שתף קטע נבחר

בן-אליעזר לא יחתום: בן-סימון לא יוכל לעזוב

כדי שחבר הכנסת בן-סימון יוכל להקים סיעת יחיד צריכים כל חברי מפלגת העבודה לחתום לו על מסמך. ראשון המסרבים: השר בן-אליעזר

אם ח"כ דניאל בן-סימון חשב שחברי הכנסת של העבודה ייאפשרו לו לעזוב את הסיעה בלי בעיות, הוא טעה ובגדול: שר התמ"ת, בנימין בן-אליעזר, הודיע בצהריים (יום ג') כי הוא אמנם מכבד את החלטתו של חבר הכנסת להקים סיעת יחיד, אך הוא אינו מתכוון לחתום על מסמך המאפשר את העזיבה. 

 

 

בן-אליעזר אמר: "יש לי כלפיו הערכה רבה, אך לא שיניתי את דעתי - המנדט שייך למפלגת העבודה, ולא לי או לאף אחד אחר". על-מנת שבן-סימון יוכל לעזוב את המפלגה, צריכים כל חברי הכנסת של המפלגה לחתום על טופס המאשר זאת.

 

בן סימון אמר בשיחה עם כתבים בכנסת כי המהלך שביצע אינו הפיך, "ההתנגדות של בנימין בן אליעזר לא תמנע אותו. אני אמשיך בדרך עליה החלטתי, שום דבר לא ישנה זאת. אציג את הדברים בפני הסיעה בישיבתה הקרובה ואבקש להתפלג בהסכמה".  

  

הוא שיתף בתחושותיו: "אין לכם מושג מה עובר עלי, כמה קשה לי. זה לא פשוט לי לפרוש מהסיעה. לא תיארתי לעצמי שיהיה כל כך קשה, אולם מהרגע שהצבעתי נגד התקציב והוצעה לי ההצעה להקים סיעת יחיד קיבלתי את החלטתי. נתתי אמון בנתניהו, נתתי אמון באהוד ברק. אנשים שאמרו לי ננסה לתקן את המדינה, נעשה שלום. אבל בניגוד לאחרים אני שמתי לי יעד של זמן כשפג תוקפו, עזבתי. עשיתי את עבודתי, גם כיו"ר סיעה, מתוך אמונה".

 

בכירים בעבודה אמרו מוקדם יותר היום, כי יו"ר המפלגה, אהוד ברק, לא נתן את ברכת הדרך למהלך, אולם יהיה מוכן להיות אחרון החותמים. עכשיו, לאחר שבן-אליעזר הודיע כי לא יחתום, נראה כי מהלך הקמת סיעת יחיד נקלע למבוי סתום.

 

בן-סימון הסביר מדוע הוא רוצה לפרוש מהעבודה. "זה כבר כמה חודשים שאני לא רואה עין בעין גם עם הסיעה, וגם עם הקואליציה. נגמרו

 תקוותי. כיוון שאי אפשר היה לפרוש בקבוצה, החלטתי בעצם להאיץ את המהלך הזה. מפלגת העבודה גדולה עליי בכמה מידות. המיזוג לא עלה יפה, ואני אומר זאת בצער".

 

לדבריו, הוא לא יכול להישאר בקואליציה. "כל יום שאני יושב בתוכה, יסוריי גוברים עלי. זו האמת. נכזבו גם תקוותי מנתניהו. האמנתי לו כפי שכל הגורמים המדיניים האמינו לו, וגם אני הגעתי למסקנה שהוא מוליך אותי שולל. המסקנה המתבקשת היא להתגרש. כי הזיווג לא עלה יפה", אמר בן-סימון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן-אליעזר. לא חותם
צילום: צפריר אביוב
מומלצים