שתף קטע נבחר

הימין נגד אזרחים

בעולם לחמו הדמוקרטים וביטלו את הפשיזם, אך בכנסת ישראל המכהנת - היצר לחסל את האחר גובר על ההיגיון ומנצח את הדמוקרטיה

באמת שאנחנו "דמוקרטיה" יוצאת דופן, בה הכנסת במקום לברך על פעילות של חוגים אזרחיים, הפעילים למען זכויות אדם, היא מטילה בהם דופי ומחליטה לחקור אותם. אולי זה מתרחש משום שחלק מחברי הכנסת לא הקדישו מחשבה לפירוש המושג "זכויות אדם", ולא הבינו כי עניים הם אדם, וגם בדואים הם אדם, וגם נשים הן בני אדם. התהליך המתרחש בכנסת ישראל מעורר אימה ופחד.

 

 

חברי כנסת מהימין לא נזעקו ולא נרעשו ולא חקרו כשמנהיגי תנועת ההתנחלות אספו כספים מנוצרים אוונגליסטים פונדמנטליסטים, המשוכנעים שפעילות המתנחלים לבניית "בית המקדש" תזרז את בוא המשיח, שלאמונתם הוא ישו אבי הנצרות. העובדה הזאת לא מטרידה את המתנחלים, שנוח להם להתעלם מהעובדה שמפעלם בכל זאת קצת מוזר, לאור העובדה ששיתוף הפעולה הזה אמור להביא בכלל להתנצרותנו.

 

נדמה שחברי הכנסת בליכוד ובישראל ביתנו לא מודעים לאופי השיטה שעל פיה הם פועלים נגד ארגוני זכויות האדם, הנקראים בפיהם "שמאל". לעתים נדמה לי, בהאזיני להערותיו של יו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין, שהוא נותר הדמוקרט האחרון בשלטון הנוכחי. יש אולי עוד כמה דמוקרטים בימין, אבל הם שותקים.

 

בעולם לחמו הדמוקרטים וביטלו את הפשיזם ואת השלטון הטוטליטרי, אך בכנסת ישראל המכהנת היצר לחסל את האחר, היצר להשליט את שיטתנו ושלטוננו כי אנו הרוב (המבטא חוסר הבנה של מהות הדמוקרטיה) גובר על ההיגיון ומנצח את הדמוקרטיה. "אנו השלטון, אנו הרוב! מי אתם שתגנו על זכויות האדם והאזרח", "מי אתם שתבקרו את השלטון הנבחר או את הימין", "אנחנו הציונים האמיתיים, אנו יודעים מה טוב ומה נכון לאזרחי ישראל", אנו האנשים המאמינים ב"חופש", ב"חירות" וב"דמוקרטיה", האמנם?

 

מי שמבזה יחידים ועמותות המתארגנים למען זכויות האזרח, כל אזרח, זכויות האשה, זכויות פליטים - אינו לוחם למען חופש, חירות ודמוקרטיה - הוא הקברן שלהם. במדינות דמוקרטיות מתוקנות מעודדים את האזרח להיות ער ופעיל למען הקבוצות החלשות בחברה, לא מנצלים כוח פרלמנטרי כדי לגדוע פעילות אזרחית למען אזרחים, כפי שמתרחש במקומותינו. חברי הכנסת בקואליציה והשותפים השקטים שלהם באופוזיציה נלחמים על כיסאם, למען המשך היותם חברי-כנסת.

 

המואשמים בשמאלנות תתעוררו!

איזו חברה יש לנו אם לשנורר בעולם למען מפלגות הנמצאות בשלטון זה בסדר וכשר ואפילו ראוי לקריאות הידד, ואילו לאסוף כספים ולהתפנות בדאגה לעזור לחלשים שבחברה זה "שמאל" שיש לחסל. האם זה היסוד הפוליטי והחברתי של מדינת ישראל? אוי לבושה אם בישראל סחר בנשק הוא מקור לגאווה בשעה שעזרה הדדית, כבוד אנושי כלפי כל אזרח זה "שמאל שיש למגר".

 

בכנסת המכהנת יש רוב שמצפה מהאזרח לבצע הוראות ולשתוק. לציית. ואם האזרחים מבקרים או מתקוממים, יש כבר חברי הכנסת שיבדקו את התנהגות האזרחים ומעשיהם.

 

עכשיו הגיע הזמן שכל אלה המואשמים ב"שמאלנות" יקומו ויתעוררו. הרבה רעל הוזרק לוורידי הדמוקרטיה הישראלית על ידי רבנים ורבניות, מתנחלים ואופורטוניסטיים.

 

עלינו לחזור לעקרונות היסוד - "קום התנערה עם חלכה.." כי יש הרבה כוח ותבונה באותו שמאל שחברי כנסת מתארגנים לצאת ל"צייד" נגדו. ולכן במוצאי שבת הקרובה חיוני שכל שוחרי זכויות האדם יבואו ויתייצבו ויודיעו לכנסת: אנחנו הריבון.

 

למאמר זה ניתן להגיב רק בעמוד הפייסבוק של ynet

 

לפנייה לכתב/ת
שולחן הממשלה בכנסת. ארכיון
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים