שתף קטע נבחר

צילום: גיל יוחנן

אחרי הביקורת: תיק הרווחה - זמנית למשה כחלון

נתניהו תכנן לשמור לעצמו את תיק הרווחה, אך החליט להפקידו בידי כחלון לשלושה חודשים. וילנאי ימונה לשר המופקד על העורף, ולא יהיה אחראי על המיעוטים - אלא שמחון

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט להפקיד את תיק הרווחה בידיו של שר התקשורת, משה כחלון, למשך שלושה חודשים. נתניהו אמור היה לקחת על עצמו את סמכויות שר הרווחה - מהלך שעורר ביקורת מצדו של השר הפורש, יצחק (בוז'י) הרצוג ממפלגת העבודה, ומצד הארגונים החברתיים.

 

 

במסגרת סבב המינויים בממשלה, בעקבות פרישת אהוד ברק מהעבודה והתפטרות שרי המפלגה, יקבל שלום שמחון - שפרש עם שר הביטחון לסיעת "עצמאות" - את התיקים שהותירו אחריהם השרים הפורשים בנימין בן-אליעזר ואבישי ברוורמן, התמ"ת והמיעוטים, בהתאמה.

 

אורית נוקד מסיעת "עצמאות" תמונה לשרת החקלאות במקום שמחון, בעוד שמתן וילנאי ימונה לשר המופקד על העורף. חברתם לסיעה, עינת וילף, תמונה ליו"ר ועדה בכנסת. הממשלה צפויה לאשר את המינויים הללו בישיבה מיוחדת שתקיים בשעה 15:00 במשכן הכנסת. 

 

הרצוג עקץ אתמול את נתניהו, שתכנן ליטול לידיו את סמכויותיו. "אני מודיע לך, ראש הממשלה, זה לא תחום סקסי", אמר בנאום פרידה ממשרדו, "כדי לתת מענה לבעיות החברתיות של ישראל נדרשת עבודה קשה, שצריך לטפל בה מדי יום ושעה מלמטה, בשטח, ברצינות ובהתמדה. בלי צלמים, ובלי לפתוח מהדורות בפריים טיים". גם בארגונים החברתיים הביעו דאגה לנוכח כוונתו הראשונית של נתניהו שלא למנות שר למשרד.

 

באיגוד העובדים הסוציאליים בירכו על ההחלטה למנות שר במשרה מלאה למשרד הרווחה.

יו"ר האיגוד, איציק פרי, אמר כי

ההחלטה מעידה על החשיבות שראש הממשלה נותן לנושא החברתי. לדבריו, "השר כחלון הוא שר אמיץ, שכבר הוכיח את יכולתו להוביל רפורמות חשובות. מתוך היכרות עמו ועם עמדותיו החברתיות, אנו מאמינים שיידע להוביל את הרפורמות החברתיות הנדרשות למדינת ישראל".

 

עדיין לא ברור כיצד יגיבו בש"ס להחלטה לתת לכחלון את תיק הרווחה. במפלגה החרדית הסכימו לקבל את החלטתו של נתניהו לשמור את התיק לעצמו, אך הזהירו אתמול מפני משבר קואליציוני, במקרה שייבחר מחליף אחר לשר הרצוג.

 

בהכנת הידיעה השתתפה יעל ברנובסקי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כחלון. שר זמני
צילום: ירון ברנר
"רווחה זה לא סקסי". הרצוג
צילום: גיל יוחנן
מומלצים