עליי. זו האמת. נכזבו גם תקוותי מנתניהו. האמנתי לו כפי שכל הגורמים המדיניים האמינו לו, וגם אני הגעתי למסקנה שהוא מוליך אותי שולל. המסקנה המתבקשת היא להתגרש. כי הזיווג לא עלה יפה".

 

לגבי המשך דרכו הפוליטית, הוא אמר: "אני לא חושב שזה סוף הקריירה הפוליטית שלי. ייתכן שזו תחילת הקריירה הפוליטית שלי. אין כרגע שום מגעים עם שום מפלגה אחרת, אך אוכל לומר מה שעל לבי".

 

בכירים בעבודה אמרו, כי ברק לא נתן את ברכת הדרך למהלך, אולם יהיה מוכן להיות אחרון החותמים, אם כל חברי הסיעה יחתמו. בעבודה מעריכים כי הסיכויים שכל חברי הסיעה יחתמו הם נמוכים מאוד - ולמעשה הסיכויים שהוא יוכר כסיעת יחיד די קלושים.

 

ראשון הפורשים

בן סימון הוא הראשון מבין מורדי העבודה שנוקט בצעד הזה. מפלגת העבודה איבדה מכוחה, וגם מנבחריה. חברי הכנסת לשעבר אופיר פינס ויולי תמיר פרשו מהחיים הפוליטיים, וגם חלק מהפוליטיקאים שנשארו מחפשים לעצמם מוצא מחוץ למפלגה. השר

 אבישי ברוורמן, שאיים להתפטר מהממשלה לנוכח המבוי הסתום המדיני, הודיע בתחילת השבוע שלא יפרוש לבדו בצעד "דון קישוטי", כדבריו.

 

השר שלום שמחון ניסה להתמנות לתפקיד יו"ר קק"ל, אך לאחר שנבחר - המינוי בוטל על-ידי בית המשפט המחוזי בפתח תקווה ושמחון החליט שלא להתמודד שוב. מי שעוד מחפש מוצא החוצה הוא סגן שר-הביטחון, מתן וילנאי, שהודיע על כוונתו להתמודד על ראשות הקרן הקיימת לישראל, מול היו"ר המכהן, אפי שטנצלר.

 

בינתיים מנסים במפלגת העבודה למצוא מחליף או חיזוק לברק. יו"ר המפלגה לשעבר, עמרם מצנע, נפגש כמה פעמים עם שר הביטחון בחודש שעבר ועל-פי ההערכות במפלגת העבודה רוצים לראות אותו חוזר לפוליטיקה הארצית. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פורש מהעבודה. בן-סימון
צילום: ירון ברנר
בורחים מהעבודה. אהוד ברק
צילום: גיל יוחנן
מומלצים