שתף קטע נבחר

בריטניה: מלון ישלם פיצוי לאחר שהפלה הומואים

בני הזוג מרטין הול וסטיבן פרדי יפוצו בידי בעלי מלון קטן, שלא התירו להם לקבל חדר זוגי מנימוקים דתיים. השופט: הגישות החברתיות השתנו ב-50 השנים האחרונות

בית המשפט הבריטי אמר "לא" לאפליה על רקע נטייה מינית במלון. פטר והייזלמרי בול, בעלי מלון בקורנוול שבבריטניה, ישלמו 3,600 ליש"ט פיצוי לבני זוג שלא הורשו לקבל חדר זוגי, בשל היותם גברים. כך קבע בית משפט במחוז בריסטול בממלכה.

 

  • רוצים לדבר על זה? כנסו לעמוד ynet בפייסבוק

 

ה"דיילי טלגרף" הבריטי פירסם כי תחילתו של הסיפור לפני מעט יותר משנתיים, אז ביקשו בני הזוג מרטין הול וסטיבן פרדי לשכור חדר במלון הקטן. לאחר שסורבו - הם תבעו את בעלי המלון בסכום של 5,000 ליש"ט, בטענה כי הופלו על רקע נטייתם המינית.

 

הבעלים, בני הזוג בול, טענו בבית המשפט כי הסירוב נבע מעמדתם זה שנים, לפיה אין לאפשר למי שאינם נשואים לינה במיטה זוגית – בין אם מדובר בזוג גאה או הטרוסקסואלי. לדבריהם, המדיניות הזו תקפה במלון מאז שרכשו אותו ב-1986. עוד טענו כי הדבר מבוסס על אמונתם לגבי מוסד הנישואים ולא נוגע כלל לנטייה מינית.

 

בול אמרה בבית המשפט: "מקובל עלינו שהתנ"ך הוא מילותיו החיות של האל, ואנו מעודדים לנהוג על פיו ככל יכולתנו. יש לנו דרך פעולה עם אנשים ואין לנו כל כוונה לפגוע, אנחנו משתדלים להיות אדיבים ככל האפשר". עורך דינם טען כי ללא הגנת בית המשפט – הם לא יוכלו להמשיך לנהל את המלון.

 

המלון הסכים לכלב - לא לזוג הגברים

בני הזוג טענו כי כלל לא היו מודעים לאותה מדיניות כאשר הזמינו את החדר בשיחת טלפון, וכי הם הופתעו לגלות על כך רק עם הגיעם למקום, כאשר התבשרו כי ההזמנה לא תכובד.

 

המאבק הזה קיבל גם פנים עקרוניות וזכה להתעניינות, כאשר במהלך המשפט הנתבעים קיבלו סיוע מארגון נוצרי, בעוד התובעים מקבלים רוח גבית מהמועצה לשיוויון וזכויות אדם בבריטניה.

 

בהכרעתו כתב השופט כי הגישות החברתיות בבריטניה השתנו ב-50 השנים האחרונות. "אנחנו חיים היום בדמוקרטיה פרלמנטרית שבה מתקבלים חוקים. זה בלתי נמנע שהחוקים – מעת לעת – יהיו מנוגדים לאמונות עמוקות של אזרחים וחלקים מהחברה, מפני שהם משקפים את הגישה החברתית והמוסרית בעת חקיקתם". הוא ציין כי בשנים האחרונות חלו שינויים בגישות החברתיות וכי מדור לדור חלים שינויים כאלה, במה שבעבר כלל לא היה מוטל בספק.

 

התובעים פרדי והול אמרו כי הם מאוד מרוצים מפסיקת השופט. "כאשר הזמנו את החדר רצינו לעשות מה שאלפי זוגות אחרים עושים בכל סוף שבוע – לקחת חופשה ולהירגע", אמרו. "וידאנו שהמלון מוכן שנביא את הכלב שלנו, אבל לא שיערנו שב-2008 נצטרך לוודא שאנחנו רצויים בעצמנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא לאפליה: שני גברים במיטה
צילום: Index Open
מומלצים