שתף קטע נבחר

המפכ"ל על הסגרת אברג'יל: מאבק שקצר הצלחה

שעות ספורות אחרי ששני האחים הועברו במטוס לארצות-הברית, הביע רב-ניצב דודי כהן שביעות רצון ממיצוי הדין עם שניים מבין ראשי הפשע בישראל. "התפישה שלנו היא שפעילות ארגוני הפשיעה מתבצעת על פני הגלובוס כולו", אמר

בזמן שהאחים מאיר ויצחק אברג'יל עושים דרכם לארצות-הברית, אליה הוסגרו בצהריים, הביע הערב (יום ד') מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, שביעות רצון מהאופן שבו הסתיים ההליך המשפטי נגד השניים. 

 

"בחקירה זו באו לידי מיצוי מלא יכולותיה של משטרת ישראל בתחום המודיעין, הטכנולוגיה והחקירות. מדובר בהמשך רצוף של המאבק בארגוני הפשיעה, שקצר הצלחות רבות בשנים האחרונות", אמר כהן.

 

 

הטסתם של האחים אברג'יל לארצות-הברית, שם הם נאשמים במעורבות ברצח סוחר סמים, הלבנת הון, סחר בסמים והשתייכות לארגון פשע, נערכה במבצע סודי שהחל בשעות הבוקר. מחוץ לכלא איילון המתינו בני משפחותיהם, שלבסוף התאכזבו כשהרכב שהסיע אותם מהמקום לנתב"ג חלף על פניהם במהירות, מבלי שהצליחו להחליף עמם מילות פרידה.  


האחים אברג'יל בדרכם למטוס. המפכ"ל מרוצה (צילום: דוברות המשטרה) 

 

"ההסגרה מהווה מהלך משלים לחקירה שנמשכה מספר שנים, כל זאת בהמשך לתפישה שפעילות ארגוני הפשיעה מתבצעת על פני הגלובוס כולו", אמר המפכ"ל. הוא ציין גם כי "הסגרה זו הייתה פרי מאמץ משותף של כלל גורמי אכיפת החוק: משטרת ישראל, הפרקליטות ומערכת התביעה האמריקנית".

 

בראיון ל-ynet זמן קצר אחרי המראתו של בעלה, מתחה רעייתו של מאיר אברג'יל, רינת, ביקורת על הרשויות והאחראים הישראלים במקום. "אני מאוד מאוכזבת. אני יודעת שהשב"ס רצו לתת לו לראות אותנו, אבל זו היתה הנחיה של האמריקנים. כואב לי שמדינת ישראל מתבטלת בפני האמריקנים והיום התנהגו אליי בצורה לא אנושית".

 

היא המשיכה בהאשמות כלפי הרשויות בארצות-הברית, שדרשו זה זמן רב את הסגרתו של בעלה וגיסה. "מי שבעצם התווה את ההנחיות היום הם האמריקנים, שבודדו אותו ודאגו לכך שלא יודיעו לי שהביקור מבוטל. אני כועסת גם על השב"ס שיכלו להתקשר אליי. כל ההתנהגות הזאת של הרשויות זו אטימות לב וחוסר אנושיות מזעזע. זה הכאב הכי גדול שלי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המפכ"ל דודי כהן. "קצר הצלחות רבות"
צילום: מתי אלמליח
מאיר אברג'יל. בלי לומר מילה
באדיבות מערך דובר משטרת ישראל
באוויר. מטוסים של האחים אברג'יל, בדרך לארה"ב
באדיבות מערך דובר משטרת ישראל
מומלצים