שתף קטע נבחר

חשד: הפעילו נערת פיתוי כדי לסחוט עסקן חרדי

שני בכירים בעמותת "מאיר פנים" חשודים כי ניסו לסחוט את דודי זילברשלג. האמצעים: דוגמנית שהתחזתה לאמריקנית עשירה ואסירת תודה, ומצלמות נסתרות בחדר בית המלון. אתמול פורסמה הפרשה, אך אחרי כמה שעות הוצא צו איסור פרסום. הערב שוב התיר שופט לפרסם את הפרטים

אחרי ששופט בית המשפט המחוזי בירושלים אסר לפרסם את הפרשה, כמה שעות לאחר שהיא פורסמה, שוב התיר הערב (יום ג') אותו שופט לפרסם כי העסקן החרדי, דודי זילברשלג, נסחט. במרכז פרשת הסחיטה דוגמנית ששימשה כנערת פיתוי, עמותות חסד ובית חולים מסעירה את הרחוב החרדי בירושלים.

 

 

זילברשלג, מבכירי העסקנים בציבור החרדים, חבר דירקטוריון בבית החולים ביקור חולים בעיר הגיש לפני כמה שבועות תלונה לתחנת המשטרה בגין ניסיון סחיטה. המשטרה חושדת כי שני בכירים בעמותת מאיר פנים, פרץ הירשנבוים ודודי רוט, ניסו לסחוט את זילברשלג, האחראי בין היתר על התרומות לבית החולים, ומחזיק במספר רב של עמותות.

 

בין רוט והירשנבוים לזילברשלג קיים סכסוך עתיק יומין שעיקרו שליטה בעמותה מאיר פנים, שהקים זילברשלג לזכר בנו. הוא עצמו פוטר מהעמותה לאחר שלדבריו, הירשנבוים ורוט השתלטו עליה. זילברשלג מנהל מסכת של תביעות נגד השניים, ועל פי החשד זה היה המניע לסחיטה.

 

המשטרה חושדת שכדי לגרום לזילברשלג להסיר את התביעות פנו השניים לחוקר פרטי, בועז נחמיה, ותכננו לטמון לו פח. נחמיה נעזר בחוקר מאזור תל אביב, דוד שיידר, שרתם למשימה את הדוגמנית והשחקנית תום דרום (25) ששימשה כנערת פיתוי.

 

על פי החשד, דרום התחזתה לבת עשירים אמריקנית מלוס אנג'לס, יצרה קשר עם זילברשלג וביקשה להיפגש עימו בלובי בית מלון קראון פלאזה בירושלים, כדי להודות לו באופן אישי על תרומה משמעותית שקיבל בן משפחתה.

 

קפה ועיסוי במלון

הדוגמנית נפגשה עם זילברשלג כמה פעמים ואף מסרה לו אלפי דולרים במזומן והורתה לו לעשות בהם כראות עיניו. בפגישתם השלישית ביקשה ממנו לעלות עמה לחדרה כדי שתוכל לתת לו מתנה - תמונה כבדה. בחדר התקינו החוקרים הפרטיים מצלמות נסתרות, שתיעדו את הדוגמנית שלכאורה פיתתה את זילברשלג. היא הכינה לו קפה וכיבדה אותו בעיסוי.

 

כמה ימים לאחר האירוע יצר מקורבם של רוט והירשנבוים קשר עם זילברשלג באמצעות מסרונים ושלח לו תמונה "מפלילה" מהזירה. האיום היה ברור - אם לא יוסרו התביעות התמונות יפורסמו ברבים.

 

זילברשלג לא נכנע לסחיטה ותלונתו הביאה למעצרם של שני החוקרים הפרטיים. שיידר נעצר לשלושה ימים ונחמיה בילה עשרה ימים במעצר, לפני ששוחררו בתנאים מגבילים. החוקרים הובילו את השוטרים לדוגמנית ולקב"ט המלון שנעצר גם הוא בחשד שידע על הפעילות. רוט והירשנבוים שהו בחו"ל במהלך רוב החקירה אך נעצרו ונחקרו בנתב"ג עם חזרתם ארצה, ושוחררו בתנאים מגבילים.

 

עורך הדין רועי פוליטי, המייצג את החוקר הפרטי בועז נחמיה, מסר בתגובה: "נחמיה איננו קשור לסחיטה, אם הייתה כזו. הוא נשכר לבצע עבודה וביצע אותה מבלי לעבור עבירות פליליות. החלקים המבישים של הסיפור שייכים לאחרים".

 

"בשלב הבא ישלחו מתנקש"

זילברשלג עצמו סיפר ל-ynet על תחושותיו לאחר התפוצצות הפרשה. "אני מתוסכל. בשנים האחרונות הייתי בלם שניסה לייצג את החברה החרדית מול מעשים שלא יעשו, לנסות להסביר ולסנגר. והנה אני מוצא את עצמי מקטרג על אנשים בדיוק מאותה עדה".

