שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  החשוד ברצח בת זוגו בירושלים - סוכן משטרתי
  בית המשפט התיר לפרסם כי החשוד ברצח בת זוגו שרית זיקרי-בנית הוא איציק אדרי, עבריין בן 36 שהועסק בחודשים האחרונים כסוכן משטרתי. לפי החשד הוא חנק אותה, הסתיר הגופה בשטיח במרפסת וכתב לילדיה הודעות טקסט בשמה כדי שלא יחשדו. המשטרה מסרה לבתה תכשיטים שנגנבו על-ידו לפי החשד

  החשוד ברצח תושבת שכונת גילה בירושלים, שרית זיקרי-בנית , הועסק בחודשים האחרונים כסוכן משטרתי - כך התיר בצהריים (יום ד') לפרסום בית משפט השלום בירושלים. מעצרו של החשוד, תושב בית שמש בן 36 שהיה בן זוגה של הנרצחת, הוארך בחמישה ימים בהסכמת הצדדים. לפי החשד הוא חנק אותה למוות במהלך ריב, גלגל את גופתה בשטיח והסתיר במרפסת. לילדיה הוא אמר כי יצא עמה לחופשה, ושלח להם הודעת טקסט בשמה - עד שגופתה נמצאה אחרי חמישה ימים.

   

   

  החשוד, איציק אדרי, מוכר למשטרה מעבירות אלימות וסמים. בעבר אף ריצה עונש מאסר לאחר שהיכה את אשתו. בחודשים האחרונים הוא הועסק כסוכן משטרתי, והביא להפללתם של שלושה עבריינים שניסו לסחוט ולפגוע בקבלן ירושלמי. על פרשה זו הוטל צו איסור פרסום.


  החשוד איציק אדרי. אותר במכונית של הנרצחת (ארכיון: נועם מושקוביץ)

   

  בתה של הנרצחת זומנה הבוקר למשטרה, שם נמסרו לה הפרטים על החשוד ברצח. המשטרה גם העבירה לה תכשיטים שהיו שייכים לאמה ונגנבו לפי החשד על-ידי החשוד.

   

  אדרי ניתק ביום ראשון שעבר את הקשר עם מפעיליו במשטרה, ובמקביל התלוננו ילדיה של זיקרי-בנית על היעלמותה. בתה הבכורה סיפרה כי אדרי טען שנסע עמה לצימר, אך היא לא ענתה לה כשהתקשרה ורק שלחה הודעות טקסט.

   

  שביתת רעב במעצר

  בעקבות זאת, הורה מפקד מחוז ירושלים, ניצב אהרון פרנקו, למפקד היחידה המרכזית בירושלים, ניצב-משנה שמשון נחום, להקים צוות חקירה מיוחד לאיתור הנעדרת והסוכן. ביום שני שעבר אותר אדרי כשהוא מסתתר ברכבה של הנרצחת באזור

  בית שמש. הוא הוביל את המשטרה לגופתה של זיקרי-בנית, שנמצאה יום לאחר מכן במרפסת ביתה בירושלים.

   

  אדרי הכחיש את מעורבותו ברצח, והוא סירב להגיע היום לדיון בבית המשפט, במחאה על התנאים בבית המעצר. פרקליטו, עו"ד חנן רובינשטיין מהסנגוריה הציבורית, אמר כי "למרות סופו הטראגי של האירוע, לא מחויב המציאות שאירע

  שם רצח. יש עבירות נוספות בחוק העונשין, כגון הריגה". הוא הוסיף כי מרשו פתח בשביתת רעב על רקע היחס שקיבל במעצר: "בין היתר, ידיו נאזקו מאחורי גבו, התא לא היה נקי ויש לו טענות על האוכל שקיבל".

   

  חוקר מפלג תשאול ביחידה המרכזית של ירושלים, רב-סמל מתקדם עודד יניב, סיפר על התקדמות החקירה ומה אירע בבוקר הרצח. "אנו נמצאים בישורת האחרונה של החקירה", עדכן רס"מ יניב.

   

  לדבריו, "מחקירת החשוד וממצאים שנמצאו בזירה עולה כי בבוקר הרצח התגלע ויכוח בין שני בני הזוג. החשוד טוען כי האשה תקפה אותו, אך לא נמצאו כל סימנים על גופו שיאוששו טענה זו. כמו כן, הוא טען שהיא אמרה דברים פוגעים שגרמו לו לאבד עשתונות".

   

  רס"מ יניב סיפר כי אדרי המתין עד שהילדים יצאו מהבית ואז היכה וחנק אותה למוות. "הוא גלגל את הגופה בשטח וטמן אותו תחת חפצים אישיים במרפסת". חוקר מפלג תשאול הוסיף כי לפני שעטף את גופתה של בניתה בשטיח, הסיר ממנה אדרי את תכשיטיה ומכר אותם. "החשוד ביצע שורה של עבירות שמטרתם לטשטש ראיות".

   

  המשטרה: לא מדובר בוויכוח חריג 

  במשטרה ציינו כי הוויכוח שפרץ בין בני הזוג והוביל בסופו של דבר לרצח, לא היה חריג, אלא ויכוח רגיל בין בני זוג. "החשוד יכול היה לנתק מגע אך בחר, במודע, לסיים את הפרשה באופן הטרגי הזה. פרט לעברו הפלילי העשיר לא ידוע לנו על מקרי אלימות

  קודמים בין בני הזוג". 

   

  זיקרי-בנית, שהייתה אמורה לחגוג בסוף החודש את יום הולדתה ה-40, ניהלה בשנה האחרונה מערכת יחסים עם אדרי. חברה קרובה שלה סיפרה כי היא הייתה מאושרת איתו ונהגה לומר "הוא הגב שלי, זה פיצוי על כל השנים".

   

  גם אדרי לא חסך במחמאות מבת זוגו, שאותה רצח לפי החשד. "אתמול עברתי ערב לפנים.. עשינו על האש.. והיה מאוד כייף", כתב בפייסבוק, "נהננו ברמות... והכל בזכות החברה המדהימה והמקסימה שלי ... והילדים שלה כמובן, שאי אפשר בלעדייהם. פשוט מקסימים ומיוחדים...".

   

  בהכנת הידיעה השתתף עומרי אפרים
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אדרי. היכה את אשתו וישב בכלא
  אדרי וזיקרי-בנית. כינתה אותו "הגב שלי"
  מומלצים