שתף קטע נבחר

חיילים הרגו פלסטיני שירה לעברם באזור ג'נין

מחבל חמוש ברובה קלצ'ניקוב ירה לעבר עמדה ממוגנת של חיילים מהנחל החרדי, ליד מבוא דותן - מערבית לג'נין. הם יצאו והשיבו אש. איש מהחיילים לא נפגע

פיגוע ירי נגד כוחות צה"ל, מערבית לג'נין: פלסטיני פתח הבוקר (יום ה') באש לעבר עמדה צבאית, סמוך להתנחלות מבוא דותן, מערבית לג'נין. כוח של חטיבת כפיר השיב באש. המחבל נהרג. איש מהחיילים לא נפגע.

 

הצטרפו לעמוד של ynet בפייסבוק

 

מחקירה ראשונית עולה, כי גבר חמוש ברובה הגיע ליד עמדה ממוגנת. החיילים, מהפלוגה המסייעת של גדוד נצח יהודה של הנח"ל החרדי, יצאו מהעמדה, השיבו באש לעבר המחבל והרגו אותו. ההערכה הראשונית היא, כי מדובר במחבל בודד, שככל הנראה לא ידע שמדובר בעמדה ממוגנת. עם זאת בצה"ל רואים את האירוע כניסיון פיגוע לכל דבר ומציינים כי פעולת החיילים הייתה מקצועית.

 

מפקד הגדוד, סגן-אלוף עמיחי סגל, סיפר כי החיילים הבחינו בהתנהגותו החשודה של הפלסטיני, כשהיה כ-70 מטרים מהעמדה. "הם צעקו לו לעצור ואף ירו כדור אחד באוויר. הפלסטיני צעק 'אללה ואכבר' ולאחר מכן פתח באש מנשק מאולתר", הוא סיפר.

 

המג"ד הוסיף, כי לא היו התרעות לפיגוע. "לא ברור באילו נסיבות ביצע הפלסטיני, ככל הנראה בשנות ה-20 לחייו, את ניסיון הפיגוע". על התנהגות החיילים, הוא אמר: "החיילים מכירים את המציאות בגזרה, הם ידעו להפעיל שיקול דעת ולאחר שירו באוויר, הם הסתתרו מאחורי מחסות כדי להגן על עצמם. כשהבינו כי מולם ניצב אדם שיורה לעברם, הם ירו ופגעו בו".

 

אירוע חריג

גורמים צבאיים ציינו כי מדובר באירוע חריג שנסיבותיו טרם ברורות. "בתקופה האחרונה נרשמו מספר מקרים בהם פלסטינים הגיעו למחסומים, מתוך מטרה לבצע פיגועים נגד חיילי צה"ל. אולם, במקרה הזה לראשונה מזה תקופה ארוכה, הגיע פלסטיני חמוש וירה".


"הם צעקו למחבל לעצור ואף ירו כדור באוויר" (צילום: חגי אהרון)

 

רכז הביטחון של מבוא דותן, מוטי אמור, סיפר ל-ynet: "האירוע צריך להדליק נורות אדומות, זה צריך להדאיג אותנו ואת הצבא". לדבריו, מדובר באירוע ראשון באזור אחרי תקופה ארוכה של שקט. 

מדובר בתקרית השנייה החודש, בה מחבל מנסה לפגוע בחיילים. לפני כשבועיים נורה למוות מחבל פלסטיני במחסום בקעות, הסמוך לכפר טובאס שבשומרון. על גופו נמצא שני מטעני צינור מוכנים להפעלה וסכין.

 

מעדויות עולה, כי הפלסטיני ירד ממונית, התקרב למחסום וצעק "אללה אכבר". גם הנוסעים שהיו במונית התרחקו ממנו, כיוון שחששו שעל גופו מטען חבלה. בנוסף, האיש לבש מעיל ארוך והחיילים חשדו שהוא מסתיר מטען על גופו. החיילים, בתגובה, ביצעו נוהל מעצר חשוד ולאחר מכן ירו לעברו.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתפו אביאל מגנזי ואליאור לוי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העמדה ממנה פתחו החיילים באש והרגו את המחבל
צילום: עידו ארז
החיילים באזור התקרית
צילום: עידו ארז
מומלצים