שתף קטע נבחר

צילום: AP

בלגן תיקים בממשלה: ישי רוצה את תיק הרווחה

התפרקות מפלגת העבודה מובילה לסבב תיקים בממשלה. ראש הממשלה פותח במשא ומתן קואליציוני עם סיעת העצמאות של ברק. אנשיו ייפגשו עם השר שמחון, שכנראה ישודרג לתיק התמ"ת, ועם ח"כ וילף. שר הפנים ישי לוטש עיניים לתיק הרווחה

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק תפרו את המהלך הפוליטי של התפרקות מפלגת העבודה, שנחשף ב-ynet, אך לא לקחו בחשבון שעוד כמה מפלגות ירצו ליהנות מהשלל - כיסאות השרים שהתפנו. שר הפנים אלי ישי, שאולי מבקש להתנער מהתפקיד שאותו מילא - לפי מבקר המדינה - באופן כושל ביותר, מבקש כעת לקבל לידיו את תיק הרווחה.

 

 

שר הרווחה הנוכחי, יצחק (בוז'י) הרצוג, התפטר בצהריים, ואחריו מתפטרים בזה אחר זה השרים אבישי ברוורמן ובנימין בן אליעזר. את מקומם ימלאו חברי הכנסת שפרשו עם ברק: סגן שר הביטחון מתן וילנאי, עינת וילף ואורית נוקד. כפי שהדברים נראים כעת, שר החקלאות שלום שמחון ישודרג לשר התמ"ת במקום בן אליעזר.

 

נתניהו כבר פנה לסיעתו החדשה של ברק, "העצמאות", וביקש לפתוח במשא ומתן קואליציוני. אנשיו של ראש הממשלה ייפגשו קודם עם השר שמחון ועם ח"כ וילף. שמחון כבר הביע בעבר את רצונו להתמנות לשר אוצר, ותיק התמ"ת הוא התיק הכלכלי הבכיר לאחר האוצר.

   

יו"ר הכנסת ראובן ריבלין הודיע לנשיאות הכנסת שיש להיערך להודעה על חילופי תיקים מטעם הממשלה ביום רביעי.

על פי תקנון הכנסת, רשאית הממשלה להודיע על חילופי תיקים ללא התרעה מוקדמת. באופן פורמלי בלבד, הקואליציה בראשות נתניהו תקיים מגעים עם שתי הסיעות שהתפצלו - שמונת חברי העבודה, וחמשת חברי העצמאות של ברק.

  

בקואליצייה אומרים שבשלב זה לא מתנהל משא ומתן עם סיעת האיחוד הלאומי, שעשויה לתגבר את קואליציית נתניהו. שניים מחברי הסיעה, אורי אריאל ויעקב כץ (כצל'ה), מוכנים לבחון הצטרפות, בעוד אריה אלדד ומיכאל בן ארי מתנגדים לכך בתוקף.

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ימשיך בביטחון. הדיל של ברק ונתניהו
צילום: גיל יוחנן
ישודרג לשר? מתן וילנאי
צילום: גיל יוחנן
ישאיר את השריפה מאחור? ישי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים