שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  קרית גת נערכת: אינטל רמזה על עוד מפעל בעיר

  בכירים בקרית גת טוענים, כי מנכ"ל אינטל ישראל הציעה לראש העיר להיערך עם עתודות קרקע מדרום למפעל הקיים של החברה. באינטל מבהירים: מפעל נוסף בישראל - רק אחרי 2015

  אינטל מתכננת הקמת מפעל נוסף בקרית גת? גורמים בכירים בעיריית קרית-גת מסרו כי בוועדת ההיגוי שהתקיימה השבוע עם אנשי החבאה, אמרה מנכ"ל אינטל ישראל, מקסין פסברג, לראש העיר, אבירם דהרי, כי על העירייה להיערך עם עתודות קרקע דרומית למפעל השני הקיים היום בקרית-גת. בכך, טוענים בעיריית קרית גת, רמזה פסברג כי אם אינטל תחליט על הקמת מפעל נוסף בישראל, בעוד כארבע שנים, הוא צפוי לקום בעיר.

   

   

  מפעל אינטל השני בקרית-גת מתרחב מאוד בתקופה זו באמצעות קו ייצור חדש, בסיוע מענקים של מרכז ההשקעות הישראלי. עובדים רבים נשלחו להשתלמויות בחו"ל כבר לפני מספר חודשים, ופסברג עצמה יצאה לארה"ב כדי לעמוד מקרוב על מהלכי ההקמה של קו הייצור החדש.

   

  כבר בשנת 1996, כשמנכ"ל מפעלי אינטל בישראל היה דוב פרומן, ובגבעות החשופות באזור התעשייה החדש של קרית-גת רק החלו עבודות התשתית להקמת המפעל הראשון fab 18, אמר פרומן במסיבת עיתונאים שהתקיימה באזור, תוך שהוא מצביע על גבעות רחוקות יותר: "פה בקרית-גת יוקמו שלושה מפעלי אינטל, בזה אחר זה". באותה תקופה הדבר נשמע בגדר חזון רחוק, אולם נראה כי פרומן ידע ועוד איך על מה הוא מדבר.

   

  עד כה הוקמו במקום שני מפעלי ענק. המפעל השני, fab 28, משתכלל ומתפתח כיום, בעוד המפעל הראשון נמכר לחברת מיקרון העולמית.

   

  מסביב למפעל אינטל הוקמו תשתיות כבישים ומערכות גישה, בעלות של 300 מיליון דולר. כמו כן הוקמה תחנת כוח חשמל פרטית של אינטל, ומתקן מודרני למחזור מים, שנועדו לשרת מפעלי ענק. לפיכך, סבורים בקרית גת, ההיגיון הבריא אומר כי המפעל הבא של אינטל יוקם אף הוא באזור זה.

   

  שטחים חקלאיים יוסבו להרחבת התעשייה

  גורמים באינטל מסרו כי עד שנת 2015 לא צפוי לקום מפעל נוסף בישראל. במידה וישראל תהיה המקום המועדף להקמת מפעל נוסף של החברה, בחברה ישאפו שלא להרחיק אותו מהמתקנים הקיימים בקרית-גת.

   

  בעיריית קרית-גת נמצאים בימים אלו בעיצומם של תהליכי העברת אדמות חקלאיות מהמועצות האזוריות השכנות, שפיר, יואב ולכיש. ועדת חקירת גבולות שהקים שר הפנים, אלי ישי, כבר החלה את דיוניה בעניין, לאור בקשת העיר להתרחב על חשבון אדמות חקלאיות.

   

  כאשר תועברנה האדמות לקרית-גת, היא תצטרך לעשות שינויי ת.ב.ע לשטחים אלה, ולהכשירם להקמת מפעלים נוספים. את רמיזתה המפורשת פסברג - לוקחים בעיר הדרומית ברצינות רבה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים