שתף קטע נבחר

"התאהבתי בביאליק אהבת נפש"

המשורר והסופר יקיר בן-משה כתב אגדה לכל הגילאים, וחיכה במשך שנים למאייר שילווה אותה. במסגרת עבודתו בבית ביאליק, הוא שואב השראה מהמשורר הלאומי ונהנה לעבוד בבית של אחר

יקיר בן-משה, משורר וסופר המשמש במשך עשור כעורך הספרותי של בית ביאליק, פרסם לאחרונה ספר ייחודי וחדש, "גני הזהב של סנקטפו", אגדה מאויירת לכל הגילאים.

 

"הספר נולד מתוך מפגש עם ילד, לו סיפרתי סיפור על עיר שמפתה אנשים לבוא אליה", מספר בן-משה. "כתבתי את הסיפור לפני שש שנים, וחיפשתי במשך זמן רב את המאייר הנכון. קראתי המון ספרי ילדים כדי לעמוד על החיכוך הזה, בין מילה לאיור".

 

 

את הספר איירה דנה דרויש, באיורים עדינים שצוירו באווירה גותית ויוצאת דופן. "כשראיתי את האיורים של דנה, הנשימה נעתקה. זה התאים לסיפור באופן מושלם", הוא מספר.

 

בן-משה נולד ב-1973 בתל אביב. שיריו הראשונים ראו אור ב-1996 ותורגמו לשפות זרות. ב-2003

ראה אור קובץ שיריו הראשון, "בכל בוקר מקריח לפחות אדם בלונדיני אחד" בהוצאת "עם עובד", אשר זיכה אותו בפרס שר התרבות למשוררים בראשית דרכם. ספר השירים השני שלו, "תנשום עמוק, אתה נרגש", ראה אור ב-2009 בהוצאת 'כרמל'".

 

עיקר עיסוקו של בן-משה הוא עריכת תוכניות הספרות בבית ביאליק. במסגרת עבודתו מקיים מאות ערבי נושא והשקות למיטב היוצרים הספרותיים הפועלים כיום בישראל.

 

בן-משה הינו בוגר כיתת השירה "הליקון" ונמנה בין עורכי ספרי השירה של ההוצאה. כמו כן, הוא נושא בתפקיד העורך הספרותי לפרויקט "שירה על הדרך" מטעם עיריית תל אביב-יפו, במסגרתו נבחרו עשרות שירים שהוצגו על גבי שלטים בשדרות העיר, בתחנות האוטובוסים ובמקומות ציבוריים נוספים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן-משה. הספר נולד מתוך מפגש עם ילד
צילום: רותם פלדנר
איוריה של דרויש: "גני הזהב של סנקטאפו"
איור: דנה דרויש
לאתר ההטבות
מומלצים