 

לטענת זילברשלג, הפרשה הנוכחית היא רק קצה הקרחון של ניסיונות הסחיטה. "מדובר באיומים שנמתחים על פני שלוש שנים. כשאלו לא צלחו ניסו להשחיר את פניי בחברה ולפגוע בדבר היקר לי מכל – הקשר המשפחתי, הילדים. מה יכול להיות גרוע מזה? השלב הבא זה לשלוח מתנקש".

 

זילברשלג סיפר על פגישותיו עם הדוגמנית שטמנה לו פח. "היא צלצלה, אמרה שאביה טופל בצורה מאוד טובה לפני שנים ויש לה בני משפחה מלוס אג'לס שרוצים לתרום מחלקה שלמה לבית החולים. מדובר בבחורה אינטליגנטית, הכינו אותה כראוי והיא ידעה עליי הרבה דברים". לדבריו, הוא התחיל לחשוד רק בפגישה השלישית: "היא הזמינה אותי לחדרה במלון כי הייתה לה תמונה גדולה שהיא ביקשה להעביר לי. השארתי כמיטב המסורת החרדית חריץ בדלת אך זה הרגע בו שגיתי. אני סובל ממחלה אשר מקשה על הליכתי. היא הכינה לי קפה וסיפרה לי שהיא מומחית לעיסויים ברגל".

 

זילברשלג מבקש לנצל את ההזדמנות להעביר מסר: "למי שנמצא בהליך סחיטה אסור להיכנע. סחיטה זה דבר נצחי וכניעה אולי תביא רגיעה זמנית אבל הדרך היחידה לטפל בסוג פשיעה כזה הוא להגיע לרשויות".

 

החשודים מכחישים

רחלי איבנבוים, מנכ"לית ארגון "מאיר פנים, מסרה בתגובה: "אנו ניזונים ממידע אך ורק מאמצעי התקשורת ואין לנו כל מעורבות שהיא בנושא. אנו מבקשים להזהיר מכל פגיעה בארגון ובאנשים להם הוא מסייע מדי יום. מאיר פנים מאכילה, מסייעת ועוזרת מידי יום לעשרות אלפי נזקקים בישראל, זו המשימה שלשמה כולנו כאן ובה נמשיך ונתמיד. נושא הפרשה אינו קשור לפעילות הארגון ובקשתנו היא להמשיך ולאפשר לארגון, שעומד בכל אמות המידה של שקיפות ניהולית להמשיך ולעזור מדי יום לנזקקים, בלי הסחת דעת ובלי פגיעה".

 

עורכי הדין אורי קידר ואמיר ברק, המייצגים את הירשנבוים, אמרו בתגובה: "למר הירשנבוים אין כל קשר או מעורבות לפרשה האמורה, ואנו מצרים על הניסיון להכפיש את שמו ולהשחיר את פניו. מר הירשנבוים הוא איש עסקים מכובד ביותר בארץ ובעולם ופילנתרופ יוצא דופן, שמקדיש את חייו לסיוע לעשרות אלפי נזקקים בישראל. בניגוד גמור אליו, המתלונן הנו אדם בעל חובות עצומים שהוליך שולל עשרות אנשים, צבר לעצמו אויבים רבים, וכעת גם נתפס בקלקלתו בהתנהגות שאינה הולמת את ערכי המוסר של המגזר אליו הוא משתייך. על רקע כל אלו מנסה המתלונן להסיט את אור הזרקורים מהחשדות הכבדים נגדו, כפי שפורסמו לאחרונה באמצעי התקשורת השונים, ולצורך כך לא בחל בהגשת תלונת שווא".

 

עורך הדין ואתורי צבי, המייצג את הדוגמנית המפתה, אמר: "היא למעשה קורבן בפרשה. היא ביצעה עבודה חד פעמית אצל חוקר מוסמך, ששכר אותה בשל כישוריה במקצועה כשחקנית. החוקר הציג בפניה מצג לפיו היא אמורה לבצע עבודת תחקיר לצורך חשיפת שחיתות. לא היה לה מושג מי הזמין את העבודה ולא היה לה מושג שיעשה שימוש לא חוקי בעבודה שנעשתה על

ידה כך שבפועל למעשה היא נוצלה והיא נפגעת נוספת בפרשה. אני מצר על החלטת בית המשפט, מפני שפרסום שמה מסב לה נזק נוסף מעבר לעובדה שהיא למעשה גם קורבן בפרשה שנוצלה".

 

עורך הדין, דודו ג'והן, המייצג את זילברשלג מסר: "מדובר בקצה קרחון של פרשיה כוללת, במאבק מכוער שמנהלים האנשים האלה כנגד זילברשלג כדי להוציא אותו מהשליטה בארגון שהוא הקים לזכר בנו המנוח. לאחר שכל הניסיונות הקודמים לגרום לו לוותר על התביעות שלו נכשלו, מכיוון שהוא לא נכנע לניסיונות הסחיטה הקודמים אז הפתרון האחרון היה אותו ניסיון סחיטה. ברגע שזה קרה ההמלצה שלי אליו הייתה ללכת למשטרה ולהתלונן. הסיפור מהווה חציית קו אדום ומזכיר התנהלות מאפיה. אני שמח שדודי שמע לעצתי והתלונן במשטרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דודי זילברשלג. נסחט
צילום: רונן בוידק
מומלצים